Systém turnaje byl postaven na dvou základních skupinách, z nichž postoupila první tři mužstva do finálové skupiny a zbývající týmy vytvořily závěrečnou skupinu o 7. – 12. místo. Každé mužstvo odehrálo osm zápasů. V teplém a slunečném počasí to bylo pro všechny aktéry dost náročné.

Už v základních skupinách se dalo odhadnout, kdo bude patřit mezi favority turnaje. V měření sil byly patrné rozdíly nejen v individuálních výkonech, ale i v týmovém pojetí hry.

Domácím hráčům se proti svým soupeřům příliš nedařilo. Jistě nelze upřít bojovnost, ale v silné konkurenci jejich snažení na postupové pozice nestačilo. Do skupiny o pohárové příčky se naopak podařilo postoupit jinému zástupci kolínského okresu – FK Kolín.
Ani v zápasech ve skupině o 7. – 12. místo se výsledkově domácí týmy nezlepšily a tak v konečném zúčtování obsadily 10. a 12. příčku.

Ve finálové skupině pokračovali ve výborných výkonech hráči Chrudimi a ovládli celý turnaj bez ztráty jediného bodu. Druzí skončili hráči FK Brandýs/Boleslav a třetí místo vybojoval Rapid Psáry.

Při závěrečném vyhlašování výsledků pořadatelé na nikoho nezapomněli, protože každý hráč dostal nějakou drobnou cenu a pamětní medaili a každý tým tašku sladké odměny.

Hráči prvních tří mužstev obdrželi medaile za umístění, poháry a nezbytné šampáňo. Ti nejúspěšnější pak od sponzora turnaje převzali tablety Lenovo, jako ocenění jejich skvělých výkonů.

Ale nejen na hřišti se sváděli souboje o vítězství. Každý tým měl na stadionu své početné fanoušky, a protože sponzor turnaje vypsal také zvláštní odměnu pro nejlepší fanklub, byla v hledišti vytvořena ta správná divácká kulisa. Za správnou a hlasitou podporu svých týmů si ceny převzali rodiče dětí z Chrudimi a Peček.

„Turnaj splnil očekávání a vše šlapalo, jak mělo. Klobouk dolů před výkony hráčů, kteří odehráli celý turnaj na sluníčku. Nezaznamenali jsme žádné zranění, žádné nesportovní chování, takže spokojenost,“ řekl trenér Peček Michal Rumlena.

Skvěle zorganizovaný turnaj hodnotili kladně i všichni trenéři. „Už jsem projel spoustu turnajů, ale tohle byla fakt pecka,“ řekl trenér Brandýsa.

„To potěší a tím chci poděkovat všem, kdo se podílel na jeho bezvadném zvládnutí. Jsme rádi, že se turnaj líbil a věřím, že se v příštím roce dočkáme dalšího ročníku,“ dodal Rumlena.

Konečné pořadí: 1. MFK Chrudim, 2. FK Brandýs/Boleslav, 3. SK Rapid Psáry, 4. FK Kolín, 5. ABC Braník, 6. Meteor Praha VIII., 7. FK Radošovice, 8. Sokol Třebeš, 9. SK Vyžlovka, 10. AFK Pečky A, 11. AVIA Čakovice, 12. AFK Pečky B.
Nejlepší hráč: Míra Čajan (FK Brandýs-Boleslav).
Nejlepší střelec: Tadeáš Dvořák (FK Radošovice).
Nejlepší brankář: Michal Tichý (MFK Chrudim).

(Zdeněk Buřič)