„Vybojovaný zápas, ze kterého si odvážíme tři body, ale bohužel i stejný počet zraněných," řekl po utkání trenér Jiří Černý.

Základ k úspěchu položil Kolín již v prvním poločase, který vyhrál o dva góly. „Začátek zápasu se odehrával většinu času mezi oběma šestnáctkami s velkým množstvím osobních soubojů a minimem šancí. Největší možnost ke skórování měl ve 20. minutě Jirků, ale nedal. Do vedení nás dostal až o pár minut později Šendera. Když si po chybě domácího gólmana vstřelili domácí těsně před přestávkou vlastní gól. Do kabin jsme  odcházeli s dvoubrankovým náskokem, ale bohužel také se třemi zraněnými. Postupně museli ze hřiště  Kasal s naraženými žebry, gólman Záruba, kterému v souboji přišlápl domácí hráč ruku a pár minut po něm se zraněným kolenem Procházka," nastínil trable Jiří Černý.

„I s vynucenými změnami v sestavě jsme ve druhém poločase podali velmi slušný výkon. V 67. minutě navýšil naše vedení na 3:0 Hranca. Domácí už stihli v závěru jen snížit na konečných 1:3," dodal.

Kolín se výhrou vyhoupl na šesté místo. Další utkání hraje doma proti Vyšehradu (10).

Branky: Šendera, vlastní, Hranca. Poločas: 0:2.
Sestava: Záruba (30. Plaček) – Ber, Procházka (34. Nekolný), Kopáček, Hampl – Fuxa, Piskač, Hran Ca, Šendera (68.Lylo), Jirků – Kasal (6. Stánok).

Penalty se jim staly osudné

Byla to bitva, bohužel se špatným koncem. O rok mladší kolegové (U16) hráli po základní době nerozhodně 0:0, 
o vítězi tak musely rozhodnout pokutové kopy. V nich Kolín nakonec prohrál. „Bylo to výborné utkání, 
v němž jsme zajížděli na hřiště soupeře, který ještě neztratil ani bod," podotkl asistent Petr Káninský.

„Hned od začátku zápasu jsme nasadili velké nasazení a podnikali nebezpečné protiútoky. Soupeř si sice vytvořil dvě příležitosti hlavou po naší nepozornosti, ale byl nepřesný, trefil tyč a jednu střelu za vápnem  výborně kryl Zdeněk Foršt. Ale ani my jsme nezůstali pozadu, ale bohužel ani veliká příležitost Ondry Nováka, kdy šel sám na branku, a Petra Hobíka zůstala neproměněna," litoval Petr Káninský.

„Druhý poločas jsme pokračovali ve vysokém nasazení a odměnou nám bylo vytvoření několika vyložených příležitostí, které jsme bohužel neproměnili. Jednou soupeře dokonce zachránila tyč.  Soupeř si také vytvořil asi dvě příležitosti, které také neproměnil a tak utkání skončilo nerozhodně 0:0. Na řadu přišly penalty, v těch jsme prohráli 3:4. Za dnešní utkání musíme ale kluky pochválit. Předvedli vysoké nasazení a je jen škoda, že jsme neproměnili některou příležitost. Co je však důležitější, kluci si dokázali, že mohou hrát s jakýmkoliv soupeřem," dodal Káninský.

Kolín je v tabulce na sedmém místě. V sobotu hraje další zápas. Na domácím hřišti přivítá Vyšehrad (12.15).

Sestava: Foršt – Vyhnánek, Drobný, Exner, Bukač – O. Novák, Ceral, Salva (66. Laštovka) – M. Novák, Hobík, Rosendorf.