„Je potřeba si uvědomit, že jsou to všechno týmy z čela tabulky. Nic to ale nemění na tom, že doma musíme vyhrávat. Takto jsou to pro nás mínusové body do tabulky pravdy," uvedl trenér Kolína Tomáš Staněk.

Kolín neprožívá zrovna povedené období. Herně se mu nedaří. V ofenzivě to skřípe. Nezlepšilo se to ani proti třetímu celku. Domácí za celý zápas vyslali na branku soupeře dvě střely. Pokusy Veselého a střídajícího Němečka ale gólmana Fendricha nemohly ohrozit.

Jirny byly produktivnější. Hned ze své první vážnější akce zahrozily. Po trestném kopu se míč dostal k Dubskému, který hlavou otevřel skóre.

Ten samý hráč měl chvíli po změně stran na noze pojistku, ale na zadní tyči zazmatkoval a správně neseřídil mířidla.

V závěru to byl opět Dubský, který se mohl opět zapsat mezi střelce. Jeho hlavičkový pokus ale těsně minul Vízkovu branku.

V závěru domácí ještě podržel Vízek, který zneškodnil pokus Škorvánka.

„Nevyšlo nám to, co jsme chtěli. Bohužel nám nenahrál ani začátek. Z první standardky jsme dostali branku. Jsem přesvědčený, že to bylo po faulu na našeho stopera, protože ho tam Melechovský strčil na zem. Na druhé straně to odpískal, když jsme tam měli tu samou situaci. Ale teď už je to jedno. Prostě je to tak. My teď nejsme v úplný pohodě, taháme nohy. Nejsme silný dopředu. Ale musíme se z toho dostat sami," dodal Staněk.

Branka: 11. Dubský. Rozhodčí: Vaňkát. ŽK: Brunclík, Biško, Hron, Zmeškal – Hruška, Dubský. Diváci: 190. Poločas: 0:1.
Kolín: Vízek – Seifert (46. Hron), Kouřil (80. Biško), Šourek, Nešpor – Veselý, jelínek, Brunclík (82. Zmeškal), Kučera – Štoček, Klátil (67. Němeček).