Liblice – Kouřim 0:3

„Do utkání jsme vstoupili
s nadějí po dobře odehrané přípravě. Bohužel dnes to nebyl náš den, nic nevycházelo a prostě jsme nic nepředvedli. Soupeř nebyl ani lepší, jen prostě proměnil těch pár šancí a my mu k tomu dost pomohli našimi chybami. Víc se k tomu asi nemá cenu vyjadřovat, na tenhle zápas musíme co nejdříve zapomenout a vrátit se ke hře, kterou jsme předváděli v přípravě," uvedl vedoucí liblického týmu Jiří Pospíchal.

„Kolektivní a zodpovědný výkon celého mužstva přinesl zasloužené vítězství a pro nás i důležité body. Přesto, že utkání bylo opticky vyrovnané, tak pozornou obrannou činností jsme domácí nepustili do žádné šance, naopak my jsme domácího brankáře plně zaměstnávali. Za zmínku určitě stojí náš třetí gól, který zařídil Müller, kdy po rozehře počátku druhého poločasu si vzal míč, obešel tři hráče a vystřelil na nic nečekajícího gólmana, který míč pustil za svá záda. Navíc náš gólman pokryl pokutový kop, který by znamenal snížení na 1:3," uvedl trenér Kouřimi Michal Škopek.

Branky: 21. a 47. Müller, 34. M. Snížek. Rozhodčí: Lev. ŽK: 4:1. Diváci: 50. Poločas: 0:2.
Liblice: Černý – Fott (65. Hybeš), Šmejkal, Vondrášek (53. M. Řípa), F. Řípa – Kovačka (46. Sedláček), Pačes, Vlk, Vávra – Sobotka, Nekola.
Kouřim: L. Havránek – Svoboda, Škopek, M. Havránek, Novák – Keltner (74. Světnička), M. Snížek, Královský, Břečka (67. Janeček) – Velčovský, Müller (62. Aubrecht).

Jestřabí Lhota – Libodřice 1:0

„Utkání se nám nepovedlo úplně podle našich představ, musíme být spokojeni s tříbodovým ziskem a s bojovností,
se kterou jsme utkání zvládli. Soupeř byl houževnatý, hrál tvrdě a dobře bránil. Měl několik zkušených fotbalistů, kteří tým drželi, výborně jim zachytal brankář, který je
v několika případech podržel. My jsme se chtěli prezentovat kombinační hrou po zemi, ale v tom nám bránil velmi hrbolatý terén. Míče nám uskakovaly, některé situace jsme řešili špatně, chyběla nám přesnost, hlavně ve finální části jsme si nebyli schopni přihrát. Proto jsme některé slibně vypadající akce nedotáhli dokonce. Střelba byla velmi špatná, ve středu pole jsme nechávali hodně prostoru zkušenému Pěknému, který naštěstí nenacházel porozumění u svých spoluhráčů. To by se nám v příštích zápasech nemuselo vyplatit," uvedl jeden z trenérů Jestřabí Lhoty Petr Kureš.

„Na druhou stranu musíme hráče pochválit,  i přesto, že se jim nedařilo, příkladně bojovali a utkání vydřeli k zdárnému konci. Na tom musíme stavět a přidat fotbalovou nadstavbu. Pochvalu zaslouží všichni, včetně střídajících hráčů, kteří přinesli oživení a hru rozhýbali směrem dopředu. Pokud bych měl přesto někoho vyzdvihnout, tak pochvala pro Mílu Kličku a Lukáše Málka, který nás dnes výrazně podržel," dodal.

„Utkání bylo od začátku nervózní, bylo znát, že jde
o první zápas. Naši hráči na to dopláceli žlutými kartami. Mohou si za to ale částečně sami. Vrcholem bylo zbytečné vyloučení Škopka. Ve druhé půli po sporadických šancích, které jsme neproměnili, zůstalo skóre z konce poločasu. Ale myslím si, že by utkání slušela remíza. To však zůstalo jen u přání," řekl trenér Libodřic Jiří Borecký.

Branka: 45. vlastní Müller. Rozhodčí: Jeník. ŽK: 3:7. ČK: 40. Škopek (L). Diváci: 50. Poločas: 1:0.
Jestřabí Lhota: Málek – Hájek, Skalický, Klička, Jelínek – Hron (80. Martikán) , Krajíček, Mojžíš – Krupka (65. L.Týma ml.), Kureš, Rýdl (65. O. Martínek).
Libodřice: Maxian – F. Šafránek, Müller, Škopek, M. Šafránek (80. Mlázovský) – Heverle, Pěkný, Novotný, Pohanka – Sova, Košík (80. Medlen).

AFK Pečky  – Bečváry 3:1

„Utkání s mužstvem, které okupovalo přední příčky tabulky, jsme zvládli. Soupeř nás ale asi trošku podcenil," uvedl trenér Peček František Hovorka. „V první půli jsme dali góly  po pěkných akcích a ještě tam měli jednu loženku, kterou jsme nedali. Ke konci poločasu nás začal soupeř přehrávat, ale my to do přestávky ustáli. Chvíli po změně stran na nás rozhodčí pískl penaltu, kterou ale náš gólman chytil.  Bečváry musely tvořit, to se jim ale moc nedařilo a my jsme z brejku dali na tři nula. Soupeř tento stav psychicky neunesl a začal hrát dost záludně, což rozhodčí bohužel netrestal.  V 72. minutě jsme si to trochu zkomplikovali, když jsme inkasovali laciný gól. Ale díky tomu, že Bečváry musely útočit, tak jsme chodili do přečíslení a vytvořili si další čtyři vyložené šance. Dokonce jsme nastřelili i tyč. Do konce zápasu se však skóre již nezměnilo a pro nás to jsou hodně důležité tři body," dodal Hovorka.

„První zápas jarní části sezony se nám vůbec nevydařil. V první půli jsme si nedokázali vytvořit téměř žádnou šanci a soupeř zaslouženě vedl 2:0. Důležitý moment byla neproměněná penalta v 50. minutě. Místo, abychom snížili na 2:1 a zápas se pokusili otočit, po chybě jsme inkasovali potřetí. Spokojenost nemůže být ani s nasazením a disciplínou některých hráčů," konstatoval trenér Bečvár Josef Kuba.

Branky: 15. T. Hovorka, 23. a 55. Mužík – 72. O. Holub. Rozhodčí: Kumstát. ŽK: 5:1. Diváci: 60. Poločas: 2:0.
AFK Pečky: Cihlář – Železný, J. Hovorka, Kysel, Ontl – Konůpek (71. Černý), Modrovič, Mužík, Zelenka – Růžička st., T. Hovorka (82. Chrastný).
Bečváry: Zavřel – Uher, J. Holub, Slezák, T. Kubásek (65. Vanta) – P. Kuba, Jahoda, O. Holub, Čáslava – V. Holub, Hampl.

Konárovice – Týnec nad Labem 2:0

„Chtěli jsme v prvním jarním zápase neprohrát, ale bohužel náš výkon byl špatný. Všichni budeme muset přidat, protože na boj o záchranu to nestačí," konstatoval kapitán Týnce nad Labem Jiří Sýkora.

Branky: 38. Plachý, 72. Žídek. Rozhodčí: Pikner. ŽK: 1:2. Diváci: 70. Poločas: 1:0.
Konárovice: Svoboda – Vokoun, P. Pokorný, R. Černík –  Havlíček, Jandák, Kahoun, Plachý (65. Sojka) – Žídek (75. Kopecký), M. Černík, R. Pokorný.
Týnec: Adamec – Kučera, Sýkora, Kovanda, Čopjak – Váša, Zámiš (46. Radouš), Lambev, Grůbr – Mach (60. Homba), Novotný.

Červené Pečky B – Velký Osek 2:1

„V úvodu utkání jsme byli jasně lepším týmem  a již ve třetí minutě neproměnili brankovou příležitost. Pokračovali jsme v tlaku, jehož výsledkem byla krásná střela Lukáše Vohnického, který otevřel skóre. Soupeř se probudil, začal hru vyrovnávat a hrozil vysokými míči do pokutového území. Po půlhodince hry jsme se opět vrátili ke kombinační hře z úvodu utkání, soupeře přehrávali a důrazem navýšili náskok. Po změně stran jsme pokračovali v ofenzivním pojetí, vytvořili si několik příležitostí k definitivnímu rozhodnutí utkání. Nestalo se a jak to bývá, tak hosté trestali. Ze standardní situace snížili a vrátili se opět do zápasu. Ve zbytku utkání jsme si jednobrankové vedení podrželi a zaslouženě zvítězili," uvedl trenér Červených Peček B Martin Meszároš.

„V utkání jsme měli několik šancí, ale podařilo se nám proměnit pouze jednu. Zápas byl vyrovnaný, soupeř hrozil z rychlých brejků. Škoda, že při závěrečném pokusu o vyrovnání se nechal zbytečně vyloučit náš obránce," hlesl kapitán Velkého Oseka Petr Špaček.

Branky: 10. Vohnický, 37. Rauch – 76. D. Adamec. Rozhodčí: Pařez. ŽK: 0:0. ČK:  85. Skala (VO). Diváci: 30. Poločas: 2:0.
Červené Pečky B: Hradílek – Koubský,  Pokorný, Podnecký, Král (60. Převrátil) – Krátký, Bulíř, Vohnický, Rauch (55. Kubelka) – Svoboda, Hervert.
Velký Osek: Duršpek – J. Adamec, Polák, Skala, Špaček (89. Hnilička) – Koška ml. (46. M. Černý), D. Adamec, Pfeifer, Kvasnička – Koubek, Bezucha (46. J. Čech).

FK Kolín B – Tři Dvory 1:3

Sedm statečných s výborně chytajícím Hanušem v bráně  odolávalo tlaku a dokonce se ujali vedení. Soupeř nakonec dokázal výhody tří lidí v poli využít a po změně stran otočil výsledek ve svůj prospěch.

„Ve druhém poločase nám docházely síly, čehož hosté využili a vstřelili nám tři góly. V sedmi lidech se prostě fotbal hrát nedá," řekl rozhořčený trenér kolínské rezervy Vít Mádle.

„Takový zápas se hodnotí špatně, protože soupeř nastoupil pouze v osmi lidech. Pro nás jsou tři body do bojů
o záchranu velice důležité," řekl po utkání trenér Třech Dvorů Vladimír Novák.

Branky: 6. Heller – 52. Doležal, 71. Bašista, 82. Josef Malý. Rozhodčí: Löwe. ŽK: 3:1. Diváci: 50. Poločas: 1:0.
FK Kolín B: Hanuš – Roth, Noll, Mikeš, Rychtár – Horálek, Mádle, Heller.
Tři Dvory: Řehák – Plachý, Dohanič, Jan Malý, Doležal – Kváča (55. Krucký), Bašista, Stempák, Kubera – Josef Malý, Pokorný.

Břežany II – Radim B 5:1

„Na úvod sezony to bylo dobré utkání. Od začátku jsme drželi míč na svých kopačkách a v desáté minutě se dostali do vedení. Vlastní chybou při standardní situaci jsme vzápětí inkasovali. Po vstřelení dalších dvou branek do poločasu jsme utkání rozhodli ve svůj prospěch. Po změně stran jsme přidali ještě dvě branky a stanovili konečný výsledek," řekl vedoucí Břežan II Vladislav Pikner.

„Kluci bojovali, ale na soupeře, který byl fotbalovější, to nestačilo. Góly jsme dostali po malém důrazu ve vápně. Musím říct, že Břežany to mají dobře poskládané a snaží se hrát fotbal. Zbytečně míče nenakopávají," uznal sílu soupeře trenér radimského béčka Radek Procházka.

Branky: 10. a 27. Beutel, 19. Mišák, 68. a 88. Moško – 11. Dejl. Rozhodčí: Löwe. ŽK: 1:2. Diváci: 50. Poločas: 3:1.
Břežany II: R. Pikner – Trejbal, Beutel (68. Karban), Svoboda, Valenta – Moško, Mišák, M. Pikner (15. Volf), Moravec – Milner, Musílek (75. Jansta).
Radim B: Urik – Hrabal, Mašín, Vaníček, Janoušek (60. Poula) – T. Ružinský (75. Roman Procházka), Schnurpfeil, Synek, Čábelka (70. Havlík) – Dejl, M. Ružinský.