„Myslím, že jsme si první zápas užili, i když jsme prohráli. Zkusili jsme udělat nějaký dobrý výsledek, což se nepovedlo, Most byl celý duel lepší,“ uznal Rosendorf.

V deváté minutě srovnal Danyil Dolechek a ve 21. minutě rozhodl Martin Šoufek. „Podle mě zápas rozhodly zkušenosti ve smyslu toho, že celá naše pětka má odehráno víc utkání v Superlize než výběr Kolína. Dokázali jsme měnit tempo hry a vnutit Kolínu náš styl. Na poslední chvíli jsme dostali omluvenky, takže jsme to museli řešit hráči, kteří nemají zkušenosti v Superlize, ale ti se své role nezalekli a splnili vše, co se po nich chtělo,“ ocenil mostecký brankář Václav Šlégr.

Ten dostal příležitost místo tradiční mostecké i reprezentační jedničky Ondřeje Bíra a hned po přestávce se také prosadil gólově. „Samozřejmě jsem rád za šanci opět si zachytat za výběr Mostu. Zápas jsem si užil, ale musel jsem nastoupit s menším zraněním, takže to nebylo úplně stoprocentní,“ podotkl kapitán Šlégr.

Hokejisté SC Kolín před startem Chance ligy.
Naladili se skvěle! Budeme se rvát, vzkazuje po povedené přípravě Kolín

Ve druhé půli už střílel branky pouze Most. Po Šlégrovi se dvakrát trefil reprezentant Daniel Kasal, podruhé se prosadil i Dolechek a v závěru ještě David Macko. „Most byl lepší na balonu. Bylo vidět, že se hráči víc znají a cely zápas využívali Vencu jako šestého hráče, což vlastně rozhodlo,“ vyzdvihl Rosendorf spoluhráče Šlégra ze zlatého týmu české reprezentace do 21 let na mistrovství světa v Praze.

Po utkání se radoval také mostecký kouč Vojtěch Benda. „Jsem rád, že vezeme domů výhru a ještě víc mě potěšil způsob, jakým jsme ji získali. Z naší strany šlo skutečně o vzorovou ukázku malého fotbalu s vysokou mírou kontroly míče a řadou šancí. První zápas sezony a ještě na hřišti nováčka, to není zrovna snový los. Neznáte přesně prostředí kde nastoupíte, místní podmínky a zejména netušíte nic o síle soupeře, natož abyste se mohli připravovat na některé konkrétní hráče. Skutečně těžký úkol a musím poděkovat klukům za to, jak se s ním popasovali,“ chválil Benda.

Most naznačil, že v západní skupině určitě bude patřit mezi nejlepší mužstva. „Ambice Mostu jsou otázkou každého z nás. Záleží na tom, jak se tým bude scházet na venkovní zápasy. Když se Superliga rozdělila, může to být lepší než v minulých ročnících. První duel jsme zvládli na výbornou, takže nás to může nakopnout k dobrým výsledkům, abychom se porvali o medaile,“ vyhlížel Šlégr.

Ovšem ani Kolín se po prvním duelu nevzdává. „S týmem, co máme, se chceme pokusit o čtvrté místo a poprat se o play off, ale musíme ještě zapracovat v taktických věcech,“ sdělil kolínský kapitán.

Vlci Kolín – Most 1:7

Branky: 3. Rosendorf – 9. a 51. Dolechek, 44. a 54. Kasal, 21. Šoufek, 37. Šlégr, 56. Macko. Rozhodčí: Šik – Mucha. ŽK: Biroš – Polák, Macko, Šoufek. Diváci: 30. Poločas: 1:2.

Vlci Kolín: Dostál – Kratochvíl, Rosendorf, Kovařík, Kuchař, Piskač, Vojtíšek, Oberreiter, Černohlávek, Kruliš, Stránský, Biroš.

Most: Šlégr – Dolechek, Polák, Kasal, Kostůr, Macko, Šanoba, Šoufek, Zetka.

Jaroslav Kára