FK Pardubice - FK Kolín U15 5:1

Důstojnou partii odehráli ale i hráči kategorie U15. Ti sice prohráli 1:5, ale předvedli velmi sympatický výkon. „Měli jsme velmi pěkný začátek. Útočník Vejr šel z půlky dvakrát sám na brankáře, chtěl ho přehodit, ale pokaždé mířil přes. Při další naší šanci opět dobře nezakončil Vejr. Pak jsme udělali dvě hrubé chyby ve středu obrany a bylo to 2:0. Když poté udělal Franc penaltu, bylo to do přestávky 
o tři góly," popsal klíčové situace první půle trenér František Kureš.

„Druhý poločas byl opět poměrně dobrý, ale snížili jsme až za stavu 5:1. Musím uznat, že  soupeř byl po rychlostní stránce lepší. Z toho nám dal čtyři góly. Náš tým se předvedl v bojovném duchu, bohužel  neproměněné šance nás srazily do kolen," dodal František Kureš.

Branka: Rosendorf. Poločas: 3:0.
Sestava: Nečas – Jirsa, Vondráček, Souček, Franc (36. Novák) – Šindelář (60. Šembera), Jirků, Hranca (36. Rosendorf), Kopáček – Píša (36. Stánok), Vejr.

FK Pardubice - FK Kolín U14 2:2

Po podzimu měli na svém kontě pouhý bod, kdekdo je již odepisoval. Ale zřejmě brzy. Hráči FK Kolín U14 nakonec na půdě vedoucího celku soutěže uhráli nerozhodný výsledek 2:2.

„Po nevydařené podzimní části jsme odjeli do Pardubic 
s odhodláním uhrát co nejlepší výsledek. Klukům jsem řekl, že nemají co ztratit, ale naopak mohou jen překvapit, pokud budou hrát se zabezpečenou obranou, budou bojovat 
o každý míč a vydají ze sebe vše, co vstřebali v zimní přípravě. Úkolem byla pevná obrana s vystavováním soupeře do ofsajdu, nebát se vyniknout při hře jeden na jednoho, neustále se nabízet do kombinace a snažit se využít každé situace k ohrožení soupeřovy branky. Toto vše kluci plnili do posledního puntíku a musím je za to velmi pochválit. K dosaženému výsledku dopomohli i perfektními výkony oba brankáři, v poli bych vyzdvihl výkon Michala Matějky a Ondry Drobného, přičemž jim svorně sekundovali všichni, co zasáhli do utkání," uvedl trenér Radek Pařez.

„Kluci se ještě více semkli a přidali na důrazu, když prohrávali 2:0, a to se vyplatilo, protože snížili na 2:1 a bojovali tak, že musel být ze hřiště odnesen pro křeče Matěj Novák a musela mu být za brankou poskytnuta pomoc. Ale než jsem ho stačil vystřídat, v zápalu boje vběhl na hřiště a v následující přerušené hře mu hlavní rozhodčí na upozornění pomezního udělil druhou žlutou kartu s následnou červenou a my jsme utkání museli dohrávat s deseti hráči v poli. Přesto se nám podařilo vyrovnat, a když rozhodčí odpískal konec, vypukla u mých hráčů ohromná euforie radosti z dosaženého výsledku. Ještě jednou musím kluky opravdu pochválit za výborný výkon proti nejlepšímu týmu naší skupiny. V následujícím kole hostíme v sobotu Viktorku Žižkov. Pevně věřím, že kluci navážou na výkon z Pardubic a proti soupeři se zvučným jménem uhrají solidní výsledek," dodal Pařez.

Branky: 58. Rosendorf, 65. Hobík. Poločas: 1:0.
Sestava: Barták (51. Křížek) – Bukač, M. Novák, Exner, Drobný – Rosendorf, Nekolný, O. Novák, Havrda (37. Korbelář, 61. Havlíček) – Hobík, Matějka (69. Sýkora). ⋌