Pro Kolín to byl smolný zápas. Filip Řezáč sice mohl již v 5. minutě navázat na střelecký výkon z Převýšova a poslat domácí celek do vedení, ale na vyběhnuvšího brankáře Kolína nevyzrál.

Hosté poté měli více ze hry a míč se pohyboval převážně na polovině Písku. První pětačtyřicetiminutovka bojovného duelu však góly nepřinesla.
Úvod druhého dějství patřilo hostujícímu Dominiku Veselému. Ve 49. minutě se nejprve hlavou zastřeloval, ale o minutu později již dokázal skórovat, když si kličkou vychutnal domácího brankáře Jakuba Rondzika.

Písek v tom okamžiku přidal. V 57. minutě srovnal z otočky František Němec, ke kterému se dostal balón vystřelený Lukášem Šlehoferem. Aktivitu domácích ještě umocňovala připravená střídání.

Mohlo být zle. V 81. minutě měl velkou příležitost kolínský Brunclík, domácí příznivce však nerozesmutnil. Naopak, o radost na tribunách se postaral o minutu později střídající Jan Zušťák – ten usměrnil míč k přední tyči, když nadvakrát do pokutového území centroval Václav Milec.

Kolín byl ve dvouminutovém nastavení hodně aktivní, snažil se vyrovnat a přivést zápas do penaltového rozzuzlení, ale domácí fotbalisté svůj těsný náskok uhájili.

„Přiznám se, že když jsme dostali od Kolína branku, řekl jsem mému asistentovi Milanu Nouskovi, že už moc nevěřím tomu, že bychom dokázali zvrátit utkání v náš prospěch. Ale naši hráči mně dali svým enormním nasazením a vůlí po vítězství velkou facku. Jsem rád, že to pro nás dopadlo dobře," řekl trenér Písku Ondřej Prášil.

„Gratuluji Písku k vítězství. Myslím si však, že jsme mu byli vyrovnaným soupeřem. Naším cílem bylo získat v tomto zápase nějaký bod, předvedli jsme dobrý výkon, ale domů se bohužel vracíme s prázdnou," litoval po prohraném duelu trenér Kolína Tomáš Staněk.

Branky: 58. Němec, 82. Zušťák – 50. Veselý. Rozhodčí: Kalenda. ŽK: Ježdík – Šourek. Diváci: 340. Poločas: 0:0.
Písek: Rondzik – Zeman, Rendla, Kalášek, Řehák – Voráček, Milec (83. Held), Šlehofer, Ježdík (65. Sajtl, 86. Grobár) – Řezáč (71. Zušťák), Němec (88. Holub).
Kolín: Vízek – Hron (85. Vejr), Šourek, Kouřil, Nešpor – Němeček, Jelínek, Brunclík, Šimeček (65. Kučera) – Veselý (75. Seifert), Štoček.