K posledním případům došlo v sobotu v Neratovicích (podrobnosti ZDE) a Českém Brodě, v předchozích týdnech přišli fotbalisté o své věci v Lázních Toušeň a Štěchovicích.

K další krádeži věcí z fotbalové šatny došlo podle Jany Dětské druhý červencový den v Černošicích. „Dosud neznámý pachatel vnikl do pravděpodobně neuzamčené fotbalové kabiny oddílu SK Kazín, kde odcizil osobní doklady, finanční hotovosti, mobilní telefony a peněženky v předběžné hodnotě dvě stě tisíc korun," upřesnila Jana Dětská, podle které by se o zabezpečení šaten během zápasu měli na odpovídající úrovni postarat organizátoři.

Funkcionáři okradených týmů se ovšem ve svých vyjádřeních do jednoho shodují, že se jim věci ztratily z uzamčených prostor. Nejpravděpodobnější se jim jeví verze, že se člen zlodějské party vydává za funkcionáře mužstva, který přijede na stadion s předstihem, vyžádá si klíče a bleskově si opatří jejich kopie. V nestřežené chvíli pak vnikne do prostor a odcizí především finanční hotovost, hodinky nebo šperky. Hráčům Ostré se ovšem ztratily třeba i dva páry bot. Mobilní telefony naopak lapky většinou nezajímají, zřejmě proto, že jejich polohu lze poměrně snadno vystopovat pomocí GPS. I tak způsobená škoda zpravidla dosahuje několika desítek tisíc korun.

Podle Ivety Librové, sekretářky českobrodského SK, v jehož areálu přišli během sobotního pohárového utkání s Hořovickem o cennosti i domácí, nezbude hráčům nic jiného, než si je brát v utkání s sebou na střídačku. Někteří tak už zpravidla ve venkovních utkáních činí. Neznámé funkcionáře si pak lze alespoň částečně prověřit pomocí elektronického informačního systému Fotbalové asociace ČR.