To demonstroval především Tichý, který sám před brankářem Drápelou ve stoprocentní šanci po hodině hry pálil jen vedle!

„Střelecká nemohoucnost je naší největší slabinou. A když góly dáme, jako doma proti Kladnu, více jich inkasujeme a to nás stojí body v boji o záchranu," posteskl si trenér Mostu Rostislav Broum.

Vše podstatné se odehrálo již v první pětačtyřicetiminutovce a nutno dodat, že po stejném scénáři – centr do vápna, hlavička, gól.

Nejprve po Medkově centru zprava se hlavou na hranici malého vápna prosadil Suk. Čtyři minuty na to, tentokrát zleva, Smola našel Makovského. Do třetice všeho dobrého a zlého uzavřel účet tohoto utkání opět hlavičkou Michálek.

„Bylo to s běhavým soupeřem o fyzičce a druhý poločas to jasně ukázal. I tak to pro nás dnes byly povinné tři body," zhodnotil duel trenér Českého Brodu Zdeněk Šmejkal starší.

„Druhé dějství to byla udržovací taktika a důvod je zřejmý, protože už ve středu nás čeká dohrávka odloženého utkání se Souší. I tak si myslím, že výsledek neodpovídá dění na hřišti, protože ve druhém poločase jsme minimálně další dvě branky mohli přidat," připojil se prezident českobrodského klubu Luboš Holý.

Branky: 27. Suk, 31. Makovský, 39. Michálek. Rozhodčí: Kazda. ŽK: 0:2. Diváci: 150. Poločas: 3:0.
Český Brod: Drápela – Smola, Hrdlička, Slicho, Šmejkal (46. Balík) – Suk, Michálek, Medek (72. Skuhravý), Moravec, Makovský (85. Skořepa) – Křelina (63. Havlíček). 

(Mojmír Strachota)