„Těsně po utkání, pro nás infarktovém, jsme za bod rádi. My jsme tu chtěli bodovat a potvrdit naše předešlé bodové zisky. Třinec jsme v několika zápasech sledovali, ale musím říct, že to byly duely, které oni odehráli diametrálně jinak. Nám bylo jasné, že domácí budou chtít hrát na tři body, proto jsme se chtěli soustředit na hru, která nám přinesla body, a to vycházet z poctivé defenzívy a spoléhat se na rychlé brejky," začal hodnocení kolínský trenér Jaroslav Veselý.

Kolín v utkání dvakrát prohrával, pokaždé ale dokázal vyrovnat. Vyrovnávací branku přitom vstřelit deset minut před koncem. To přesně zamířil kapitán Jiří Biško.

„Domácí byli silnější na míči, dokázali nás překombinovat. Navíc jsme velice lacině inkasovali ze situace, na kterou jsme se předem připravovali. Naštěstí jsme dokázali velice rychle vyrovnat. Pak zápas byl o tom, že Třinec se nás snažil dobývat a my z brejků několikrát slibně zahrozili. Ve druhé půli, když se hra srovnala, tak jsme dostali gól ze situace, která byla podle mne hratelná. U toho se zlobím na naše stopery, gól byl dost laciný. Vyrovnat jsme dokázali ze standardní situace, což bylo asi jediné, z čeho jsme mohli tady skórovat. Neumím teď posoudit, zda-li je to spravedlivý bod. Kdo umí ten fotbal přesně změřit. Musím však zdůraznit, že my jsme v prvních kolech byli několikrát blízko zisku bodu a nakonec jsme na něj smůlovatě nedosáhli. Bodovat jsme mohli jak v Karviné, tak blízko bodu jsme byli i ve Frýdku. Vážím si toho, že jsme dnes dvakrát dokázali srovnat nepříznivý vývoj. To nás v minulosti spíš ničilo. Doufám, že teď bod potvrdíme doma s Opavou," dodal Jaroslav Veselý.

„Průběh zápasu mě příliš nepřekvapil, soupeře jsme také několikrát sledovali a opět nepředvedl špatnou hru. Pro nás nemohl zápas začít lépe, přesně takhle jsme si to představovali. Bohužel vyrovnání přišlo strašně moc brzo. Já se zlobím na hráče, že k centrovanému míči přistoupili velice laxně. Celý týden jsme si tyhle situace malovali. Poté jsme měli velký problém překonat jejich obranný blok. Bohužel máme takovou typologii hráčů, takže to bylo pro nás těžké. V momentě, kdy byl zápas na vážkách, tak jsme vstřelili druhou branku. Podle mne pak takhle zkušené mužstvo už musí zápas dokázat uhrát. Jenže my pak dostaneme druhý gól po faulu Lisického, který měl míč na kopačce a mohl jej v klidu rozehrát. Závěr už byl spíš vabank. Remíza je pro nás zklamáním, ale je před námi ještě dalších sedm kol, ve kterých se pokusíme získat co nejvíce bodů," smutnil po zápase trenér Třince Marek Kalivoda.

Kolín se díky posledním skvělým výsledkům posunul v tabulce na předposlední místo. Vylepší ho po utkání s Opavou?