Zásmuky – Český Brod B 3:2

„Kluci mě předvedenou hrou a výsledkem potěšili. Tím mi dali krásný dárek
k narozeninám," uvedl trenér Zásmuk Václav Jindra.

„Soupeř byl fotbalový a to nám sedělo. V první půli byla hra vyrovnaná, po změně stran měl víc ze hry soupeř a my někdy i se štěstím přečkali jeho šance. Ale i my jsme se dostávali do zakončení, nakonec se nám podařilo po změně stran vstřelit dva góly a nepříznivý vývoj otočit. Kluky bych chtěl pochválit, protože zápas příkladně odbojovali. Musím ale vyzdvihnout i soupeře, který má velice kvalitní mančaft a jednotlivce," dodal Václav Jindra.

„Začátek nebyl dobrý. Soupeř byl 15 minut lepší a my hrozili jen z brejků. Potom jsme se už trochu srovnali a začali být lepší. Nicméně nás soupeř potrestal za malý důraz u autové čáry, kde utekl záložník a nikým neatakován přihrál přesně na kopačku útočníkovi, který se nemýlil. V 17. minutě se prosadil krásnou ranou Mašanský. Do kabin se šlo za stavu 1:1. Druhá půle byla skoro stejná jako ta první. My tlačili, soupeř odkopával a těžil z vyhraných hlavičkových soubojů. Posledních 20 minut jsme soupeře dostali pod tlak, ale nic platné to nebylo. Byla to už taková křeč a nic se nám nepodařilo dotáhnout do konce. Nakonec v 85. minutě se po další naší chybě ocitl domácí útočník v sólu na brankáře a věděl si rady. Pro nás smolné utkání se spoustou chyb, naopak poučení do dalších zápasů," konstatoval záložník Českého Brodu Jan Makovský.

Branky: 12. Borovička, 48. David, 85. Sobotka – 17. a 47. Mašanský. Rozhodčí: Sedláček. ŽK: 1:1. Diváci: 60. Poločas: 1:1.
Zásmuky: Sedlařík – Kraus, M. Čapek, Lindner, Roth – David, Benda, A. Čapek, Sobotka (90. Chábera) – Borovička (80. Jelínek), Derka (70. Vokáček).
Český Brod B: T. Vymazal – Bouma (46. Junek), Mrázek, Skořepa, Popovych – Moravec, Moško (70. Šmejkal), Makovský, Kozlíček – Hanzl (70. Morávek), Mašanský.

Jevany – Libodřice 9:0

„Krásné podzimní sobotní odpoledne jsme si fotbalově moc užili. Přivítali jsme tým Libodřic, který je vyhlášený svou tvrdou hrou. Začátek zápasu byl opravdu jako ve snu. Mezi 1. až 7. minutou skóroval dvakrát Koula, Krákora a Popelka. Na ukazateli skóre bylo neuvěřitelných 4:0. Předváděli jsme rychlou kombinační hru a soupeř nevěděl, co se
s ním děje. V 43. minutě přidal Koula svou třetí branku a uzavřel tím stav poločasu na 5:0. Brankostroj pokračoval i po změně stran. Do černého mířili Popelka a Koula. Poté jsme vystřídali hráče z lavičky a za velkého potlesku odešel Koula a Krákora. V 65. minutě po pěkné přihrávce Končického se trefil Novák.
V 76. minutě po dlouhém výkopu brankáře Tolstikova uzavřel Popelka střelecký účet na 9:0. V zápase se nám konečně dařila koncovka, která nás trápí celý podzim. Všem hráčům mohu za předvedený výkon jen zatleskat a popřát, ať hrají stejně dobře až do konce podzimní sezony," potěšilo trenéra Jevan Jana Lahodu.

„Do zápasu jsme nenastoupili kompletní, ale i kdyby ano, stejně bychom v Jevanech nevyhráli. Dál to nebudu komentovat....., ale hráčům se těžko některé věci kolem dění ve fotbale vysvětlují," konstatoval hrající trenér Libodřic Michal Škopek.

Branky: 2. Krákora, 5., 52. a 78. Popelka, 7. z PK, 8., 44. a 59. Koula, 66. Novák. Rozhodčí: Suchý. ŽK: 0:6. ČK: 40. Batelka (L). Diváci: 80. Poločas: 4:0.
Jevany: Tolstikov – Jásek (76. Honka), R. Krejčík, Čechák, Chaloupka (46. Matas) – Končický, S. Krejčík, Krákora (69. P. Moravec), Novák – Koula (59. Tichý), Popelka.
Libodřice: Kolář – F. Šafránek, M. Škopek, Batelka, Hovorka – Košík, Hrodek, Heverle, Mikeš, M. Šafránek – P. Škopek.

Nučice – Konárovice 5:4

„Sehráli jsme zápas dvou naprosto rozdílných poločasů. V tom prvním jsme naprosto dominovali a v druhém málem předvedli výsledkový kolaps. Hned na začátku si Kubalík naběhl na trestný kop zahrávaným Šulcem a nekompromisně ho uklidil do sítě. V jedenácté minutě si stejný hráč zaběhl za obranu, balon si zpracoval na prsa a z první zakončil přesně k tyči. Náš tlak rostl. Z další šance zvýšil Šulc, když překvapil z ostrého úhlu brankáře na přední tyči. Poté si do půle dali ještě hosté vlastní gól a vypadalo to, že si dokráčíme k poklidném vítězství. I začátek druhé půle se nám povedl. Vedral však svou šanci neproměnil. Zanedlouho měl stejný hráč zkrat v našem vápně, fauloval Černíka a z následné penalty hosté snížili. Když si za chvíli dal vlastní gól Jelínek, hráči nepochopitelně znervózněli a vypadli úplně ze hry. Hosté měli převahu, my dělali hloupé chyby při bránění nakopávaných balónů a výsledkem bylo vyrovnání, což byl naprostý šok. Naštěstí jsme měli na hřišti nestárnoucího matadora Milana Zápotockého, který se postavil k trestnému kopu z 20 metrů a nedal gólmanovi žádnou šanci. Poté jsme již výsledek udrželi a získali pro nás tři důležité body," oddechl si trenér Nučic Pavel Krutský mladší.

Branky: 2. a 11. Kubalík, 32. Kopecký vlastní, 28. Šulc, 89. Zápotocký – 52. J. Pokorný z PK, 67. Jelínek vlastní, 72. a 84. Kahoun. Rozhodčí: Podnecký. ŽK: 6:1. Diváci: 40. Poločas: 4:0.
Nučice: T. Krutský – Šulc (76. M. Zápotocký), Hurtík, Miňovský, Vedral – Novák (63. J. Hervert), Jelínek, Chromý, M. Hervert – Jícha, Kubalík.
Konárovice: Svoboda – Vokoun, Žídek, Kopecký (83. Plachý) – Patočka, J. Pokorný, Kahoun, Sojka – Černík, Havlíček, R. Pokorný.

Třebovle – Kouřim 2:3

„Přestože jsme prohráli, kluky musím pochválit. Takhle dobře na podzim ještě nehráli. Jenom škoda, že nemáme ani bod," uvedl trenér Třebovle Josef Kocourek.

„V průběhu první půle jsme měli šance, místo toho, abychom vedli, jsme prohrávali 0:2. Pak se nám podařilo snížit a v závěru vyrovnat. Bohužel vzápětí jsme dostali třetí a rozhodující branku. Prohráli jsme, ale zejména ve druhé půli jsme soupeře přehrávali. Škoda, minimálně na bod jsme měli," dodal Josef Kocourek.

„Čekali jsme těžký zápas, to se potvrdilo. Derby s Třebovlí bývá vždy specifickým zápasem a jsme rádi, že jsme ho zvládli. První poločas byl
z naší strany slušný, dařilo se nám hrát kombinačně po vápno, bohužel finální fáze byla celkově horší. První branku dal Petr Pazderec, který využil Světničkovu zpětnou přihrávku a s přehledem uklidil balón do brány. I druhá naše branka šla přes Pazderce, který sklepl na vápně míč na Svobodu a ten propálil ze dvaceti metrů vše, co mu stálo
v cestě. Zápas jsme si zbytečně zkomplikovali nepovedeným autem, kdy jsme soupeři darovali gól na konci poločasu," popsal první poločas hrající trenér Kouřimi Martin Snížek.

„Druhý poločas byl po fotbalové stránce tak na třetí třídu, naše kombinace byla špatná, měli jsme velké množství nevynucených ztrát, stejně jako soupeř. Výsledek jsme drželi až téměř do konce, kdy jsme bohužel nepohlídali náběh Polaneckého, který nájezd na Havránka proměnil. Naštěstí jsme dokázali v posledních minutách znovu odskočit, Světničkovu střelu ještě Láďa Pokorný famózně vytáhl na břevno, ale z následného rohu Keltner rozhodl o našem vítězství," těšilo Snížka.

„Celkově však fotbal brečel. Rád bych ale vyzdvihl výkon hlavního rozhodčího Hrona, který zápas s přehledem odřídil a po celou dobu držel stejně nastavený metr při posuzování všech situací. Stejně tak i oba pomezní rozhodčí posoudili všechny situace s velkým přehledem, a tak derby bylo bez jakéhokoliv napětí a vyhrocených situací," ukončil hodnocení kouřimský lodivod.

Branky: 38. Blaščok, 84. Polanecký – 18. Pazderec, 28. Svoboda, 86. Keltner. Rozhodčí: Hron. ŽK: 1:1. Diváci: 100. Poločas: 1:2.
Třebovle: Pokorný – Růžek, Němec, Čáslava, Homolka – Andrašík, Hromádko (30. Líbal), Dušek, Richter – Polanecký, Blaščok.
Kouřim: L. Havránek – M. Havránek, Svoboda, Čáp, Holub – Světnička, Královský, Jirků, Ružinský – M. Snížek (76. J. Keltner), Pazderec.

Jestřabí Lhota – Ratboř 1:0

„Do utkání jsme vstoupili výborně, hned v první minutě dokázal znovuzrozený střelec Krupka potrestat chybu soupeře a poslal nás do vedení. Místo, abychom využili tohoto momentu, začali jsme hrát profesorský fotbal, šance jsme si vytvořili, ale další branku už nepřidali. Místo vyššího vedení po poločase jsme druhý poločas hráli ve strachu, že inkasujeme, ale díky brankářovi, obětavosti a bojovnosti týmu jsme vedení udrželi a získali důležité body," konstatoval trenér Jestřabí Lhoty Petr Kureš.

„Do utkání jsme vstoupili nejhůře, jak jsme mohli. Už
ve třicáté sekundě jsme po dlouhém nákopu domácích udělali chybu v obraně a Krupka tváří v tvář Jeřábkovi uspěl. Celý první poločas byli lepší domácí hráči, ale žádné úplně vyložené šance si nevytvářeli. Hrozili zejména
z dlouhých autů a rohových kopů. Naši největší šanci měl Stráník, který utekl domácím obráncům a ze strany šel sám na brankáře. Jeho zakončení však bylo tristní, když mířil hodně vedle branky. Druhý poločas byl naopak v naší režii. Bohužel ani jednu ze zajímavých příležitostí Trojana nebo Vohnického jsme nezužitkovali. Míra Dolejš zkoušel z dálky obloučkem překvapit vyběhnuvšího gólmana Jestřábky, mířil však jen do břevna. Ve druhé půli jsme měli i velké množství rohových kopů, které nám dnes však vůbec nešli a domácí většinou neměli problém je odvrátit. Jestřabí Lhota hrozila ve druhé půli z brejků. Ani jeden však nedokázala dotáhnout k nějakému nebezpečnému zakončení. I když asi třikrát jsme situaci hasili opravdu na poslední chvíli. Myslím, že dnešnímu zápasu by slušela remíza. V první půli byla lepší Jestřabí Lhota a ve druhé půli zase my. Celkově jsme nebyli horším týmem a je škoda, že jsme tady prohráli," byl po utkání smutný trenér Ratboře Vladimír Pěkný.

Branka: 1. Krupka. Rozhodčí: Voborník. ŽK: 1:0. Diváci: 50. Poločas: 1:0.
Jestřabí Lhota: Málek – Hron, Skalický, Klička, L. Týma – Mojžíš, P. Kesner, Kureš (82. Beran), Mikeš – Krupka (77. Heres), Martínek (69. V. Soukup)
Ratboř: Jeřábek – Hovorka, Dvořák (64. Trojan), Kemza, P. Dolejš – Stráník, Švarc, J. Adámek, M. Adámek – Vohnický, M. Dolejš.

Velký Osek – Krakovany 9:1

„Zápas se od začátku vyvíjel dle našich představ. Brzy jsme vstřelili branku a mírná komplikace nastala jen, když soupeř snížil. Škoda hluché dvacetiminutovky druhé půle, kdy jsme předváděli zcela nudný fotbal bez pohybu. Celkově zaslouží mužstvo pochvalu a doufám jako po každém domácím zápase, že už konečně zabereme i ve venkovním zápase. V tabulce venkovních zápasů jsme totiž poslední," uvedl trenér Velkého Oseka Jiří Sodoma.

„Zápas, který se hrál dle mého soudu pro domácí v pohodovém tempu, rozhodla lepší fotbalovost a efektivnost soupeře. My jsme dokázali držet krok do stavu 2:1, kdy po dvou gólech domácích z brejků dokázal snížit hezkou střelou Špinka. Poté však Velký Osek dominoval a sázel nám jeden gól za druhým, v čemuž jsme mu nedokázali ani náznakem bránit. Od nás tragický výkon především v obranné hře a tím pádem ostudný debakl," konstatoval trenér Krakovan Jan Špinka starší.

Branky: 14., 36. a 81. D. Adamec, 22., 79. a 85. Mašek, 39. a 42. Bayer, 75. Koubek  – 30. Špinka. Rozhodčí: Vala. ŽK: 0:1. Diváci: 55. Poločas: 5:1.
Velký Osek: Kalinec – Špaček (46. M. Černý), Sixta, L. Černý, J. Karban (46. Jan Adamec) – Koška, D. Adamec, Polák, Koubek – Bayer (60. Šmiřák), Mašek.
Krakovany: Douděra – Šindelář, Kubánek, Skokan (46. Loužil), Vondrák – Kozel, Malina, Sixta, Neruda – Jaborský, Špinka.

AFK Pečky – Plaňany 8:1

„Dnes přijel soupeř, který nám dýchal na záda se stejným počtem bodů a my po předešlých neúspěšných zápasech jsme chtěli získat tři body, což se nám povedlo.
V úvodu utkání se nám během tří minut podařilo odskočit na dvoubrankové vedení. V patnácté minutě Freund z Plaňan sestřelil našeho hráče, dostal červenou kartu a šel do sprchy. Toto soupeřovo vyloučení nám herně neprospělo, mysleli jsme si, že zápas je vyhraný, a to nebyla pravda. Opustili jsme naši hru, což lépe vyhovovalo soupeři. V poločase došlo z naší strany
k vystřídání a v průběhu druhého poločasu ještě k dalším změnám, ale důležitější bylo, že kluci pochopili, co jsme si
v kabině řekli a začali to plnit, což přineslo dalších šest branek v síti soupeře. Po naší jedné nedůslednosti hosté snížili na 7:1, ale střídající dorostenec Pikner po pěkné akci Havelky uzavřel na konečných 8:1," řekl trenér Peček František Hovorka.

„Ostuda, nedisciplinovanost a chyby fotbalových začátečníků," čertil se trenér Plaňan Tomáš Kučera.

„Paradoxně jsme začali hrát až od patnácté minuty, kdy jsme prohrávali 0:2 a hráli bez vyloučeného hráče. Do šedesáté minuty jsme domácí přehrávali, vytvořili si pět čistých šancí, nastřelili břevno, ale domácí podržel výborný Cihlář. A když jsme z brejku obdrželi třetí branku, už nebylo o co hrát a předvedli jsme početnému publiku smutné divadelní představení," dodal Tomáš Kučera.

Branky: 12. Modrovič, 16. a 63. Materna, 67. Dolejš, 70., 72. a 78. Růžička, 82. Pikner – 80. Handanagič. Rozhodčí: Kocourek. ŽK: 5:1. ČK: 15. M. Freund (Plaňany). Diváci: 150. Poločas: 2:0.
AFK Pečky: Cihlář – Ružinský, Moravec, Chudoba, Janeba (65. Hovorka) – Soukup (46. Malý), Modrovič, Dolejš, M. Ontl (73. Havelka) – Růžička, Materna (67. Pikner).
Plaňany: Hradecký – Kučera, Švehla, M. Freund, Kruliš – Handaganič, Vinš, Češner (67. T. Freund), Kozdera, Mbemba (55. Nágl) – Proskočil.

1. Český Brod B⋌ 10 8 1 0 1 55:14 26
2. Kouřim⋌ 10 6 1 2 1 34:21 22
3. Zásmuky ⋌ 10 5 2 1 2 25:22 20
4. Jevany ⋌ 10 5 1 0 4 28:21 17
5. AFK Pečky⋌ 10 4 1 2 3 41:27 16
6. Velký Osek⋌ 10 5 0 0 5 44:35 15