„S dnešním utkáním jsem opět spokojen. Kluci do puntíku splnili vše, co jsem po nich před utkáním chtěl. Mohli jsme jít do vedení, ale ani natřikrát jsme nepřekonali hostujícího brankáře. Soupeř tam měl jednu loženku, kterou neproměnil. Jinak mají kvalitní tým, ale my na něj byli dobře připraveni," zhodnotil zápas hrající trenér Tuchorazi Lukáš Trnka.

„Kdyby mi někdo před utkáním nabídl dva body, vzal bych je a ani bych na hřiště nešel," prohlásil spokojeně Lukáš Trnka.

„Dneska se vyznamenali oba brankáři. Macho chytil penaltu na začátku druhé půle a další skvělé zákroky přidal v závěrečném rozstřelu. Při penaltové loterii jsme měli štěstí, protože i Černoch (pozn. brankář Polep Jiří Černý) si na dvě penalty sáhl. To prostě k fotbalu patří," dodal Trnka.

„Myslím si, že jsme do dnešního utkání vstoupili dobře a kombinační hrou jsme si dokázali vytvořit i nějaké příležitosti. Bohužel se nám nepodařilo žádnou proměnit. Řekl bych, že v první půli jsme měli více ze hry. Soupeř hrozil z brejků, ze kterých si vytvořil dvě velice dobré příležitosti. My díky skvělému brankáři neinkasovali," popsal první dějství trenér Polep Bohuslav Mokříž.

„Druhý poločas byl herně vyrovnaný. My dostali možnost penalty, kterou jsme bohužel neproměnili a i proto skončil zápas bez branek. Penaltový rozstřel už patřil domácím," ohodnotil druhý poločas Mokříž.

„Nicméně musím říct, že Tuchoraz má kvalitní mužstvo. Oboustranně se muselo utkání divákům líbit. Šance byly, ale brankáři dneska předvedli skvělé výkony," doplnil Mokříž.

Jak šly minuty

34. Javorek postupoval sám na Macha, ale neproměnil. Domácí brankář jeho pokus nadvakrát zlikvidoval.
38. Do vedení mohli jít domácí, ale nedokázali překonat výborného Černého, který zlikvidoval hned tři příležitosti během několika vteřin.
53. Souboj polepského Javorka s domácím Trnkou vyhodnotil rozhodčí Němeček jako faul a nařídil proti Tuchorazi penaltu. K její exekuci se postavil Müller, který střelou „na jistotu" doprostřed brány nechal vyniknout skvělého Macha. Ten sice šel do strany, ale špičkou kopačky dokázal míč zastavit před brankovou čárou. Obránci pak zahráli míč na roh.
70. Rozmíška mezi J. Černým a Suchánkem skončila žlutou kartou pro oba zúčastněné.

Tuchoraz - Polepy 0:0 (PK 3:1)

Rozhodčí: Němeček. ŽK: J. Černý, Doksanský, Franek – Suchánek, Dittrich. Diváci: 80. Poločas: 0:0.
Tuchoraz: Macho – Franek, Trnka, L. Novák, J. Černý – Zimmermann, Doksanský, T. Černý, A. Vosecký – Havránek, Vostrovský.
Polepy: Černý – Vaňkát, Kalivoda, Suchánek, Rak – Böhm, Müller, Kmoch, Slezák (59. Dittrich) – Sova (89. Zelenka), Javorek.

(Jan Břečka)