„Podali jsme zodpovědný výkon ve všech řadách. Pochvalu zaslouží všichni, zvláštní pak Zdeněk Šmejkal mladší, který předvedl galapředstavení," uvedl vedoucí mužstva Jan Křen.

Český Brod začal velmi aktivně, domácí nepouštěl vůbec do hry. Již v 8. minutě se prodral Šmejkal do vápna, ale z pravé strany pálil těsně vedle. V 17. minutě už udeřilo. Dlouhý aut Šmejkala prodloužil Hrdlička na Lukeše a ten se střelou z velkého vápna nemýlil. „Celý první poločas jsme byli aktivnější a domácí nás prakticky neohrozili," podotkl Jan Křen.

Po změně stran se hrálo v podobném duchu jako v první půli. Český Brod soupeři neustále zatápěl. A také se dočkal odměny.

Ve 48. minutě Walter ideálně poslal balon do ulice na Šmejkala, ten běžel sám na gólmana a proměnil.

Vzápětí Šmejkal vlétl mezi beky do vápna, už byl však blízko brankáře, který se tentokrát vyznamenal.

O chvíli později Šmejkal zatáhl míč po pravé straně, následně na malém vápně našel Cardu, který už jenom slízl smetanu.

Netrvalo dlouho a hosté se opět mohli radovat. Domácí ztratili na půlce balon, Fikejz vyslal do sóla Šmejkala a ten si opět věděl rady.

To však nebylo vše. V 76. minutě unikl Šmejkal po pravé straně, předložil míč Fikejzovi do prostoru desítky a ten mířil přesně.

Nejlepší hráč zápasu měl v té době bilanci 2+3 a statistiky si mohl ještě vylepšit. Pět minut před koncem ale neproměnil po faulu na Fikejze pokutový kop.

Penalta se kopala i na druhé straně. Brankář Otáhal ale udržel čisté konto a pokus domácího borce zneškodnil. „Získali jsme naprosto zasloužené tři body," konstatoval Jan Křen.

Branky: 17. Lukeš, 48. a 69. Šmejkal, 59. Carda, 76. Fikejz. Rozhodčí: Hurych. ŽK: 0:2. Diváci: 220. Poločas: 0:1.
Český Brod: Otáhal – Carda, Balík, Marek, Smola – Šmejkal (85. Junek), Walter, Hrdlička (76. Brož), Medek, Lukeš (63. Fikejz) – Jiroušek (19. Moravec).