„Asi se budu opakovat, ale opět se potvrdilo, že jakmile hrajeme s kvalitním soupeřem, jde náš výkon nahoru. Dnes to kluci odjezdili s maximálním nasazením, bojovností a do puntíku splnili, co jsme si před zápasem řekli. Všichni do jednoho zaslouží pochvalu," uvedl trenér Velimi Jiří Ptáček.

O osudu utkání rozhodla první čtvrthodina, kdy se trefil Jansta. „První poločas se hrál v nadstandardním tempu. Nám se povedla už ve 14. minutě krásná kombinace, kdy Nedbal vybojoval balon, poslal ho do běhu Dostálovi, ten předložil na druhé tyči nabíhajícímu Janstovi, který zakončil. Soupeř na konci první půle nastřelil tyč. Po změně stran tempo trošičku opadlo, přesto kvalita zůstala. Hrálo se nahoru dolu. My jsme nastřelili v 63. minutě Jeníkem tyč. V 71. minutě měl tutovku Dostál, kdy jen těsně minul zadní tyč. Na druhé straně soupeř zahrozil v 72. minutě, kdy na čáře hasil Hrabal. Tři minuty před koncem Svoboda bravurně chytil hlavičku hostujícího hráče. Určitě je to cenné vítězství. Kluci ukázali, co v nich je. Věřím, že v těchto výkonech budeme pokračovat ve zbytku sezony," podotkl Ptáček.

Do Velimi přijel soupeř, v jehož řadách nastupuje několik hráčů, kteří mají za sebou i ligovou minulost. Největší hvězdou byl David Jarolím, který ještě nedávno hrával Bundesligu za Hamburk. V zápase se ale střelecky neprosadil.

„Před třemi lety hrál proti Ribérymu z Bayernu Mnichov a teď si vylámal zuby na mě," řekl s úsměvem Michal Kesner.

Branka: 14. Jansta. Rozhodčí: Chovanec. ŽK: 1:0. Diváci: 270. Poločas: 1:0.
Velim: L. Svoboda – Kyncl, Hrabal, Regner, Seifert – Bečvařík, Srp – Jansta (70. Hruška), Kesner (61. Jeník), Nedbal (82. Vácha) – Dostál (78. Zajíc).