„V prvním poločase byla hra vyrovnaná. Snažili jsme se napadáním eliminovat kombinaci soupeře a dostávat ho pod tlak a dostávat se tím do koncovky, což se nám poměrně dařilo. Největší šance jsme si ale vytvořili po výkopech našeho brankáře Davida Dejmka, kdy dvakrát prováhal zakončení Standa Rosendorf a až důrazný Matěj Novák nás dostal do vedení. Během prvního poločasu si ale i soupeř vytvořil dvě příležitosti, které naštěstí neproměnil, a tak jsme šli do kabin 
s jednobrankovým vedením," popsal průběh první půle asistent Petr Káninský.

„Vstup do druhého poločasu se nám povedl a hned ve 44. minutě zvýšil Standa Rosendorf naše vedení na 2:0. Od této chvíle místo toho, aby se nám začalo dařit, tak se stal opak. Kombinace se nám nedařila, soupeř nás začal přehrávat a výsledkem byla penalta proti nám, kterou ovšem výborně chytil David Dejmek. Ovšem i potom jsme hráli špatně a tak se soupeř dostával do zakončení a v 56. minutě snížil. Do konce zápasu jsme přežili několik brankových příležitostí soupeře, a když už jsme si mysleli, že utkání dotáhneme do vítězného konce, prošel nakopnutý míč soupeře v 81. minutě přes celé naše pokutové území bez povšimnutí až do naší branky a utkání tak skončilo 2:2. 
V penaltách jsme byli suverénní a soupeř dvakrát selhal, a tak jsme zvítězili alespoň na penalty. Stínem utkání bylo vyloučení našeho hráče Slávka Plandora za hrubý faul na soupeře v 69. minutě. Od té doby jsme dohrávali o deseti hráčích," podotkl Káninský.

Další utkání hraje Kolín 
v sobotu v Chrudimi (12.45).

Branky: M. Novák, Rosendorf. Poločas: 1:0.
Sestava: Dejmek – Mužík (80. Vojtíšek), Exner, O. Novák, Bukač – Nekolný (57. Salva), Ceral (72. Matějka), Uher (76. Richter) – M. Novák, Rosendorf, Plandor.

Šestnáctka poprvé v sezoně klopýtla

Zřejmě s uspokojivým pocitem z toho, že zvítězili třikrát za sebou, nastupovali hráči Kolína (16) do utkání s Vyšehradem.

I přesto, že byli celý týden připravováni na to, že se jedná o těžkého a přímočarého soupeře, který jen díky těžkému losu nezískal zatím ještě bod, se nedokázali vyvarovat hrubých chyb v obraně, díky kterým inkasovali laciné góly. Nakonec prohráli 2:5.

„První spíše nešťastná chyba přišla již ve čtvrté minutě, kdy se centrovaný míč odrazil od nohy kapitána Prokůpka a skončil v síti. Poté jsme dokázali hrát se soupeřem půl hodiny vyrovnanou partii, kde jsme chvílemi měli i navrch. Svědčí o tom i deset standardních situací, ze kterých jsme nevytěžili vůbec nic. Naše koncentrovanost bohužel nevydržela do konce poločasu a za to jsme byli potrestáni ve 34. a 40. minutě brankami po špatném obsazování," konstatoval trenér Vladimír Zeman.

„Naděje svitla hned v první minutě druhé půle, kdy se trefil střídající Jakub Trnečka. Opět jsme začali hrát bojovný fotbal a opět jsme srovnali krok se soupeřem. V 60. minutě se ocitl úplně sám u zadní tyčky Dominik Zbořil, který bohužel napálil pouze tyč. Koncentrace nám opět nevydržela až do konce utkání a nepokrytí hráči ve vápně nám v 65. a 67. minutě zasadili kruté rány. Soupeř měl ještě další šance, které neproměnil. Pět minut před koncem upravil konečné skóre Patrik Zbořil na 2:5. Takto silných soupeřů je ve skupině daleko víc a pokud budou chtít naši hráči v utkáních s nimi uspět, pak budou muset vynaložit o hodně víc úsilí, bojovnosti a chuti se porvat o výsledek, než tomu bylo v tomto zápase. Samo to rozhodně nepřijde," dodal nazlobený Zeman.

Kolínu patří po porážce šestá příčka. O další body bude bojovat v sobotu v Chrudimi (14.45).

Branky: J. Trnečka, P. Zbořil. Poločas: 0:3.
Sestava: Bubla – Vacka (Doležal), Motejzík, Prokůpek, Hoření – Záhora, Vlášek, P. Zbořil, D. Zbořil – Zelenka, Nývlt (J. Trnečka).