„Výhra z venku mě těší a počítá se. Potěšila mě i udržená nula. Jenom škoda, že jsme nepřidali pojišťovací gól, protože domácí nám v závěru trošku zatápěli a bylo to zbytečné drama,“ uvedl trenér Jaroslav Havrda.

Kolín byl v součtu obou poločasu herně lepší a zaslouženě si připsal tři body.

„První půle byla z naší strany herně dobrá. Byli jsme to my, kdo chtěl hrát fotbal. V úvodu jsme ale neproměnili dvě jasné šance. Naši střeleckou nemohoucnost jsme následně korunovali neproměněnou penaltou, kdy selhal Rybařík. Byla to škoda, protože jsme si vedoucí branku za aktivitu zasloužili,“ podotkl Havrda.

Co se však Kolínu nepodařilo v první půli, vynahradil si to v úvodu té druhé. Po spolupráci Němečka s Váchou slízl smetanu Vondráček.

„Naše hra už nebyla tak dobrá jako v prvním poločase. Zbytečně jsme pustili domácí do několika standardních situací. Sice se nám podařilo po parádní akci skórovat, ale chyběl mi tam pojišťovací gól. Přitom jsme si vytvořili několik příležitostí, abychom ho přidali. O výsledek jsme se tak strachovali až do konce. Těsné vedení jsme nakonec uhájili,“ oddechl si Jaroslav Havrda.

Branka: 54. Vondráček. Poločas: 0:0.
Kolín: Kohoutek – Biško, Pavlík, Škoda, Čapek – Šindelář (77. Urban), Němeček, Vondráček – Vácha, Rybařík (70. Křelina), Veselý (90. Novák).