Fotbalisté z kolínské přípravky (U10 a U11) si na vlastní kůži vyzkoušeli tréninkovou jednotku pod vedením Juana Carlose z Atletika Madrid.

„Z tréninku jsem byl nadšený. Musím říct, že kluci byli kondičně i individuálně skvěle připraveni. Opravdu jsem byl mile překvapený," přiznal Carlos.

„Na začátku jsem byl trošku nervózní, pak to ze mě ale spadlo a trénink jsem si užil," vyznal se hráč Vít Klepal.

Pikner: Při další šanci do toho jdeme znova

Je hlavním hnacím motorem kolínských přípravek. Pod jeho vedením děti fotbalově rostou. Nyní se ukázal i jako schopný manager, když dokázal zorganizovat trénink pod vedením Juana Carlose.

„Vyzkoušeli jsme si převzetí přihrávky do pohybu, otevřené postavení při převzetí, průpravné cvičení na přihrávku z jedné, tři herní cvičení a poziční hry," objasnil náplň šéftrenér přípravek FK Kolín Jan Pikner.

Není obvyklé, aby zahraniční trenér vedl takto malé děti, navíc v provinčním klubu. Jak se vám to podařilo?
Námluvy začaly někdy v únoru přes pana Kocourka, který dělá hodně turnajů ve středních Čechách. Velkou zásluhu na tom má i Vasil Boev, který čtrnáct let trénoval žáky ve Slavii Praha. Ti se Juanem Carlosem znali. Vzhledem k tomu, že on v České republice pořádá kempy, slovo dalo slovo a nakonec to dopadlo. Musím zmínit to, že nejlepší hráč z jeho kempů pojede na týdenní stáž do Atletika Madrid.

Jaký tým Juan Carlos v Atletiku Madrid trénuje?
Kategorii U16, což je nejmladší dorost. Také trénoval reprezentaci Guatemaly, kde vedl i národní fotbalovou akademii.

První vlašťovka je za vámi. Je možnost, že navážete spolupráci a pojedete například na turnaj do Španělska?
V tomto jsem skeptický a vidím to černě. Bylo by to hodně finančně náročné.

Tréninkové jednotky se zúčastnilo dvacet dětí, hlavně z přípravky. Proč nebyli pozváni třeba i děti ze žákovských kategorií?
Trenér Carlos chtěl mít pohromadě dvacet dětí. Vybrali jsme deset hráčů z končícího ročníku přípravky a deset z ročníku, který v nové sezoně bude ten koncový. Měli to jako odměnu.

Trénink sledovali i trenéři z jiných oddílů. Máte přehled, kdo všechno byl přítomen?
Byli zde trenéři ze Sparty, Liberce nebo okolních klubů. Dokonce se přišli podívat i žáci z kolínské základní školy Masarykova.

V Kolíně se představil trenér z Atletika Madrid. Budete držet trend a příští rok pozvete trenéra z jiného věhlasného klubu?
Pokud taková šance nastane, okamžitě do toho jdeme (smích).