V Liberci doplatili na špatnou koncovku

Liberec – Nebyli horší, možná si vypracovali i víc brankových příležitostí. Jenomže ani to nestačilo. Starší dorostenci FK Kolín v dalším kole druhé nejvyšší fotbalové soutěže prohráli na hřišti libereckého Rapidu 0:3.

9.4.2013

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Bedřich Klíma

Rapid Liberec - FK Kolín U19 3:0

Úvod zápasu patřil domácím, kteří byli aktivní a snažili se v úvodu zápasu kolínské hráče zaskočit. Po deseti minutách se hosté probudili a začali udávat tempo hry. Soupeř však nezůstával pozadu a snažil se zejména rychlým přechodem kontrovat.

V 18. minutě se v první obrovské šanci objevil Jonáš, který postupoval sám na brankaře, ale nedal. Posléze domácí vyzkoušeli Frintovu pozornost střelou ze střední vzdálenosti.  Ve 24. minutě pálil z malého vápna do prázdné branky Veselý, v pádu však přestřelil. Za další tři minuty po centru Linharta z malého vápna zakončoval Jonáš, jenomže pouze do brankaře domácích.

„Vyložené šance zůstaly nevyužity, tak přišel trest. Ve 32. minutě se po naší levé straně prosmýkl výborně hrající hrotový útočník domácích, předložil míč před branku, kde zblokovanou střelu domácího hráče směřující do branky ve snaze odkopnout z brankové čáry napálil náš hráč pouze do brankaře Frinty a odražený míč skonči v síti," hlesl trenér Milan Kormaník.

Od začátku druhého poločasu si kolínští mladíci vytvořili tlak, který postupně stupňovali. Další šance Veselého, D. Martínka a Linharta však opět zůstaly nevyužity. Domácí se v této fázi utkání bránili a podnikali  protiútoky. Po jednom takovém v 68. minutě zahráli rychle rohový kop a domácí hráč byl důraznější a hlavou zvýšil na 2:0.

Po tomto direktu trenéři přeskupili řady, začalo se hrát na tři obránce, což vyústilo ve vystupňování tlaku. Kromě břevna nastřeleného Daňkem a neuznaným gólem Veselého kvůli ofsajdu,dokázali domácí obětavým výkonem ostatní šance nebo střelecké pokusy hostů zpacifikovat. Naopak minutu před koncem unikl agilní domácí útočník a pro jeho kolegu již nebyl problém zvýšit na konečných 3:0.

„Hráče mohu pochválit za výkon ve druhém poločase, kdy jsme si kombinační hrou vytvořili velký tlak. Nemohu hráče však pochválit za hru
v obou šestnáctkách, kde se vesměs rozhoduje o výsledku utkání. Soupeř nás nepředčil ve fotbalovosti, ale myslím,že měl větší chuť vyhrávat osobní souboje," konstatoval Milan Kormaník.
„Za zmínku stojí rovněž smutný fakt, že jsme si dali již čtvrtou vlastní branku v jarní části. Věřím, že hráči zlepší verbální komunikaci na hřišti a odměnou jim pak bude méně chyb v defenzivě a klid
v koncovce. To ale znamená, že musíme přestat být na hřišti jako ryby v akváriu a více při hře na sebe mluvit," dodal Kormaník.

Poločas: 1:0. Sestava: Frinta – Kafka, Daněk, Nekvinda, Herčík (69. Šafranko) – Jonáš (58. Hubáček), Linhart, Štukhejl, Bora – Veselý, D. Martínek (80. Šindelář).

9.4.2013 VSTUP DO DISKUSE

Marek Jelínek spojil vernisáž výstavy fotografií s přednáškou o koloběžkovém cestování
35

Marek Jelínek spojil vernisáž výstavy fotografií s přednáškou

Před volebními místnostmi stály někde i fronty

OBRAZEM: Volby do poslanecké sněmovny na Kolínsku

Kolínsko - Přinášíme vám fotografie z prvního dne voleb.

Radimští mohou do volební místnosti výtahem

Radim - Do volební místnosti v Radimi se poprvé voliči dostanou také výtahem. Toho využívají hlavně senioři, kteří přišli vyjádřit svůj názor. Také v Radimi je prozatím zájem o volby poměrně velký.

Dobřichovští vydali pět volebních průkazů

Dobřichov - Ve volební komisi v Dobřichově jsou dva muži. Společně s dámským osazenstvem komise dohlíží na to, zda mají voliči platné občanské průkazy. "Lidé od dvou hodin chodí průběžně," shodují se komisaři. Žádný problém prý zatím nenastal. Volit chodí lidé různého věku. V obci vydali pět voličských průkazů.

Nedočkavci čekali venku před otevřením volební místnosti

Pečky - Volební komise 4. okrsku v Pečkách se začala ve zdejší sokolovně scházet v půl druhé. Bylo potřeba připravit obálky a zapečetit urny. Už pár minut před druhou hodinou stáli venku první nedočkavci.