„Ztracené dva body," těmito slovy hodnotil kolínský kouč Roman Veselý remízový zápas v Roudnici. „Byli jsme kombinačně lepším týmem a  do 75. minuty jasně udávali tón utkání. Navíc jsme drželi jednogólový náskok. 
V posledních patnácti minutách ale domácí vyvinuli tlak, při kterém jsme chybovali a inkasovali nešťastnou branku. Škoda, že Štoček neproměnil za stavu 1:2 samostatný nájezd, mohlo být hotovo. Takhle Roudnice žila až do konce. Také naši hru narušila dvě vynucená střídání, zejména to druhé (Opielovi zlomil Petrášek loktem čelní lebeční kost – pozn. red.) nás stálo i dle mého výhru. Do té doby Opiela hrál velmi dobře. Ale i Roudnice ukázala svou sílu, a tak musíme remízu vzít s pokorou," podotkl Veselý.

Kolín prožívá zatím rozporuplné jaro. Ve třech kolech sice získal sedm bodů, na druhou stranu přišel již o třetího hráče. A to trenéru Romanu Veselému kazí radost.
„Co mě hlavně mrzí na odehraných třech kolech, není bodová ztráta, ale především těžká zranění, která samozřejmě  tým oslabují nejen herně, ale působí těžce i na psychiku samotných hráčů. Aspoň tímto chci apelovat na všechny aktéry zápasů, aby kombinační a útočná hra byla spolu se zdravím hráčů to první, co budou mít všichni na mysli i při těch emocích, které fotbal vyvolává. Osobně jsem optimista a věřím, že nejen my chceme naší hrou hlavně diváky bavit," glosoval kolínský trenér zranění svých opor na samém začátku jarní části.

„Kolín jednoznačně patří mezi nejlepší tři celky ČFL. Ten  zápas mi hodně připomínal utkání na podzim, kdy jsme také prohrávali 1:2 a stačili vyrovnat. Dostali jsme první gól, když hráči ještě asi oslavovali a díky naší nekoncentrovanosti Kolín srovnal. Ten druhý gól byl také po hrubé chybě. Naštěstí je z toho alespoň ta plichta. A řekl bych, že spravedlivá," uvedl trenér Roudnice Pavel Janeček.

„Fotbal se mohl líbit, k čemuž přispěla obě mužstva. V kádru soupeře nastoupili borci z Mladé Boleslavi, u nás nově zase Hamouz s Blažkem a z Teplic Vůch s Krátkým. Soupeř měl dva zraněné, ale určitě to nebylo z naší strany záměrné. První odešel už v šesté minutě, to vypadalo spíš na natažený sval, druhý pak po střetu s Petráškem, který se otáčel a byl v tom nevině. Samozřejmě by nám bylo líto, kdyby zranění byla vážná, ale nebylo to úmyslné," dodal Janeček.