Otevřený zápas, který nabídl několik krásných gólů a stejně tak i mnoho dalších nevyužitých příležitostí. Horké počasí hrálo v nasazení obou týmů nespornou roli. Tempo však odpovídalo situaci, kdy už ani jednomu týmu o nic nešlo. Tuchoraz trestala domácí především ze střel z větší vzdálenosti. Kouřimské naopak trápila koncovka. Buď nevyšla finální přihrávka, nebo tak dlouho domácí váhali se zakončením, až jim šance překazili hostující beci. Konečný výsledek je možná pro Kouřim krutý, ale opět se ukázala její největší bolest – proměňování šancí.

„Dneska nám utkání moc nevyšlo. Trápilo nás zpracování balónu, hrozně nám to uskakuje. Trápí nás tragická koncovka, kdy nedáme góla ani z malého vápna. Naopak soupeř, co měl střely kolem vápna, tak vždycky ukázkově trefil. Tuhle dovednost měl dneska perfektní. Nebyli jsme připraveni na nakopávané míče za naši obranu, které jsme trestuhodně podskakovali a nebo na ně startovali příliš pozdě. Někteří hráči mají během zápasů několik herních propadů. Chvilku hrají s chutí a dobře, pak zase jsou odevzdaní a nic se nedaří. Katastrofální první dotek s míčem, pomalá rozehrávka, špatně čteme hru. Do okresu musíme přidat ne až tak fyzicky, jako spíš ve fotbalovém myšlení," zhodnotil utkání druhý kouřimský trenér Vladimír Richter.

„V takovém vedru jsme věděli, že se zápas bude hrát v poklidném tempu. Ani nám, ani domácím už v tomto utkání o nic nešlo. Možná mohlo padnout víc branek pro diváky, kterých dneska přišlo opravdu dost. Já jsem spokojen s výkonem, jaký dneska kluci předvedli," řekl k utkání hrající trenér Tuchoraze Lukáš Trnka.

„Jsem rád, že jsme se zachránili." dodal Trnka.

Jak šly minuty

4. Královského centr vrátil do vápna Charvát, kde našel Nováka a ten celou situaci vyšperkoval ještě přihrávkou na zcela osamoceného Klégra. Ten bohužel pro domácí v jasné brankové příležitosti netrefil prostor mezi tyčemi.
15. Šmejkal našel rohovým kopem Pazderce, který míč dokázal zpracovat, obtočit se kolem bránícího Havránka, ale v koncovce ztroskotal na Vedralovi.
21. Tuchoraz dostala možnost zahrávání přímého volného kopu, ke kterému se postavil Šmejkal a jeho obstřel zdi skončil na přední tyči domácí branky – 0:1.
28. Kolařík prošel přes dva bránící hráče a následnou přihrávkou vyzval ke skórování Doksanského, který příležitost proměnil a navýšil vedení Tuchoraze – 0:2
49. Kolařík si zkušeně počkal na odskok míče, který domácí záložník podcenil a následnou technickou střelou z vápna nedal Vedralovi šanci – 0:3.
50. Domácí po rozehrání rychle zakombinovali a Královský si věděl ve vápně soupeře rady, když umístěnou ránou k tyči snížil – 1:3.
51. Bláznivý úvod druhého poločasu nekončil a diváci sledovali gólové hody. Další Šmejkalův roh našel na zadní tyči špatně bráněného Pazderce a ten nechytatelnou hlavičkou poslal míč do kouřimské sítě odrazem od břevna – 1:4.
67. Doksanský dostal ve středu hřiště až příliš prostoru na to, aby si posunul míč ke střele. Jeho následný projektil vymetl pavouky kouřimské branky. Krásný fotbalový moment, kterému museli zatleskat i smutní domácí příznivci – 1:5.
71. Tuchorazští v neděli vyučovali především střelami z dálky, které trefovali opravdu přesně. Další takovou ránou prostřelil Vedrala svou druhou brankou v utkání Kolařík – 1:6.
74. Světnička se po několika vteřinách pobytu na hřišti dostal do vyložené příležitosti, prázdnou branku však v nelehké pozici trefit nedokázal.

Kouřim - Tuchoraz 1:6

Branky: 50. Královský – 21. Šmejkal, 28. a 67. Doksanský, 49. a 71. Kolařík, 51. Pazderec. Rozhodčí: Šnýdr. ŽK: Královský, Snížek – Trnka. Diváci: 110. Poločas: 0:2.
Kouřim: Vedral – Svoboda (46. Paclík), Škopek, Holub, M. Havránek (60. Velčovský) – Charvát (74. Světnička), Macháček, Snížek, Novák – Klégr (46. Keltner), Královský.
Tuchoraz: Matoušek – J. Černý, Trnka, T. Černý, Birkuš – Rozumný, Doksanský, Kolařík, Šmejkal (51. Hladík) – Pazderec, Topol (46. Borovička).

(Jan Břečka)