„Rozhodující byl, myslím, zápas s Kolínem. Asi jsme měli trochu lépe natrénováno," našel hlavní klíč k úspěchu učitel a vedoucí domácího mužstva Pavel Šeda.

Lonští vítězové z Kolína tak skončili těsně pod vrcholem a do okresního města si tentokrát odvezli stříbrné medaile.

Základní a Praktická škola Český Brod pořádá tento turnaj každoročně. A letos to byl už jednadvacátý ročník. „Jsem moc ráda, že se tradice tohoto turnaje drží už tak dlouho, i když žáků v našich školách ubývá," řekla ředitelka pořádající školy Marie Šnajdrová.

Žáci, kteří se letošního klání účastnili, tak vlastně v době konání prvního ročníku tohoto turnaje ještě ani nebyli na světě.

Tentokrát na turnaj kromě domácího českobrodského týmu dorazily i mančafty z Kolína, Kostelce nad Černými lesy nebo Peček.

„Hrálo se systémem každý
s každým. Tým, který celkově vybil nejvíce soupeřů, vyhrál," shrnula jedna z organizátorek učitelka Orleana Šindelářová.

Na hřištích u českobrodské první základní školy, kde turnaj probíhal, se odehrávaly mnohdy velmi vyrovnané boje. „Třeba Kolíňáci měli moc šikovného kapitána, pochytal opravdu spoustu střel, ale nakonec jsme je zdolali," chválil soupeře Šeda.

Putovní pohár se tak po roční odmlce vrátil zpět do Českého Brodu. Další souboje ve vybíjené smíšených družstev a tedy už dvaadvacátý ročník tohoto turnaje žáky čeká zase v červnu příštího roku.

(Denisa Kottová)