Vrchní patra tabulky skupiny C jsou hodně vyrovnaná. První čtyři celky dělí pouhé čtyři body. Velim B na podzim devětkrát vyhrála, dvakrát remizovala a jen dvakrát odešla poražena. Na první Vykáň ztrácí pouhý jeden bod.

Velimské béčko začalo s přípravou na jarní odvety už 10. ledna. „Trénujeme dvakrát týdně v úterý a ve čtvrtek,“ řekl kouč velimské rezervy Jiří Ptáček. A přiblížil, čemu se jeho tým v zimním období věnuje nejvíce. „Jeden trénink je zaměřený tradičně na kondici a druhý pak na ostatní činnosti včetně hry na umělé trávě,“ podotkl Ptáček.

Kádr jeho týmu se oproti podzimní části nezmění. „Tým, přestože je úzký, zůstane stejný jako v podzimní části. V průběhu jarní části ho budou opět pravidelně doplňovat hráči širšího kádru A týmu a dorostenci,“ může se kouč velimského béčka spolehnout na spolupráci s dalšími týmy v klubu.

Trenér Ptáček měl na startu přípravy naplánovány tři přátelské duely. „V plánu jsme měli opět tři zápasy. S Býchory, Suchdolí a Velkým Osekem. A možná ještě v týdnu Uhlířské Janovice. S kvalitou soupeřů panuje spokojenost,“ přidal trenér.

Fotogalerie: Z fotbalového utkání I.B třídy Velim B - Vrdy

Jenže právě zápas s týmem Býchor hrající I.A třídu se neuskutečnil. „Bohužel utkání s naším tradičním soupeřem z Býchor se vzhledem k jejich velké marodce nepodařilo odehrát,“ litoval Jiří Ptáček.