„Před turnajem jsme přeci jen měli maličko obavy, abychom s účastí neklesli tolik, že další pořádání memoriálu ztratí význam. Přihlásily se však nové týmy a nakonec jsme téměř naplnili loňský počet," uvedl jeden z organizátorů Zdeněk Buřič.

Právě nová mužstva už v základních skupinách ukázala, že v turnaji nemají žádné malé cíle. Především loňskému obhájci Papicaru a bronzovému Ekobetu se do cesty za obhajobou medailových umístění postavila skutečně silná konkurence.  Přihlášená mužstva byla rozdělena do dvou skupin po šesti, z kterých do dalších bojů postupovaly první čtyři týmy. Nepostupující mužstva si dala závěrečný duel o konečné umístění.

Ve všech čtvrtfinálových utkáních se rozhodlo v normální hrací době. Postupující mužstva nijak své soupeře nešetřila, když v průměru jejich hráči nastříleli šest gólů. K postupujícímu Papicaru se přidaly hned tři nováčkové.

Turnajový pavouk určil semifinálové dvojice Papicar a Young Boys Brod,  Blankyt proti Padavkám. Oba zápasy byly velmi kvalitní a nabídly skvělou fotbalovou podívanou. Loňský vítěz Papicar se tentokrát musel sklonit nad uměním hráčů svého soupeře a pro prohře 0:3 jeho cesta za obhajobou skončila. Ve druhém zápase Padavky oplatily porážku svému soupeři ze základní skupiny a po vítězství 3:1 se staly druhým finalistou.

Nejprve v utkání o pomyslný bronz se z úspěchu radovali hráči týmu Blankyt po vítězství 3:2 nad Papicarem. Ve finálovém duelu pak dominovalo mužstvo Young Boys Brod, které i přes snaživý a bojovný výkon svého soupeře rozhodlo o svém vítězství jasnou výhrou 5:2. Vítěz tak podtrhl svůj turnajový účet, 
8 utkání = 8 vítězství.

Mužstvu Young Boys Brod byl předán putovní pohár spolu s dalšími cenami v podobě uzenářských specialit, nymburského piva a lahví sektu. Kromě dalších cen pro týmy, které se umístily do osmého místa byl oceněn nejlepší střelec, kterým se stal Pavel Mišák z mužstva Blankyt, a nejlepší brankář Jan Sova z mužstva Young Boys Brod. Cenu „nejsympatičtější mužstvo" získal tentokrát tým Polepský dorost 2010, který podle názoru rozhodčích vyčníval nad ostatními svým pohodovým přístupem a nejvíce tak razil myšlenku tradičního memoriálu – Sportuj s námi = fotbal pro všechny. Motivační cenu fair play získal Dan Kmoch 
z mužstva Papicar.

„Bohužel dnes příliš námětů na toto ocenění nebylo. Byly zde i situace, kdy by se fair-play muselo hodně červenat, to ale k takovému turnaji přeci nepatří," podotkl Buřič.

„Za zvládnutí turnaje patří velké poděkování celému organizačnímu týmu, také pánům rozhodčím Veselému, Grundovi, Hanzlovi a Soukupovi. Dále neúnavnému komentátorovi Jindrovi Medunovi, který se staral o dobrou náladu a Jardovi Hovorkovi, který celý turnaj doprovázel muzikou. Úroveň tohoto ročníku byla opět vysoká a hodně tomu přispěli noví účastníci. Skutečně předváděli atraktivní fotbal. Samozřejmě, že chceme s tradičním memoriálem pokračovat dokud bude zájem, ale nepředpokládám, že tu ještě někdy uvidíme třicet mužstev jako před pěti lety. Bohužel nám v posledních letech zjevně uškodil konkurenční turnaj v Dobřichově. Nerozumím tomu, proč sousední oddíl stanovuje stejný termín svého turnaje a navzájem si tak přetahujeme účastníky," dodal Buřič.

Celkové pořadí: 1. YOUNG BOYS BROD (Sova, Kratochvíl, Moravec, Beutel, Makovský, Šmejkal, Šťastný, Šusta, Špringr), 2. PADAVKY (Podhrázský, Kubánek, Martínek, Rulc, Herzán, Jirásek, Billý, Hruška), 3. BLANKYT (Chlebna, Lebeda, Mišák, Birma, Dratva, Soukup), 4. PAPICAR (Kubrycht, Macháček, L. Holub, P. Hanuš, Slezák, D. Kmoch, T. Javorek, Horák, Adamovič, P. Javorek, Štefančik, Mecera).