„Přivítal nás třetí tým tabulky, kterého jsme se však nezalekli a v prvním poločase jsme sehráli vyrovnanou partii. Oba týmy si vytvořily několik brankových příležitostí, které ale zůstaly nevyužity a tak první poločas skončil bez branek," uvedl asistent Petr Káninský.

„Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně a s chutí, dařila se nám kombinace a díky tomu jsme si vytvořili po několika pěkných kombinačních akcích brankové příležitosti, které jsme bohužel neproměnili. K brance vedla až velká chyba brankáře domácích, kdy trefil na malém vápně napadajícího Matěje Nováka a vedli jsme 1:0. Bohužel jsme takticky nezvládli poslední dvě minuty zápasu, kdy po dvou stejných akcích ze strany soupeř otočil nepříznivý výsledek ve svůj prospěch a zvítězil 2:1," posteskl si Káninský.

„Dnes se kluci nemají za co stydět, předvedli velice kvalitní výkon, kdy soupeře druhý poločas přehrávali a sehráli pohledný fotbal, za což je musíme pochválit, i když to dnes na body nestačilo. V této věkové kategorii je ale důležitější to, co na hřišti předvedeme než samotný výsledek," dodal Káninský.

Kolín je v průběžné tabulce na desátém místě. Další utkání hraje v sobotu doma. Od 10 hodin hostí osmý Písek.

Branky: 78. Gabčo, 80. Drobný – 66. M. Novák. Poločas: 0:0.
Sestava: Karban – Mužík, Exner, O. Novák, Bukač – Nekolný, Salva, Ceral – M. Novák, Rosendorf, Uher.

Byl to další propadák

Nedařilo se ani jejich mladším kolegům (U16). Ti na severu Čech prohráli 0:2.

„Před tímto utkáním nejhorší výkon předvedli hráči v Chrudimi. Domníval jsem se, že horší výkon už nejde předvést, ale bohužel opak je pravdou. Opět se projevila naše největší slabina a to už ve druhé minutě utkání, kdy jsme dostali gól z rohu po velmi nedůsledném a nedůrazném bránění v pokutovém území. Hráči nedokázali přehrát průměrného soupeře kombinačně ani v osobních soubojích. Ve třicáté minutě dostal domácí brankář červenou kartu po faulu na Vláška. Díky tomu jsme padesát minut hráli v početní převaze. Nejenom, že jsme tuto výhodu nijak nevyužili, ale naopak jsme z brejku jednoho útočníka inkasovali další branku. Navíc měl soupeř daleko větší procentuální držení míče a vůbec k ničemu nás v deseti hráčích nepustil," čílil se trenér Vladimír Zeman.

„Reakce některých hráčů po utkání bude mít ještě dohru, protože zavádění alibistických manýrů fotbalových hvězd je v týmu patnáctiletých kluků, kteří ve své krátké fotbalové kariéře zatím moc nedokázali, naprosto nepřípustné," dodal nazlobený Zeman.

Kolínu patří kolo před koncem podzimní části desátá příčka. Poslední duel první poloviny sezony odehraje v sobotu doma. Od 12 hodin přivítá osmý Písek.

Branky: 3. a 51. Hejtmánek. Poločas: 1:0.
Sestava: Bubla – Vacka, Hoření, Prokůpek (Doležal), Záhora – D. Zbořil, P. Zbořil, Vlášek, Zelenka – Trnečka, Nývlt (Pelikán).