„Měli jsme za sebou čtyři tvrdé tréninky. Na to se ale nevymlouváme. Bylo vidět, že jsme v novém složení hráli spolu poprvé,“ uvedl trenér Jaroslav Havrda.

„Do šedesáté minutě to bylo z naší strany slušné utkání, poté nám ale docházely síly. Soupeř přijel s dvaadvaceti hráči. Také nám pokulhávala organizace, hra byla místy kostrbatá a na můj vkus hodně živelná,“ přiznal Havrda.

„Pokud bychom v utkání proměnili všechny šance, mohli jsme nepříznivé skóre překlopit na svoji stranu. Je na čem stavět i pracovat,“ dodal.

V kádru Kolína došlo oproti loňské sezoně k velkým změnám. Skončilo několik opor. „Šourek s Nešporem odešli do Rakouska, Živný s Janeckým do Živanic, Puk a Seifert do Velimi, brankáři Blahovcovi bylo ukončeno hostování, stejně jako Mlynkovi, který se vrátil do Čáslavi. V současné době gólman Pellegrini jedná s třetiligovým Benešovem,“ objasnil Havrda.

Proti Meteoru chyběl Libor Křelina, nový brankář Štěpán Kohoutek (Uherský Brod), pro zranění Matěj Novák (zranění) a další novic Radek Klouček z Úval.

Naopak do zápasu zasáhli další adepti kolínského dresu – dlouholetý ligový hráč Petr Pavlík (Zápy, hostoval v Meteoru), Jan Škoda (Červený Kostelec), Jiří Vondráček (Jirny). „Kluci kvalitu předvedli. Ukázali, že by měli být velkými posilami,“ podotkl Jaroslav Havrda.
Kolínský dres po dlouhých letech strávených v mládežnických kategoriích Sparty Praha opět oblékl také Štěpán Urban. „Bohužel si zranil stehenní sval, ale nemělo by to snad být nic vážného. Jsme domluveni, že by u nás měl odehrál podzimní část,“ řekl Jaroslav Havrda.

Další utkání hraje Kolín ve středu doma. Od 18 hodin hostí pražskou Slavii (U21).

Kolín: Karban – Biško, Pavlík, Škoda, Čapek – Vácha, Záhora (46. Koděra), Šindelář (70. Vyhnánek), Urban (20. Němeček), Veselý – Vondráček (65. Exner).