Po sezoně jste se připravoval s Kolínem, kde se vám i střelecky dařilo. Proč jste tam nezůstal?

V Kolíně jsem se chtěl pokusit prosadit do třetiligového kádru. Podařilo se mi vstřelit čtyři branky ve čtyřech zápasech. Cítil jsem se dobře i přes lehké fyzické nedostatky. Kolínské vedení mě do mužstva chtělo, i přes to v druhém týdnu mé zkoušky přivedlo čtvrtého útočníka z Jihlavy, a také se mluvilo o dalších posilách do ofenzívy. Navíc jsem musel vzít v potaz případné posily z farmy Pardubic. V tu chvíli jsem necítil přílišnou důvěru a myslím, že bych nedostal takovou zápasovou minutáž, jakou bych si představoval. Proto jsem se rozhodl zvolit variantu odchodu. Jsem rád, že jsem přípravou prošel a myslím si, že jsem ostudu neudělal.

Byl návrat do Kutné Hory na prvním místě po odchodu z Kolína?

Měl jsem několik nabídek, ale upřímně návrat zpět do Kutné Hory byl jedna z nejpravděpodobnějších variant i z důvodu spolupráce s týmem Polep, který je mým mateřským klubem. Navíc se budu moct ukázat i polepským fanouškům.

Ke konci sezony jste laboroval s poraněným kotníkem. Už je vše v pořádku?

Asi čtyři kola před koncem jsem prodělal výron v kotníku a dá se říci, že jsem sezonu jen dokopal pod prášky a tréninkovou úlevou. Nyní se zdá být vše v pořádku. Snad se mi zranění vyhnou obloukem.

Koukal jsem, že jste se přihlásil i na populární běh Dačického 12, který se běží v sobotu v Kutné Hoře? Potřebujete ještě doladit kondici nebo to je čistě z lásky k běhu?

Po výživné a fyzicky náročné přípravě s mužstvem Kolína, myslím, že jsem připraven na divizi dobře. Na tento běh jsme se přihlásili s přítelkyní, chceme si ho užít a pokochat se krásami Kutné Hory. Proto zvolíme klidné tempo, jen nechceme doběhnout poslední. (smích)

Co říkáte na kutnohorský kádr a jaké dáváte mužstvu ambice do nové sezony?

Kádr pro novou sezonu opustil Váchyč (Milan Vácha) a Urbič (Aleš Urban), to bude jistě citelná ztráta, jelikož oba se prezentovali výborně v mistrovských zápasech. Myslím, že vedení momentálně hledá alternativy za tyto hráče a uvidíme, zdali se podaří kádr doplnit. Tento fakt by mohl být novým impulsem pro mladší kluky, kteří se nyní mohou poprat o základní sestavu. Navíc uvidíme, jak bude vypadat spolupráce s farmou. Nesmíme také zapomenout na novou posilu z Čáslavi, zkušeného Vláďu Maxu. Co se týče ambic do soutěže, doufám, že se budeme pohybovat v horních patrech tabulky a navážeme tak na úspěšný loňský rok.

Největší rival ze Suchdola také obměnil kádr. Jak se vám zatím jeví?

Suchdol prošel, dá se říct, celkovou obměnou, od trenérů po doplnění hráčského kádru. Pro mě je to jasný adept na přední příčky tabulky. Potvrzuje to také v přípravných zápasech. Na vzájemný zápas se moc těším.