„Bylo to těžké utkání, jak jsme očekávali. Dukla předvedla svou filozofii, kombinační, útočný fotbal a zápasu po většinu utkání vládla. My jsme chtěli vydržet bez inkasovaného gólu do poločasu a pak zkusit zápas zlomit na naši stranu. Nepovedlo se, ale je třeba respektovat i sílu soupeře," uvedl trenér Kolína Roman Veselý.

Co vám zápas proti ligovému soupeři ukázal?
Že jsme zápas proti týmu první ligy zvládli takticky, ale i fyzicky. V závěru jsme vydali hodně sil, byli i blízko vyrovnání, bohužel to nevyšlo.

Když jsme spolu mluvili před utkáním, říkal jste, že jste s Duklou  jako trenér neprohrál. Až nyní. Kolik vítězných zápasů to bylo a jaké byly?
Pokud si dobře vzpomínám, bylo to za posledních dva a půl roku pět zápasů. Dvakrát remíza na Julisce a třikrát výhra doma. Ale přesně to teď opravdu nevím.

Vůbec nebylo jasné, jestli do zápasu naskočí zranění  Jelínek a Hartig. Nakonec oba do zápasu nastoupili. Přitom Hartig před utkáním říkal, že hrát nebude, že ho noha bolí. Prý se šetří na neděli. Bylo to jeho rozhodnutí naskočit do zápasu nebo vaše, vzhledem k tomu, že jste cítili šanci vyrovnat?
Jelínek nastoupil s tržnou ránou na hlavě, ale zápas zvládl v pohodě. Co se týče Lukáše Hartiga, tak toho jsem chtěl použít právě k jeho nespecifikovanému zranění až během utkání, bude-li šance na dobrý výsledek. Pokud bychom prohrávali vyšším rozdílem, do hry by nešel a šetřil bych ho na neděli. Nakonec Lukáš šel do hry, protože jsme cítili šanci, a výrazně rozhýbal naši ofenzívu.

Zatímco jmenovaní vám určitě udělali radost, že byli do zápasu připraveni, na druhou stranu jste musel řešit vážnou situaci, když se zranil  brankář Čižinský a vy jste do hry musel poslat náhradníka Filipa Michalka. Ten se nakonec předvedl v dobrém světle. Jak jste jeho výkon viděl vy osobně?
Než šel Filip na hřiště, řekl jsem mu jenom: užij si ten zápas a buď klidný. A myslím, že to zvládl velmi dobře.

Čižinský si zlomil záprstní kůstku. Má sádru a bude mimo hru celý podzim. Jak budete tuto situaci řešit? Seženete náhradu nebo se Michalek posune na pozici jedničky a náhradníka mu bude dělat někdo z vlastních řad?
Ano, Číža bude mimo hru zřejmě až do konce podzimu, což pro nás není vůbec příjemná situace. Na druhou stranu fotbal i takové chvíle přináší a my musíme být připraveni krizové situace řešit. Co se týče Filipa Michalka, každopádně šanci má, proto je přeci tady. Na druhou stranu, teď nebyl tak herně vytížený, ale zase pro něj hovoří to, že zná dobře celý tým. Což by bylo jistě horší pro nového brankáře. Ale nakonec jsme se rozhodli, že to budeme řešit v rámci spolupráce s Mladou Boleslaví.  Přijde brankář, který chytal třetí ligu.

V pohárové soutěži došlo k jednomu velkému překvapení, když třetiligový Králův Dvůr porazil Příbram 2:1. Vy právě o víkendu jedete na půdu tohoto soupeře. Nenahání vám tento výsledek trochu strach?
Strach je přece přítel vítězů, nebo ne? Respektujeme sílu každého soupeře, takže i Králova Dvora. Vnímám to i tak, že výhra nad prvoligovou Příbramí tento tým psychicky jistě zvedne, ale já věřím svému týmu.