Kolín – Suchdol 2:2

Hosté zaskočili třetiligového soupeře aktivní a důraznou hrou. Už v 9. minutě mohl skórovat Radek Biško, ovšem jeho hlavičku po rohu vytáhl reflexivně gólman Terč.

Vzápětí před vápnem napřáhl Kubík, jenže vysoko přestřelil. A tak se skóre měnilo na druhé straně. Po vzdušném souboji před velkým vápnem se míč odrazil do levé strany k Šimečkovi, který už měl před sebou jen gólmana Malíka – 1:0.

Kolín vedení neudržel. Dokonce po dvou gólech v rychlém sledu prohrával. Nejprve Michálek potrestal z pokutového kopu ruku po rohovém kopu, o čtyři minuty později Michálek našel dlouhým pasem Bodláka, který před malým vápnem protlačil v souboji s brankářem míč do sítě – 1:2.

Radost suchdolských fanoušků netrvala ale dlouho. Po hodině hry Malík vyrazil rohový kop do strany, odkud se míč vrátil do vápna k volnému Štočkovi, který ho uklidil k tyči – 2:2.

V závěru na hřišti vzplály emoce. Štoček strčil Boru za postranní čáru a oheň byl na střeše. Utkání se nakonec ale dohrálo v klidu.

„Dnešní střetnutí pro nás bylo testem agresivity v soubojích. Myslím si, že jsme se s tím vyrovnali lépe. Jsem rád, že soupeř takto hrál. Na druhou stranu mě těší, že z toho nebyl žádný průšvih a zranění," řekl po utkání trenér Kolína Tomáš Staněk.

„Podobní soupeři nás čekají i ve třetí lize, například v Zápech. Ty na nás takto na podzim hrály a my jsme ten zápas absolutně nezvládli," zavzpomínal Tomáš Staněk.

„Náboj ve hře byl srovnatelný s mistrovským utkáním. Nejednou se na hřišti jiskřilo, v posledních patnácti minutách to už bylo i za hranou záludné hry. Byly tam fauly, které na hřiště opravdu nepatří," uvedl trenér Suchdola Radim Truksa.

„Herně to z naší strany nebylo vůbec špatné, soupeř nám dal dva góly, jeden po standardce, se kterými máme teď trochu problémy. Určitě to ale do soutěže vypilujeme. Zápas splnil naše očekávání a měl dobrou kvalitu," Radim dodal Truksa.

Kolín o víkendu čeká generálka před startem ČFL. V sobotu hraje od 10.15 hodin v Pardubicích.

Branky: 14. Šimeček, 60. Štoček – 52. Michálek z PK, 56. Bodlák. Poločas: 1:0.
Kolín: Teč – Hron, Kouřil (46. J. Biško), Šourek, D. Nešpor (38. Němeček) – Kučera, Jelínek, Brunclík, Seifert – Šimeček, Štoček.
Suchdol: A. Malík – Růžička (46. Svoboda), R. Biško, Hendrych, Nosek – Bodlák, Bora, Michálek, Dastych – Vančura, Kubík.

(René Svoboda)