„Po nepříliš vydařené zimní přípravě jsme vstupovali do jarních bojů s rozporuplnými pocity. Hned na úvod nás čekal druhý celek tabulky Baník Most. Už tak úzký kádr ještě ztenčilo onemocnění Procházky a zranění Vondráčka," uvedl trenér Jiří Černý.

„Zápas samotný probíhal podle papírových předpokladů, soupeř byl fotbalovější, lépe kombinoval a již ve 3. minutě se dostal z penalty do vedení. Vypadalo to s námi špatně. Ve 12. minutě se nám podařilo po dobrém presinku vyrovnat a Jirků nás poté samostatnou akcí poslal do poločasového vedení. Také nás podržel gólman Záruba, který kryl hostům penaltu," podotkl Černý.

„Druhý poločas jsme dobře bránili a chodili do rychlých protiútoků. Po jednom z nich hosté faulovali ve vápně výborně hrajícího Jirků a Kopáček se z nařízené penalty nemýlil. Hosté poté snížili, do konce utkání jsme přežili ještě několik závarů a dovedli zápas do vítězného konce. I když byli hosté fotbalovější, kluci do jednoho zaslouží pochvalu za nasazení a bojovnost," dodal Jiří Černý.

Kolín je v průběžné tabulce na čtvrtém místě. Další utkání hraje v sobotu na hřišti dvanáctého Benešova.

Branky: Fuxa, Jirků, Kopáček. Poločas: 2:1.
Sestava: Záruba (77. Karban) – Natan, Kopáček. Kasal, Šendera – Saulich, Pikner – Vojtíšek (72. Vyhnánek), Piskač, Fuxa – Jirků.

Šestnáctka nedala ani gól, přesto je na třetím místě

Zatímco sedmnáctka byla na úvod úspěšná, hráči kategorie U16 už tak úspěšní nebyli. Se stejným soupeřem prohráli 0:3 (0:2).

„První poločas se odehrával ve velmi dobrém tempu, kdy jsme si vytvořili proti velmi dobře hrajícímu soupeři několik brankových příležitostí, ale bohužel se nám nepovedlo ani jednu proměnit. Ještě jsme Matějem Novákem nastřelili tyč. Soupeř ze tří šancí proměnil dvě a tak jsme šli do kabin za nepříznivého stavu 0:2," uvedl kolínský asistent Petr Káninský.

Kolín o přestávce zmobilizoval síly, alespoň čestnou branku se mu však vstřelit nepodařilo. Naopak ještě jednou inkasoval.

„Do druhého poločasu jsme šli s odhodláním s nepříznivým výsledkem něco udělat, ale hra už se nám tolik nedařila, i když jsme se hru pokusili oživit střídajícími hráči, ale soupeř si vedení zkušeně hlídal a naopak přidal ještě jednu branku a zvítězil 3:0," konstatoval Káninský.

„Dnes nás bohužel zradila koncovka, a když proti velice dobře hrajícímu soupeři neproměníme své příležitosti, tak nemůžeme pomýšlet na nějaký bodový zisk," dodal.

Kolínu patří po čtrnácti kolech výborná třetí příčka. O vylepšení této pozice bude bojovat v sobotu na půdě jedenáctého Benešova.

Sestava: Dejmek (62. Karban) – Mužík, Drobný, Exner (62. Havlíček), Bukač (54. Vyhnánek) – Nekolný, O. Novák (54. Richter), Ceral (41. Matějka) – Uher (66. Zelenka), M. Novák, Rosendorf.