Čáslav –  FK Kolín 1:5

Kolínští hráči sehráli úvodní duel druhé poloviny České ligy jako zkušení mazáci. Soupeře téměř k ničemu nepustili a po zásluze získali tři body. V tabulce jim patří šestá příčka.

„Od utkání jsme očekávali boj, protože se jedná o sousedské derby. Kluci ale zápas zvládli tak, jak jsme si naplánovali," potěšilo vedoucího mužstva Luďka Špačka.

„Od začátku utkání jsme předváděli pohledný fotbal, který se musel přítomným divákům líbit. V prvním poločase jsme zvítězili 3:0, když se o branky postarali z pokutového kopu Exner, poté předvedl nádherný lob Hobík, který po půl hodině hry zvýšil na rozdíl tří branek. Do druhého poločasu  jsme vstoupili opět aktivní hrou, která dělala domácím problém. Ve 43. minutě střelecky aktivní Hobík završil hattrick  a zvýšil na 4:0. Potom se domácí přece jen dočkali branky, ale poslední slovo patřilo nám. Ve 49. minutě završil zápasový účet Matěj Novák," popsal klíčové okamžiky derby Luděk Špaček.

„Kluky musíme za tento zápas pochválit a doufat, že takové výkony budou předvádět i nadále," dodal Špaček.

Jestli zopakují podobný výkon, o tom se mohou fotbaloví fanoušci přesvědčit již tuto sobotu, kdy na domácí hřišti hostí od 9.30 hodin Admiru Praha.

Branky: Hobík 3, Exner, M. Novák. Poločas: 0:3.
Sestava: Zeman – Bukač, Drobný, Exner, Havlíček – Vyhnánek, Nekolný (47. Mužík), O. Novák, M. Novák –  Laštovka, Hobík.

Čáslav –  FK Kolín 5:2

Zatímco patnáctka byla v Čáslavi stoprocentní, hráči kategorie U14 naopak za svým soupeřem zaostali a prohráli o tři góly. „V prvním poločase jsme předvedli velmi kvalitní výkon a domácí zaskočili. Od tohoto výkonu bychom se chtěli odrazit. Bohužel druhý poločas nám tolik nevyšel. Domácí během úvodních sedmi minut navýšili svůj náskok na konečných 5:2 a branky to byly z kategorie zbytečných," posteskl si trenér Luděk Špaček.

Přestože jeho svěřenci prohráli, trenér až tak naštvaný nebyl. „Kluci odehráli zápas v jedenácti, což se projevilo na fyzičce. Myslím, že i přesto jsme byli domácím vyrovnaným soupeřem. Kluky musíme pochválit, že zápas dohráli podle možností. Z chyb se musíme poučit do dalších zápasů a doufat, že se nám nemocní hráči co nejdříve uzdraví," dodal Luděk Špaček.

Kolínu patří v průběžné tabulce třináctá příčka. Tu si může vylepšit již po sobotním zápase. Ale nebude to mít vůbec jednoduché. Od 11.15 hodin hostí na domácím hřišti pražskou Admiru.

Branky: Šindelář 2. Poločas: 2:2.
Sestava: Zeman (36. Bubla) – Machurka, Prokůpek, Hoření, Kolůvek - Šindelář, Hejduk, Vlášek, Zelenka - Bubla (36. Chadraba), Pokorný.