„Dnešní utkání se mi nechce moc hodnotit. Máme mladý tým, který v téhle soutěži teprve sbírá zkušenosti., což bylo při řešení některých situací zásadní. Proti nám stál vyzrálejší tým a ten si s každým zaváháním soupeře umí poradit. Další okolnosti utkání se mi komentovat nechce. Snad jen fakt, že po mém vykázání ze střídačky jsem byl napaden jedním z diváků," popsal své bezprostřední dojmy z utkání trenér Červených Peček Pavel Dvořák.

To jeho trenérský protějšek byl po vyhraném derby relativně spokojen. „Před zápasem jsem hráče upozorňoval, že se nemůžeme dívat, kolikátý je soupeř v tabulce a kolikátí jsme my, protože při derby se to maže a vítězství nemusí být vůbec lehké. To se taky potvrdilo," přiznal po utkání trenér Radimi Petr Šafránek.

„Myslím si, že rozhodující byla první půlhodina utkání. Tam jsme vedli a měli další šance k navýšení skóre o dvě  tři branky a mohl být relativně klid, ale bohužel jsme nedali a přestali hrát. Naopak začal hrát soupeř, vyrovnal a my už se do konce poločasu nedokázali dostat zpátky do utkání. Druhý poločas se soupeř snažil, my hráli na brejky a nakonec se nám podařilo zvrátit výsledek na svoji stranu, ale dneska jsem spokojen víc se třemi body než s předvedenou hrou," podotkl Petr Šafránek.

Ke střelecky disponovanému útočnému duu Slunéčko-Sova se v derby přidal i dvougólový Martin Puk. „Musím říct, že jsem měl paradoxně v úmyslu Martina vystřídat, naštěstí jsem k této možnosti nesáhl. Dal potom krásnou branku a hrál perfektně, ale myslím si, že to není jen o něm. Máme vyrovnané mužstvo a každý zápas se tam ukáže individualita, která ten zápas dokáže rozhodnout. Ale je to kolektivní sport a dneska si pochvalu zaslouží celý tým za to, že jsme to 
v druhém poločase dokázali," pochválil své svěřence radimský lodivod.

Radim se díky výhře vyhoupla do čela skupiny s plným bodovým ziskem. Červené Pečky se krčí bez bodu na poslední příčce.

Jak šly minuty

6. Dlouhý nákop posunul Slunéčko na rozběhnutého Hubáčka, který ještě hledal na zadní tyči Sovu, tomu chyběl krok k zakončení do prázdné branky.
9. Slunéčko dostal krásný pas za hostující obranu a ze svého repertoáru vytáhl ještě krásnější zakončení z voleje – 1:0.
13. Po nedůrazu červenopečecké defenzivy se dostal odražený míč před Slunéčka, ten však mířil ve velké šanci nad branku Cihláře.
20. Samko na půlce nešetrně sestřelil Rejthárka, následovala pouze slovní domluva od hlavního rozhodčího.
23. Krásnou střelou bez přípravy se prezentoval radimský Bellada, Cihlář byl však u své levé tyče včas a bravurně zasáhl.
32. Šok pro domácí. Červené Pečky přetavily svoji první vážnější šanci ve vyrovnávací branku. Rauch dostal krásný balón do běhu a chladnokrevně překonal Kopeckého – 1:1.
51. Unikajícího Sovu fauluje červenopečecký Šafranko a může být rád, že vidí jen žlutou kartu.
55. Přetažený centr propadl až k radimskému Belladovi, jeho projektil pod břevno však Cihlář reflexivně vyrazil na roh.
59. V hraniční ofsajdové situaci míří těsně mimo Sova. Za následné protesty posílá hlavní rozhodčí hostujícího trenéra z prostoru střídaček mezi diváky.
61. Radim se dostala znovu do vedení. Chaosu v soupeřově obraně využil Puk, který si poradil s dotírajícím obráncem a chladnokrevně zakončil.
64. Slibně se rozvíjející šanci Červených Peček hasí Baško pouze za cenu žluté karty.
67. Baško našel dlouhou rozehrávkou Sovu, který se z pravé strany natlačil před Cihlářovu branku a střelou na zadní tyč pojistil vedení Radimi – 3:1.
71. Exner se zjevil před hostující brankou zcela sám, vhodný moment pro zakončení však prováhal.
85. Agilní Sova vybojoval míč a přihrál ho zcela volnému Pukovi, pro kterého už nebyl problém položit si kličkou bezmocného brankáře a vstřelit svou druhou branku v utkání – 4:1.
86. Šafranko za nesportovní chování vidí od rozhodčího druhou žlutou kartu a následně i tu červenou.

Radim - Červené Pečky 4:1

Branky: 9. Slunéčko, 62. a 85. Puk, 67. Sova – 32. Rauch. Rozhodčí: Mansour. ŽK: 3:3. ČK: 86. Šafranko (ČP). Diváci: 100. Poločas: 1:1
Radim: Kopecký – Střecha, Baško (69. Hrodek), Samko (65. Exner), Říha – Hubáček (46. Čábelka), Bellada, Puk, Kovařík (62. Vaníček) – Slunéčko, Sova.
Červené Pečky: Cihlář – Bílek, Růžička, Bareš, Šafranko – Krumpholc, Rejthárek, Kulhánek, Hradílek – Svoboda (64. Kopecký), Rauch.

(Jan Břečka)