Bojovností a nasazením přehráli hosty, kteří přeci jen více spoléhali na kombinaci a techniku. Zásmuky podnikali rychlé a přímočařejší útoky a po této stránce byly v první půli nebezpečnější. Po jedné takové akci dostal neobsazený Kargl přesný centr od rohového praporku a nebyl pro něj problém míč poslat do odkryté branky. Hosté zahrozili až po obrátce Petýrkem. Nejprve mu gól hlavou rozhodčí neuznal pro předchozí míč v autu, jeho další trefa po rohu už ale znamenala vyrovnání. Zdálo se, že hosté přeci jen získají kýžené a potřebné body, byli na tom lépe s pohybem ale znovu zaúřadoval Kargl. Prodral se před Sunkovského, který si pomohl nedovoleným zákrokem a byla tu penalta. Tradiční exekutor byl ošetřován, tíhu okamžiku ale zvládl Melich. Vedení Zásmuky ubránily, do této činnosti se zapojili snad všichni hráči, hosté v největší příležitosti mířili pouze do tyče.

„Hrajeme o postup, bohužel jsme si situaci zdramatizovali a nebudeme to mít zřejmě jen ve vlastních rukách. Hrálo se na těžkém terénu, který našemu útočnému a kombinačnímu fotbalu nepřál. Začali jsme příliš zaraženě a ještě inkasovali poměrně hloupou branku. Dostali jsme se do tlaku, srovnali, ale penalta, které předcházela naše hrubka, nás srazila. Výsledek mohl být jiný, ale svoje šance z druhého poločasu jsme nedali,“ hledal příčiny neúspěchu trenér Brandýsa Jiří Tesař.

„Takovýto terén nám vyhovuje, umíme se přizpůsobit a těžíme z bojovnosti. Brandýs je dobře trénovaný, fyzicky na tom byl lépe, my jsme ke konci bránili i v devíti lidech ale povedlo se nám vedení udržet,“ řekl po utkání vedoucí zásmuckého mužstva Tomáš Švach.

Zásmuky – Brandýs n. L. 2:1

Branky: 33. Kargl, 64. Melich (P) – 54. Petýrek. Rozhodčí: Suchý. ŽK: 4:6. Diváci: 100. Poločas: 1:0. Zásmuky: Kopřiva – Papírník (7.Bečvařík), Durňák, Ondrík, Lanc - Sobotka (85.A.Durňák), Melich, Vondra, Benda – Černý (79.Mareček), Kargl. Brandýs: Halbich – Moravský, Sunkovský, Dlabač, Krajíček – Prokop (43.Kočí), Zamazal, Macháček, Krulich – Petýrek, Urban.

(Miloslav Kapic)