„Byl to pro nás nejtěžší turnaj halové sezony a jsem rád, že jsme ho zvládli úspěšně," uvedl trenér Jan Pikner.

„Původně jsem nechtěl až tolik chválit ze předvedenou hru, zpětně si ale uvědomuji, že žádný ze zúčastněných týmů nepředvedl nějaký super hezký fotbal. Týmy byly velmi vyrovnané a kvalitní, hrál se velmi rychlý a důrazný fotbal, i když mnohdy na úkor dynamiky či většího množství individuálních či kombinačních akcí. Tím ale rozhodně netvrdím, že by se na fotbal nedalo dívat. Opakuji, že to byl nejtěžší a nejkvalitnější turnaj halové sezony a bylo nám ctí se ho zúčastnit," dodal Pikner.

Kolín se postupně utkal se sedmi soupeři. První dva zápasy prohrál, pak se však rozehrál a do konce turnaje nenašel přemožitele. Dokonce si vyšlápl i na německé Drážďany.

„Na rozehrání jsme se utkali hned se Spartou. V zápase jsme byli i přes prohru lepším týmem. Sparta ale stoprocentně trestala jakoukoliv chybičku. Zápas s Hradcem byl náš nejméně povedený. Oboustranně se hrál neurovnaný fotbal, plný osobních soubojů. Rozhodla špatná rozehrávka našeho brankaře. Bohemku jsme nepustili do větších šancí, zápas jsme odehráli dobře a v pohodě. Chomutov zaskočil za Slávii, která se nečekaně z turnaje odhlásila a byla to náhrada více než dobrá. Velmi houževnatý a kvalitní tým a zasloužená remíza. Hráči Dynama Drážďany byli technicky na výši a poradili si například i s Hradcem, ale naši kluci zahráli výborně a velmi aktivně od první do poslední minuty a branek mohlo být i více. Domácí Ústí nás tři minuty nepustilo 
z vlastní poloviny a paradoxně z první naší šance jsme se ujali vedení. Od této chvíle byl zápas vyrovnaný. Ústí snížilo těsně před koncem. V posledním utkání nás čekal Most. Baník umí zahrát a velmi se zlepšil, ale tento zápas mu nevyšel. Kluci byli k neudržení a soupeře doslova přejeli. Druhé místo z minulého roku jsme bohužel neobhájili. Uteklo nám to o jednu sekundu. V posledním zápase turnaje totiž hrál Hradec s Chomutovem a pokud by Hradec bodově zaváhal, mohli jsme se těšit ze stříbra. V poslední sekundě však nekompromisní bombou k tyči rozhodl o výhře hradecký útočník a tak na nás zbylo „jen" třetí místo. Rozhodčí ještě konzultoval s pořadatelem u časomíry, zda vůbec gól platil, ale byl uznán," podotkl Pinker.

„Byl to velmi těžký turnaj. Navíc se nám zranil klíčový hráč Jáchym Korenc a Adam Bednář bojoval nejen se soupeři, ale i horečkou. Nedařila se nám rozehrávka od brankáře, což byl asi největší problém, nicméně musím pochválit všechny kluky. Vyzdvihuji výkon megastřelce Jakuba Luštického, který nastřílel devět branek, dále Adama Bednáře, Jaroslava Hnidu a Jáchyma Korence. Pro nás trenéry to byla těžká prověrka a srovnání, jak na tom jsme 
v porovnání s top týmy České republiky. Obstáli jsme a žádný z týmů nás nepřehrál," potěšilo trenéra Piknera.

Výsledky FK Kolín: – AC Sparta Praha 2:4 (Luštický, Korenc), – FC Hradec Králové 1:2 (Tománek), – Bohemians 1905 4:0 (Luštický 2, Ditrich, Beránek), – Chomutov 2:2 (Luštický, Hnida), – Dynamo Drážďany 5:0 (Beránek 2, Luštický, Ditrich, Hnida), – FK Ústí nad Labem 2:1 (Luštický, Korenc), – FK Baník Most 7:1 (Luštický 3, Vilím 2, Korenc, Beránek).

Pořadí: 1. AC Sparta Praha, 2. FC Hradec Králové, 3. FK Kolín, 4. Bohemians 1905, 5. Junior Chomutov, 6. FK Ústí nad Labem, 7. Dynamo Drážďany, 8. FK Baník Most.

Sestava: Musil, Bednář, Beránek, Ditrich, Korenc, Luštický, Hnida, Tománek, Vilím.