Český Brod – Nymburk 2:2 (PK 5:4)

Od úvodního hvizdu bylo patrné, kdo bude toto utkání režírovat. Na první zásah do černého se nečekalo dlouho. Radost více jak třem stovkám diváků udělal už v 11. minutě Lukeš, který z hranice šestnáctky prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

Zahrozili i hosté, ve 20. minutě útočníkem Grospičem, který šel do brejku, ale proti srovnání stavu byl gólman Sova, který včasným vyběhnutím nebezpečí odvrátil.
Hned na to padl na druhé straně ve vápně Fikejz – píšťalka sudího Šlapáka ale zůstala němá.

Další šance přišla krátce před odchodem do kabin, kdy domácí Medek svou dalekonosnou střelou našel připraveného brankáře Malého.

Režisér se se zahájením druhého poločasu změnil. A jmenoval se Matěj Peterka – útočník Nymburka.

Ve 48. minutě nastřelil břevno, o dvě minuty později z malého vápna pálil těsně nad, aby se v 62. minutě po centru Luboše Nepovíma trefil parádně hlavou. Své vystoupení pak korunoval po rychlé kombinační akci v 64. minutě, kdy opět pálil jen těsně nad.

„Škoda, že z těch čtyřech tutovek jsem zužitkoval jen jednu. Kdyby to bylo 3:1, myslím, že by se Český Brod na obrat už nezmohl," konstatoval autor vyrovnávací trefy.
Domácí letargii mohl ukončit aktivně hrající Lukeš v 66. minutě, ale tváří v tvář gólmanovi Malému zklamal, aby o pět minut později z dobrých 25 metrů pálil jen těsně nad.

Nedáš, dostaneš. Tak to se mohlo v průběhu tohoto zápasu naplnit několikrát a tak se i stalo. V 74. minutě hostující Luboš Nepovím táhlou střelou obrátil vývoj utkání.
Zbývající čtvrthodinka pak byla demonstrací snahy Českobrodských dotáhnout utkání do penaltového rozstřelu. S hlasitým povzbuzováním fandů se tak povedlo dirigentovi domácí obrany Petru Zdeňkovi, který v hodině dvanácté vymetl pavučinu v Malého šibenici.

A protože v penaltách se mýlil pouze nymburský Grospič, zůstal jeden bonusový bod navíc Na Kutilce. „Úvod utkání nám vůbec nevyšel. Po dvaceti minutách jsme srovnali krok a v druhé půli jsme po šancích Peterky mohli o osudu utkání rozhodnout. V jeho závěru, ne poprvé, jsme opět doplatili na naši naivitu a dovolili soupeři srovnat. A penalty? To už je loterie. Nicméně pro nás úspěch, odtud se body vozit nebudou," řekl trenér Nymburka Radek Kulhánek.
Jeho protějšek Zdeněk Šmejkal neměl i přes zvládnutý penaltový rozstřel důvod k radosti. „Nymburk nás překvapil svou aktivní hrou. Nám vyšel vstup do utkání, ale pak jsme vyklidili pozice. Před dalším zápasem v Souši máme určitě o čem přemýšlet," podotkl kouč domácích.
„Před týdnem v Lovosicích jsme padli jen díky naší nedisciplinovanosti, kdy se Zdeněk Šmejkal junior nechal zbytečně vyloučit. Dnes by jeho přítomnost na hřišti, díky jeho prvoligovým zkušenostem, mohla být tím pomyslným rozdílem na miskách vah," uvedl prezident Českého Brodu Luboš Holý.
„My jsme zaspali úvod druhého poločasu, kdy soupeř mohl dokonce o osudu utkání rozhodnout. I tak si myslím, že mužstvo máme natolik silné, abychom v obdobných měření sil utkání dotáhli do vítězného konce," dodal Holý.

Branky: 11. Lukeš, 90. Zdeňka – 62. Peterka, 74. Nepovím. Rozhodčí: Šlapák. ŽK: 3:0. Diváci: 300. Poločas: 1:0.
Český Brod: Sova – Carda (78. Mašanský), Zdeňka, Balík, Smola – Medek, Hrdlička, Walter (75. Moravec), Lukeš – Stejskal (59. Brož), Fikejz.
Nymburk: Malý – Čemus, Bohdan, T. Svoboda, Herčík – Nepovím, Jeník, Daněk, M. Svoboda – Peterka, Grospič.

Exekutoři penalt

Český Brod: Hrdlička, Balík, Brož, Medek, Fikejz
Nymburk: Peterka, Bohdan, T. Svoboda, Jeník, Grospič nedal.

(Mojmír Strachota mladší)