„Trend posledních šesti utkání byl, že tým dřel, bojoval, rval se o výsledek, předváděl fotbalovost a herní kvalitu. Ne vždy však toto úsilí vedlo k vítěznému konci. Úplně opačně vyznělo poslední utkání s Kladnem. Hráči působili velmi unaveným dojmem bez zápalu, bojovnosti a chuti hrát, natož zvítězit," uvedl trenér Vladimír Zeman.

„I přesto se nám podařilo hned v úvodu utkání soupeře překvapit a po nenápadném centru jsme již ve třetí minutě vedli 1:0 brankou Zelenky, který na dvakrát dopravil míč do sítě. Naše radost trvala pouhé tři minuty, protože soupeř v vzápětí srovnal na 1:1. Naše obrana byla velmi nedůrazná a děravá a každý útok soupeře hrozil dalším inkasováním do naší branky. Zvlášť nebezpečné byly rohové kopy, které byly směřovány přímo do branky. Hra byla nepřesná z obou stran a tak se náznaky šancí střídaly na obou polovinách. Tento nelíbivý fotbal přinesl jeden světlý okamžik, kdy opět Zelenka dopravil míč za záda kladenského gólmana a zařídil tak naše poločasové vedení 2:1," podotkl Zeman.

Hra Kolína se nezměnila ani po změně stran. „Obraz druhého poločasu byl snad ještě horší. Hráči měli svázané nohy a v hlavách měli už asi prázdninové dýchánky u vody. Soupeř tohoto omamného stavu našich hráčů samozřejmě využil a potrestal a deset minut před koncem srovnal na 2:2," posteskl si Zeman.

Díky tomu se hráči Kolína rázem probrali a křečovitě se snažili vstřelit vítěznou branku. To se jim nakonec povedlo. „V mnoha posledních utkáních jsme dostávali gól v posledních minutách. Tentokrát se konečně usmálo štěstí i na nás. V poslední minutě ukončil naše trápení kdo jiný, než Zelenka a svým třetím gólem zajistil týmu vítězství 3:2. Po utkání mě napadla známá myšlenka, že fotbal nemá logiku. Dnes jsme nehráli dobře a bodujeme, jindy předvádíme skvělý fotbal a prohrajeme," dodal Zeman.

Kolín se výhrou posunul na třetí místo tabulky. Další duel hraje na půdě druhého Varnsdorfu.

Branky: Zelenka 3. Poločas: 2:1.
Sestava: Krob – Vacka, Nývlt, Prokůpek, Pokorný – Bím, Vlášek, Zelenka, Pánek – Řehák, Pelikán. Střídali: Šindelář, Duba.