„Zápasy s Čáslaví jsou již 
z dob, kdy se hráči potkávali v žákovské lize, brána jako velmi prestižní a z regionálního hlediska jako středočeské derby. Nebylo tomu jinak ani tentokrát a hned od první minuty bylo na hřišti pěkně dusno. To když čárový rozhodčí odmávl ofsajd našemu útočníkovi, který by v tu chvíli šel sám na gólmana, přičemž se 
o žádné postavení mimo hru nejednalo. Po vzájemném vysvětlení s hlavním rozhodčím, jakým stylem se bude tento duel pískat, došlo k uklidnění na hřišti a začal se hrát fotbal. Po vyrovnaném úvodu jsme udeřili již ve 12. minutě, kdy Zelenka poslal do vápna Šindeláře, který mezi nohama prostřelil brankáře. 
O šest minut později dostal Zelenka dlouhý pas do souboje se stoperem a tvrdý souboj ustál a nádherným obloukem přes gólmana zvyšoval na 2:0. Od té chvíle jsme však přestali hrát a lacině jsme přenechávali iniciativu domácím, kteří využili našeho zvolnění a ještě do poločasu snížili na 2:1," popsal klíčové okamžiky první půle trenér Vladimír Zeman.

„Hned po změně stran ve 44. minutě došlo k absolutnímu zkratu celé obrany, když si všichni mysleli, že bude odpískán ofsajd a přestali hrát. Hráči Čáslavi celou akci v pohodě dohráli a zasunuli míč do prázdné branky. Většinu druhého poločasu se hrálo spíše ve středu hřiště s ojedinělými šancemi na obou stranách. V 69. minutě přišel z naší strany nacvičený signál, kdy Zelenka zahrával dlouhé autové vhazování až do vápna soupeře. Míč prolétl až na zadní tyč, kde číhal Koděra, který hlavou zajistil našemu týmu velmi cenné vítězství," dodal Vladimír Zeman.

V neúplné tabulce patří Kolínu skvělá druhá příčka. Další utkání hraje v sobotu doma. Od 12.15 hodin hostí třetí Mělník.

Branky: 20. Sladkovský, 44. Oliva – 12. Šindelář, 18. Zelenka, 69. Koděra. Poločas: 1:2.
Sestava: Veselý – Hoření, Machůrka, Uman Strnad – Nágl (60. Vavák), Vlášek, Koděra, Zelenka – Jedlička, Šindelář.