Polepy - Velim 0:2

„Klukům jsem za výhru slíbil sud piva," přiznal trenér Velimi Jaroslav Češpiva. „Vlastně to bylo tak, že jsem to řekl před prvním jarním kolem, které se nakonec  odložilo. Ale asi slib splním," dodal s úsměvem.

Svoboda. Tohle jméno bude ještě hodně dlouho strašit hráče Polep. Brankář Velimi totiž v okresním derby předvedl několik parádních zákroků a byl hlavním strůjcem vítězství.

První poločas skončil bez branek. Vše podstatné se událo po změně stran. Za domácí se mohli gólově prosadit Müller, jeho rána z vápna ale skončila na spojnici a Kocourkův pokus zneškodnil bravurním zákrokem Svoboda.

Zatímco Polepy byly s koncovkou na štíru, Velim byla produktivnější. Seifert sice ještě mířil hlavou do tyče, pak se však do brejku vyřítil  Jansta a lobem přehodil vybíhajícího Procházku. A to byl na hřišti tři minuty. Tři minuty před koncem přidal pojistku křížnou střelou Dostál.

„Chtěli jsme tady zkusit bodovat, ale také nedostat červenou a nezranit se, takže jsme nepostavili Jeníka s Janstou, kteří měli zdravotní problémy. A docela slušně jsme s domácími odkopali první poločas. Pak se nám povedlo střídání, kdy dal Jansta gól. Nakonec se ukázal jako vítězný. V závěru jsme Dostálem přidali pojistku. Myslím si, že kluci sehráli vynikající zápas. Byly tam sice nějaké nedostatky, třeba přistupovat rychle k hráčům, ale jinak kluci splnili téměř vše do puntíku," potěšilo trenéra Velimi Jaroslava Češpivu.

„Do utkání jsme vstoupili dobře. Dobře jsme kombinovali, měli jsme držení míče. Bohužel jsme nevstřelili branku, přestože jsme si příležitosti vypracovali. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že chceme v naší hře pokračovat a že se nějaké šance objeví. Objevily se, ale nás vychytal jejich brankář, který chytil asi tři góly. My naopak inkasovali z brejkové situace. Najednou jsme byli v situaci, kdy jsme prohrávali. Chtěli jsme to otočit, měli jsme tam deset minut před koncem šanci Kocourkem, ale gólman Velimi opět předvedl parádní zákrok. Když jsme začali hrát vabank, tak jsme dostali druhý gól," uvedl trenér Polep Bohuslav Mokříž. „Takový je prostě někdy fotbal. Je to krutý, ale prohrálo se a jedeme dál," dodal.

Branky: 69. Jansta, 87. Dostál. Rozhodčí: Nehasil. ŽK: Kalivoda, Müller – Seifert. Diváci: 150. Poločas: 0:0.
Polepy: Procházka – Dušek, Suchánek, Kalivoda, Zelenka (81. D. Kmoch) – Růžička, L. Kmoch, Paták, Müller – Slezák (73. Dolejší), Vojtíšek (77. Kocourek).
Velim: Svoboda – Kyncl, Hrabal, Seifert, Vácha – Nedbal, Kesner, Teplý, Zajíc (73. Jeník) – Dostál, Kovařík (66. Jansta).