Soutěžilo se ve dvou kategoriích – mladší žáci (6. – 7. třída) a starší žáci (8. – 9. třída). „Je velice chvályhodné, že v mnoha týmech se objevily také dívky, které svými výkony leckdy převyšovaly své spoluhráče," uvedl jeden z organizátorů Vladimír Zeman.

Do každé kategorie se přihlásilo 15 družstev, která byla rozdělena do tří okrskových skupin. Hrálo se na 3. ZŠ Kolín, 5. ZŠ Kolín a ZŠ Týnec nad Labem. Z každé skupiny postoupila vždy dvě vítězná družstva do šestičlenné finálové skupiny. Finále se v obou případech hrálo na ZŠ Mnichovická Kolín, která byla tradičně organizátorem a garantem soutěže. Všichni finalisté z obou kategorií si postupem mezi šestici nejlepších zajistili i účast ve finálovém fotbalovém turnaji na letních Kolínských sportovních dnech ZŠ 2015.

V mladší kategorii byl souboj o přeborníka okresu velmi vyrovnaný, kdy o vítězství usilovaly čtyři školy. Nakonec se rozhodovalo mezi ZŠ Velim a ZŠ Týnec nad Labem, která v úplném závěru zvítězila o dva body.

Ve starší kategorii bylo hned od začátku jasné, že o vítězství si to rozdají ZŠ Býchory a domácí 5. ZŠ Kolín. Domácím k celkovému vítězství stačila ve vzájemném utkání remíza. Duel byl opravdu velmi vyrovnaný a zasloužená remíza rozhodla o přeborníkovi okresu ve prospěch 5. ZŠ Kolín.

Výsledky

Starší žáci: 1. 5. ZŠ Kolín 13 bodů, 2. ZŠ Býchory 11, 3. ZŠ Plaňany 6, 4. ZŠ Velim 6, 5. ZŠ Kostelec 4, 6. ZŠ Velký Osek 3.
Mladší žáci: 1. ZŠ Týnec nad Labem 12, 2. ZŠ Velim 10, 3. ZŠ Pečky 7, 4. 5 ZŠ Kolín 7, 5. 3 ZŠ Kolín 4, 6. Gymnázium Kolín 3