Libodřice – Polepy 1:3

„Do utkání jsme vstoupili dobře a měli jsme několik  vyložených šancí, které jsme ale  neproměnili. Dočkali jsme se až ve 29. minutě z dorážky. Bylo to zasloužené vedení, které jsme udrželi až do přestávky. Do druhého poločasu jsme nastoupili úplně s jiným cílem, ale mužstvo hrálo celkem naivní fotbal a soupeř se o hodně zlepšil a zasloženě otočil zápas ve svůj prospěch. Po změně stran už bylo na hřišti pouze jedno mužstvo. Naši hráči hráli na náhodu a úplně vyklidili hřiště a nechali hrát soupeře, který to využil jak se má," hlesl vedoucí Libodřic Radek Šafránek.

„Pro fanouška to byl určitě zajímavý zápas. Hrál se vyrovnaný fotbal. Rozdíl byl akorát v tom, že my jsme byli v koncovce efektivnější. Hráčům bych chtěl poděkovat za bojovnost," řekl trenér Polep Vít Mádle.

Branky: 29. Heverle – 55. Suchánek, 59. Dušek, 85. Zelenka. Rozhodčí: Oborník. ŽK: 2:1. Diváci: 120. Poločas: 1:0.
Libodřice: Jelínek – M. Šafránek (84. F. Šafránek), Pánek, Müller, Medlen (87. Mlázovský) – Rychlik, Novotný, Pěkný (64. Hovorka), Heverle – Škopek, Košík.
Polepy: Procházka – Zika, Suchánek, Lapšanský, Mikeš – Mokříž (88. Urban), Zelenka, Kesner, Dušek – Slezák, Kmoch (75. Hruška).

Radim B – Volárna 2:1

„Pokud jsme se chtěli udržet v kontaktu s týmy před námi, nezbývalo nám nic jiného než v tomhle zápase vyhrát. Že to nebude tak snadné se však během zápasu potvrdilo. V prvním poločase jsme sice herní převahu měli, ale nedokázali jsme ji vyjádřit střelecky. Místo, abychom si vytvořili pohodlný náskok a konečně si mohli v klidu zahrát fotbal, utkání jsme si tradičně sami komplikovali a nastřelené břevno naší branky pro nás bylo jen prvním varováním. Hodně zle to pak s námi vypadalo v 55. minutě, kdy náš gólman srazil ve vápně unikajícího protihráče, byl vyloučen a kopala se proti nám penalta. Do brány mohl naštěstí naskočit druhý brankář Arnold a ten svým zákrokem pokus hostujícího hráče zneškodnil. To nás nabudilo k dalším pokusům o vstřelení branky, což se po pár minutách podařilo a po vyražené střele otevřel skóre zápasu dorážkou Čábelka. Vedení jsme však záhy zase ztratili, když se sice zdálo, že byl náš brankář před vstřelením branky atakován dotírajícím hráčem, rozhodčí ale nepískal a tak bylo zase srovnáno. Rozhodl tak nakonec opět Schnurpfeil, jehož skákavá střela z hranice vápna skončila v síti, a i když se pak zápas dohrával v nervózním duchu, dotáhli jsme ho nakonec ke kýženým třem bodům," uvedl kapitán Radimi B Roman Procházka.

„V tomto utkání dvou týmu ze dna tabulky jsme chtěli vyjít vítězně. A myslím, že náš styl hry tomu napovídal. Hrál se hodně útočný fotbal, ze kterého jsme se snažili vytěžit maximum. V prvním poločase se nám gól vstřelit nepodařilo, i když naši útočníci měli několik šancí, které zhatil buď brankař domácích nebo je zastavila branková konstrukce. Začátek druhého poločasu byl z naší strany trochu hektický, pak jsme ale navázali na výkon z poločasu prvního. Zlom utkání přišel v 55. minutě, kdy brankař domácích srazil našeho útočníka, za což si vysloužil červenou kartu. Nařízenou penaltu však Jakub Čihák neproměnil a domácí oslabeni o jednoho hráče začali hrát úplně jiný fotbal. V 65. minutě jsme inkasovali gól z ofsajdu. O tři minuty později srovnával skóre Tomáš Šedivý, ale hned po rozehrávce jsme opět chybovali a inkasovali. Po zbytek zápasu jsme se snažili ohrozit branku domácích a těsně před koncem utkání nám rozhodčí neuznal jasný gól. Po dlouhé době jsme hráli pěkný fotbal, i když výsledek tomu nenasvědčuje," konstatoval trenér Volárny Aleš Hanek.

Branky: 65. Čábelka, 69. Schnurpfeil – 68. Šedivý. Rozhodčí: Lev. ŽK: 1:3. ČK: 55. Urik (R). Diváci: 40. Poločas: 0:0.
Radim B: Urik  – Janoušek, Poula, M. Ružinský (72. Mašín), Vaníček – T. Ružinský (80. Havlík), Schnurpfeil, Synek (60. R. Procházka), Machata (55. Arnold) – Dejl, Čábelka.
Volárna: Dostál – Bruna, Hanek, Mlýnek, Pelikán (80. Hloucal) – Čapek, Hartman, Čihák, Kukal (65. Luťha) – Šedivý, Szabo.

Kouřim – Bečváry 4:2

„Celý zápas se odehrál na těžkém terénu, který velmi napomáhal chybám jednotlivých hráčů a zápas tak moc fotbalové krásy nepobral. První poločas jsme byli horším týmem, měli jsme velký problém s pohybem hostujících hráčů a centrovanými míči do vápna. Několikrát nás podržel brankář Havránek. Do kabin se ale odcházelo za stavu 2:2, kdy brankám na obou stranách pomohla nedůslednost obrany. My jsme šli bohužel ještě před odchodem do kabin do desíti. To ovlivnilo výrazně další průběh zápasu, paradoxně ale vyloučení pomohlo nám. Ve druhém poločase jsme mnohem lépe bránili a hosté se nedokázali, až na jednu výjimku, prakticky dostat k vyložené šanci. My jsme naopak v úvodu druhého poločasu dvakrát potrestali další soupeřovu nedůslednost v obraně. Zbytek zápasu jsme se již soustředili na ubránění výsledku, což se nám povedlo," podotkl útočník Kouřimi Martin Snížek.

„Zápas jsme si prohráli sami. Šli jsme do vedení, ale dvěma slepenými góly Kouřim vývoj otočila. Do přestávky se nám podařilo ještě srovnat. Celý druhý poločas jsme hráli o jednoho hráče v poli navíc, když byl vyloučen jeden z kouřimských hráčů. Bohužel jsme se dopustili nepochopitelných chyb před naší brankou a soupeři darovali dva góly i při jeho oslabení. Měli jsme optickou převahu, vytvořili jsme si i nějaké šance, ale bohužel jsme je nedokázali využít. Na krátkém a nerovném hřišti se nám nepodařilo zcela využít oslabení Kouřimi, domácí už náskok udrželi a ubojovali," uvedl trenér Bečvár Josef Kuba.

Branky: 20. M. Snížek, 24. Novotný, 55. Keltner, 62. Novák – 10. a 31. Černý. Rozhodčí: Stupka. ŽK: 4:4. ČK: 38. Novotný (K). Diváci: 100. Poločas: 2:2.
Kouřim: L. Havránek – M. Havránek, Škopek, Machata, Svoboda – Velčovský (80. Aubrecht), Šváb, J. Snížek (46. Keltner), Novák – Novotný, M. Snížek.
Bečváry: Zavřel – Urbánek, J. Holub, P. Kuba, Slezák (75. M. Kšírl) –  Čáslava, Dědek, Horáček, Kubín – Sikáček, Černý.

Jestřabí Lhota – Konárovice 2:1

„Konárovice byly jeden z nejlepších soupeřů, se kterými jsme se utkali. Díky naší bojovnosti a světlým fotbalovým chvílím, kterých je víc a víc, jsme utkání vyhráli. Svými zákroky nás podržel skvělý brankář Málek," uvedl trenér Jestřabí Lhoty Petr Kureš. „Utkání jsme začali výborně a brzy se ujali vedení, nastřelili tyč a vypadalo to, že máme režii utkání ve svých nohách, jenže nepozornost při bránění standardky a soupeř v závěru první půle vyrovnal. Ještě v prvním poločase se vykartoval po dvou žlutých obránce  soupeře a tak jsme šli do druhého poločasu s převahou jednoho muže. Měli jsme převahu, kterou jsme nakonec zužitkovali ve vedení. Posledních osm minut, kdy se hosté i v deseti dostali do tlaku a při každé standardce si vypracovali vyloženou šanci, nás podržel skvělý Málek. Jediné mě mrzí, že si hosté snažili simulováním vynutit pokutové kopy a když byl, tak ho rozhodčí nepískl, stejně jako první poločas v náš prospěch, za stavu 1:0. Jinak děkuji rozhodčímu za výborný výkon," dodal Kureš.

Branky: 7. Šátek, 65. Klička – 35. Kahoun. Rozhodčí: Vlk. ŽK: 2:3. ČK: 44. Brunclík (K). Diváci: 60. Poločas: 1:1.
Jestřabí Lhota: Málek – Hron, Klička, Beran, Martikán – Hájek , Mojžíš, Krajíček (65. Kureš), Šátek (83. Heres) – Krupka, L. Týma (75. Martínek).
Konárovice: Svoboda – Brunclík, Žídek, R. Černík (60. R. Zmátlo ml.) – D. Plachý (46. L. Plachý), Kahoun, Sojka, Kutil, Patočka – R. Pokorný, M. Černík.

AFK Pečky – Nučice  0:1

„Padla na nás deka. Souppeř betonoval a my jsem si  nedokázali poradit s deseti bránícími hráči. Měli jsme tři šance, ale žádnou nedali. Soupeř skóroval z jediné své šance, střelou z dálky. Tento výsledek zůstal až do devadesáté minuty," hlesl trenér Peček František Hovorka.

„První poločas byl vyrovnaný, podařilo se nám dát branku. Druhý poločas nás domácí tlačili, my jsme jim v taktickém výkonu zabránili vstřelit gól a hráli jsme už jen na brejky," přiznal trenér Nučic Zdeněk Carvan.

Branka: 36. Jícha. Rozhodčí: Kučera. ŽK: 0:0. Diváci: 120. Poločas: 0:1.
AFK Pečky: Cihlář – Braňka, J. Hovorka, Kysel, P. Hovorka – D. Konůpek,  Plaček, Modrovič (62. Materna), Mužík (27. Hanzelín), Štégl – Růžička st. (73. Chrastný).
Nučice: T. Krutský – Hurtík, Pečenka, Podolák, Vedral – M. Hervert (46. Miňovský), Jelínek, P. Zápotocký, Chromý (63. Novák) – Jícha (72. P. Krutský ml.), Stárek (87. J. Hervert).

FK Kolín B – Třebovle 6:1

„Na zápas jsme měli připravené velmi silné mužstvo, takže nic jiného než tři body nepřipadalo v úvahu. Hodně byla znát podpora kluků z áčka, kteří svým výkonem strhli i mladíky k výbornému výkonu, což dokazuje gólový podíl na výsledku. Třikrát se trefili kluci ze sedmnáctky. Utkání se hrálo velmi korektně, bez zranění a karet. To je důležité pro trenéry, kteří své hráče do B týmu dávají, i když mají sami potíže ve svých mužstvech. Tím bych jim chtěl poděkovat," uvedl vedoucí kolínského béčka Ivan Králík.

„Domácí byli od začátku pohyblivější a taky to vyjádřili brankově. Bylo znát, že nám chybí dvojice stoperů, museli jsme to celé posunout. Přesto to z naší strany chvilkama šlo, za stavu 3:1 jsme si vypracovali pár možností, a to nám rozhodčí ještě jeden gól neuznal. Ve druhé půli nás ale domácí přehráli ve všech směrech a výsledek je pro nás ještě milosrdný," přiznal renér Třebovle Josef Kocourek.

Branky:  10. a 50. Boček, 29. a 62. Bělina, 17. Jehlička, 34. R. Biško – 33. Hovorka. Rozhodčí: Freund. ŽK: 0:0. Diváci: 20. Poločas: 4:1.
Kolín B: Hanuš – Roth (58. Sedlařík), R. Biško, J. Králík, Čapek – Marek (58. Klatka), Jehlička, Noll, Bora, Bělina – Boček.
Třebovle: J. Pokorný – Homolka, Richter, Čáslava, Král (80. Vojtáček) – Němec, Dušek, Hovorka, Líbal – Andrašík (70. Stránský), L. Pokorný.

Týnec nad Labem – Velký Osek 1:5

„Do zápasu jsme vstoupili špatně, prvních patnáct minut nás hosté přehrávali a po naši chybě se i dostali do vedení. Pak se nám podařilo hru i skóre vyrovnat, ale bohužel po další chybě jsme opět prohrávali. Druhý poločas začal lépe, hra byla vyrovnaná, ale přišel totální výpadek a snad během deseti minut dali hosté tři branky. Zbytek zápasu se už pouze dohrával," podotkl kapitán Týnce Jiří Sýkora.

„Jeli jsme si do Týnce pro tři body a podle toho jsme i začali. Domácí jsme zatlačili a povedlo se nám skórovat. Domácí střelou z dálky vyrovnali, nám se naštěstí podařilo do přestávky dát rozdílový gól. Po změně stran jsme přidali další branky a v pohodě si dokráčeli pro tři body," uvedl vedoucí Velkého Oseka Jaroslav Adamec.

Branky: 29. Grůbr – 13. Mašek, 38. a 64. Fořt, 60. Sixta, 67. Pfeiffer. ŽK: 1:2. Diváci: 85. Poločas: 1:2.
Týnec: Adamec – J. Sýkora, Mlika, M. Sýkora (46. Čopjak), Truxa – D. Sýkora (80. Váňa), Grůbr, T. Horák (75. Kulich) – Žiga, Novotný.
Velký Osek: Kalinec – Jan Adamec, Syřínek, Polák, Špaček – Pfeiffer (69. Souček), D. Adamec, Sixta, Mašek (75. Karban) – Fořt (80. Lambert), Koubek.

Upozornění

„Touto cestou bychom se chtěli omluvit týmu Jestřabí Lhoty za použití výrazu ,,Blešáci"  v reportáži z minulého kola. Toto názvosloví se mezi námi používá již několik let, bohužel jsme to neměli říkat do novin."
obránce Volárny Ladislav Bruna