„Již tak úzký kádr na dnešní zápas ještě oslabila absence kapitána Kopáčka, do utkání jsme tak nastupovali se čtyřmi hráči z kategorie U16 v základní sestavě. Přesto jsme nezačali špatně a až do první inkasované branky ve 20. minutě byli hostům vyrovnaným soupeřem. Od té doby už bylo na hřišti bohužel jen jedno mužstvo. Do poločasu přidalo Ústí ještě dvě branky a po změně stran postupně navyšovalo skóre až na konečných 0:7," řekl po utkání zklamaný trenér Jiří Černý.

Kolín je po třiadvaceti kolech na průběžné osmé pozici. Tu si v dalším kole může vylepšit po nedělním duelu na hřišti posledního Písku.

Sestava: Foršt – Richter, Procházka, Kasal, Havlíček – Saulich, Pikner, Piskač, Šendera (74. Vondráček) – Jirků (53. Dejmek), Vojtíšek (41. Zelenka).

Soupeř vyrovnal
 v poslední minutě

Běží poslední minuta a mladší dorostenci Kolína (U16) pomalu už slaví tři body. Jenomže soupeř podnikne jeden z posledních útoků a nakonec se mu povede vyrovnat. Zápas v normální hrací době tak skončil 2:2, o vítězi proto musely rozhodnout pokutové kopy. A v těch bylo Ústí nad Labem lepší (4:3). Domů si tak odvezlo dva body, Kolín se musel spokojit pouze s jedním.

„Do zápasu jsme šli s odhodláním odčinit dvě prohry 
z posledních dvou zápasů a podle toho vypadal začátek. Bohužel jsme naše šance neproměnili a tak přišel trest, kdy hned z první akce soupeře jsme ve 14. minutě prohrávali 0:1. To nás však neodradilo v naší aktivitě, ale bohužel z několika vyložených příležitostí se nám povedlo až v poslední minutě se štěstím přímo z rohu Standou Rosendorfem vyrovnat na 1:1. Druhý poločas začal opět naší aktivní hrou, jejímž výsledkem byla naše vedoucí branka na 2:1. Dále jsme si vytvořili ještě několik brankových příležitostí, ale ty bohužel zůstaly neproměněny. A tak, jak už to u nás poslední zápasy bývá, soupeř nás za neproměňování našich šancí nemilosrdně potrestal v poslední minutě zápasu," posteskl si asistent Petr Káninský.

„Dnes se kluci přesvědčili, že jsou schopni hrát i pohledný kombinační fotbal, za což je musíme pochválit, ale musíme zlepšit naši produktivitu v proměňování šancí, kterou máme velice nízkou," dodal.

Kolín je tři kola před koncem soutěže na čtvrtém místě. O další body bude bojovat v neděli na hřišti sedmého Písku.

Branky: Rosendorf, M. Novák. Poločas: 1:1.
Sestava: Karban – Vyhnánek (56. O. Novák), Exner, Drobný, Bukač – Ceral (56. Salva), Nekolný (71. Vojtíšek) – Uher – Mužík, M. Novák, Rosendorf.