Před utkáním nebylo o favoritovi utkání pochyb. O to pak větším překvapením byl konečný výsledek 1:1. Tuchorazští v závěru odmítli tři body, když nedokázali využit ani jednu za dvou tutovek.

„Před zápasem jsme si jeli pro bod. Ten jsme sice získali, ale vzhledem k našim šancím v závěru odjíždíme zklamaní," začal hodnocení utkání hrající trenér Tuchorazi Lukáš Trnka.

„Pro toto utkání jsme zvolili jasně defenzivní strategii, kterou se nám dařilo realizovat. Soupeř si dokázal vytvořit jen jednu šanci, která skončila na tyčce Machovy branky. Jinak byli domácí neškodní. My si dokázali vypracovat dvě šance, ale bohužel se i poté šlo do kabin za bezbrankového stavu," komentoval první poločas Trnka.

„Druhý poločas pro nás začal nešťastně, když jsme inkasovali. Dle mého pohledu se jednalo o ofsajd, ale gól platil. Pak soupeř nečekaně otevřel hru a nám se nabízely šance na rychlé protiútoky. I přesto, že jsme prohrávali, naše taktika zůstávala stejná. Důsledně bránit a snažit se využít otevřené obrany domácích. V 88. minutě se nám podařilo po individuální akci Pazderce vyrovnat na 1:1. To nás nabudilo a soupeř mohl být rád, že jsme do konce zápasu nevyužili ještě dvě šance. Hned po rozehrávce jsme se dostali do další brankové příležitosti, kterou Pazderec neproměnil. Pak o chvilku později bohužel neproměnil Doksanský samostatný únik a tím i zápas skončil," popsal druhou pětačtyřicetiminutovku Trnka.

„Musím říct, že jsem od lídra soutěže čekal úplně jiný výkon. Velký podíl na tom má i naše dnešní defenzivní strategie, za kterou bych chtěl kluky moc pochválit, zvládli to skvěle," uzavřel Lukáš Trnka.

Branka: 48. Jan Fořt - 88. Pazderec. Rozhodčí: Velebil. ŽK: 2:7. Diváci: 60. Poločas: 0:0.
Tuchoraz: Macho – J. Černý, Trnka, T. Černý, Birkuš – Novák, Doksanský, Kolařík, Šmejkal – Pazderec, Franek.

(Jan Břečka)