„Utkání jsme chtěli hrát na přírodní trávě, ale bohužel soupeř nesouhlasil a tak jsme museli hrát na naší umělé trávě, kde hra byla hlavně o osobních soubojích, což bylo znát hned od začátku, kdy byla hra vyrovnaná. Soupeře jsme pustili po našich zbytečných faulech do několika standardních situací. Dobrým bráněním nebo zákroky brankáře Dejmka jsme se ale ubránili. I my jsme nezůstali pozadu a několika střelami. Za zmínku stojí ještě šance soupeře, kdy se objevil zcela sám před naším brankářem, ale ten včasným vyběhnutím zmařil jeho šanci. Poté přišla chvíle pro Vojtu Uhra, který napřáhl ze 30 metrů a parádní střelou do pravého horního rohu soupeřovy branky nás dostal do vedení. A když jsme přežili střelu z velkého vápna, kterou vykopl Sladkovský z naší branky, šli jsme do kabin za vedení 1:0," uvedl asistent Petr Káninský.

„I ve druhém poločase byla hra vyrovnaná, soupeř hru postupně otevřel, což nám umožnilo podnikat protiútoky do jeho otevřené obrany. Po jednom takovém se nám po vybojovaném míči Plandorem povedlo zvýšit Matějem Novákem. Soupeři se povedlo
o chvíli později snížit, ale to bylo z jeho strany všechno. Víc jsme mu nepovolili a tak jsme naše první vystoupení v jarní části sezony dotáhli do vítězného konce," oddechl si Káninský.

Kolín je v průběžné tabulce na desátém místě. Další kolo hraje v neděli na půdě třetího Kladna (10).

Branky: Uher, M. Novák. Poločas: 1:0.
Sestava: Dejmek – Bukač, Salva, Exner, Sladkovský – Nekolný, Ceral, Uher – Plandor, M. Novák – Rosendorf (72. Dohanič).

Odveta jim nevyšla

Na podzim byli jedni z mála, kterým se podařilo Benešov porazit. V odvetě ale už tak úspěšní nebyli. Fotbaloví mladší dorostenci FK Kolín (U16) podlehli doma třetímu týmu tabulky 1:3.

„Do prvního jarního utkání jsme nastupovali s cílem sehrát bojovný a vyrovnaný duel s týmem z čela tabulky. Na jeho půdě se nám ho na podzim podařilo porazit, a tak si hráči věřili i v domácím prostředí," uvedl trenér Vladimír Zeman.

Začalo se ve velmi ostrém tempu, hra byla vyrovnaná a ve středu hřiště se bojovalo
o každý metr. Šance na obou stranách přicházely spíše po standardních situacích.
„V tomto duchu se nesl téměř celý poločas. Tři minuty před půlí se do našeho vápna snášel centrovaný míč, brankář na něj vyběhl, ale benešovský útočník byl rychlejší a našeho brankáře přehlavičkoval. Naštěstí hned o dvě minuty později unikl Trnečka, který
s přehledem zakončil a stanovil tak poločasové skóre 1:1," podotkl Zeman.

Druhý poločas začal stejně jako ten první, jen s tím rozdílem, že hráči Benešova získávali postupně mírnou převahu a na rozdíl od Kolíňáků si vytvářeli brankové příležitosti.

V 57. minutě se ve vápně domácích opakovala obdobná situace z prvního poločasu, kdy po špatné komunikaci mezi brankářem a obránci opět útočník Benešova přehlavičkoval domácího gólmana. Hráči Kolína se poté snažili hrát aktivněji a srovnat skóre. Jejich snaha mohla skončit vstřeleným gólem, to by ale musel Trnečka po obejití brankáře trefit úplně odkrytou prázdnou branku.

„Opět se potvrdilo nedáš – dostaneš. O pár minut později jsme totiž opět inkasovali po standardní situaci a nedůsledném bránění. Hra týmu vůbec nebyla špatná, ale kvalitní soupeř okamžitě trestal všechny naše chyby," dodal Zeman.

Kolín je v tabulce osmý. Další kolo hraje v neděli na půdě třináctého Kladna (12).

Branka: Trnečka. Poločas: 1:1.
Sestava: Bubla – Vacka, Hoření, Švanda, Strnad (Prokůpek) – Vaníček (Doležal), Nývlt, D. Zbořil, P. Zbořil – Zelenka (Vlášek), Trnečka.