Tuto soutěž bude hrát celkem šest týmů, z toho budou tři nováčci – Radim, Červené Pečky a také Český Brod B. U dvou z nich došlo ke změně trenéra. V Radimi nahradil Jakuba Slunéčka místní srdcař Ondřej Exner a v Červených Pečkách Zdeňka Čápa šéftrenér mládeže Pavel Pospíšil.
Všem zástupcům klubů jsme před startem položili tři otázky.

1. Co je cílem týmu?
2. K jakým hráčským změnám došlo ve vašem týmu?
3. Co říkáte na svého prvního soupeře v sezoně?

TUCHORAZ

Lukáš Trnka (trenér)

1. Cílem týmu je pohybovat se v horních patrech tabulky a zlobit aspiranty na postup (úsměv).
2. Ke změnám došlo minimálně. Jan Černý ukončil fotbalovou kariéru, jinak příchody byly v rámci finančních možností klubu. Už v minulé sezoně byl kádr stabilní. Máme i nadějné odchovance z dorostu, kteří dostávali šanci v přípravě. Ostatní si nechám jako překvapení pro fanoušky a diváky, třeba je tu ještě někdo v jednání (smích).
3. Soupeř z Červených Peček má myslím především mladý tým. Na úvod této sezony mi přijde, že máme mnohem lehčí los než v minulé sezoně. Určitě pojedeme předvést své kvality a přivést první tři body.

BÝCHORY

Marek Chvalovský 
(trenér)

1. Našim cílem je hrát líbivý fotbal a pohybovat se ve středu tabulky, i když si myslím, že letošní soutěž bude hodně vyrovnaná.
2. Kádr zůstal prakticky celý pohromadě a byl doplněný o dorostence Adama Vyhnánka a zkušeného Michala Škopka ze Sokolče.
3. Naším prvním soupeřem je nováček z Milovic. Určitě to nebude slabý soupeř, i když postoupil ze čtvrtého místa okresního přeboru. S I. B třídou mají zkušenosti z minulých let. Podle mých informací se jedná o mladé a běhavé mužstvo, ale my hrajeme doma a chceme vyhrát.

LIBLICE

Jan Pospíchal (vedoucí mužstva)

1. Naším cílem je jako každý rok hrát klidný střed tabulky, ale obávám se, že to bude letos úkol těžší, než se zdá, protože letošní ročník bude podle mne extrémně vyrovnaný. Víceméně všechna top družstva z minulých let letos postoupila a ti, co měli problémy s kádrem, tak soutěž ani nepřihlásili a k tomu je šest nových týmů, které nebudou chtít hrát druhé housle. Na druhou stranu příprava se nám celkem podařila a to jsme kvůli zraněním a dovoleným nehráli ani jednou v plné síle. Takže věřím, že střed tabulky uhrajeme, ale díky vyrovnanosti asi moc klidný nebude (smích).
2. Letošní léto bylo na naše poměry celkem rušné (smích). Odešel nám na volný přestup Hanuš mladší do brodského béčka, takže jsme museli shánět gólmana a přivedli jsme Marka Grůšu z Ďáblic. Pak skončil Mirek Šmejkal a domů do Třebovle se rozhodl vrátit Tomáš Dušek. Místo nich se nám podařilo získat hodně mladých kluků, takže investice do budoucna, ale zároveň si svými výkony říkají o základní sestavu. Takže na straně příchodů máme Budského se Sochorem z Kounic, Hybnera z Poříčan a Ploce z Meteoru. Zůstal u nás i Batelka, ale ten na jaře díky zranění nehrál, tak to je vlastně také nový hráč a z hostování z Poříčan se vrátil Miloš Bázlík, u kterého čekáme, že zúročí své zkušenosti z I. A třídy.
3. Hned první zápas a derby jako řemen (smích). Na zápas se těšíme, Český Brod bude těžký soupeř, dokážou se na nás nahecovat, ale věřím, že kluci to budou také prožívat a pro diváky to bude pěkný zápas. Jinak brodskou rezervu řadím mezi favority soutěže, mají řadu zkušených borců i nadějných mladíků. Takže na úvod těžký zápas, ale o to lepší bude uspět (smích).

RADIM

Ondřej Exner (trenér)

1. Tým bude bojovat o co nejvíce bodů v sezoně a mým cílem je mužstvo připravit na soutěž, kterou spoustu z nich ještě neokusilo.
2. Odešlo nám mnoho kvalitních a zkušených hráčů. Tým jsme poskládali z většiny domácích hráčů a přivedli hráče, kteří nemají mnoho zkušeností s vyšší soutěží. Mužstvo je mladé, tak věřím, že jejich perspektiva a výkony se dostaví.
3. Bílé Podolí je stálicí v této soutěži, takže na úvod nic lehkého. Doufám, že náš mladý tým to ustojí a v domácím prostředí předvede kvalitní výkon.

ČERVENÉ PEČKY

Pavel Pospíšil (trenér)

1. Cílem našeho týmu je po letech neustálých změn stabilizovat kádr a hrát důstojnou roli v soutěži.
2. V nové sezoně chceme sázet na vlastní odchovance, letos jsme po letech přihlásili pouze jeden tým dospělých, takže všichni hráči v týmu působili v Červených Pečkách i v minulých letech.
3. Vzhledem k tomu, že jsem působil jako trenér převážně u mládeže, těžko mohu něco říct k týmu našeho prvního soupeře. Když jsme před lety začínali soutěž proti Tuchorazi, byla celá sezona úspěšná. Nezlobil bych se, kdyby tomu tak bylo i letos (smích).

ČESKÝ BROD B

Zdeněk Šmejkal mladší (trenér)

1. Cílem je hrát klidný střed tabulky a bavit diváky.
2. Co se týká změn, u nás jsou jenom, co se týká příchodů. Přišel – Hemlich z Přerova nad Labem, Miňovský z Nučic, Berousek ze Žižkova, Hanuš z Liblice, Procházka z Břežan, Petr Kopecký a jeho bratr Michal se vrátili z hostování.
3. První zápas přivítáme Liblice, takže místní vyhecované derbíčko se vším všudy (smích). Doufám, že přijde hodně lidí a bude dobrá atmosféra (smích).