Zatímco hosté ji dokázali proměnit, domácím se z ní vyrovnat nepodařilo a to rozhodlo. Z vítězství 2:1 se tak radovala Tuchoraz.

„O kvalitách Tuchorazi jsme věděli. Ale v derby jde postavení v tabulce stranou, a to se myslím potvrdilo. Kluci hráli v úplně jiném nasazení, než v jiných zápasech a byli vyrovnaným soupeřem. Bohužel rozhodly maličkosti ve hře, kde byla Tuchoraz lepší a možná i šťastnější. Rozhodující okamžik přišel minutu před koncem, kdy jsme nedokázali proměnit penaltu a odmítli tak vyrovnání," smutnil po utkání domácí lodivod Petr Samek.

„Sice jsme prohráli, ale kluci za svůj výkon zaslouží pochvalu. Dokázali se Tuchorazi vyrovnat i po fotbalové stránce a tak bylo na co koukat. Jsou porážky, které mrzí, ale nemusíme se za ně stydět," uzavřel hodnocení Petr Samek.

„Prodloužený víkend nám sebral dva důležité hráče ze základní sestavy, ale s absencí Macha Havránka jsme dopředu počítali. Šanci tak dostali Matoušek s Borovičkou a své role se zhostili velice dobře," popsal nucené změny v sestavě hrající trenér Tuchorazi Lukáš Trnka.

„Očekávali jsme bojovné utkání a to se i potvrdilo. Nám se podařil vstup do utkání. Dlouhý křižný míč z mé kopačky našel Voseckého, který nás poslal do vedení. Pak ovšem přišla dvacetiminutovka, kdy jsme nepochopitelně přestali hrát a koledovali si o branku. Bohužel nás domácí chvilku před poločasem potrestali a vyrovnali," popsal důležité momenty prvního poločasu Lukáš Trnka.

„O přestávce musela v kabině proběhnout důrazná domluva a na našem výkonu v druhé půli to bylo znát. Po přistrčení Doksanského ve vápně jsme šli z penalty do vedení. Ke konci zápasu jsme málem doplatili na nekoncentrovanost, když měli domácí minutu před koncem výhodu pokutového kopu. Naštěstí z něj netrefili branku a my tak máme tři důležité body. Za výkon musím tým pochválit. Hráli jsme disciplinovaně, organizovaně a nechybělo nasazení. Příští týden nás čeká rozhodující zápas, kdy musí hráči ukázat, jak to s postupem myslí," zakončil hodnocení Trnka.

Branky: 41. Hrstka – 17. A. Vosecký, 69. Trnka z PK. Poločas: 1:1.
Liblice: Hanuš – Kovačka, Pop, Batelka (8. P. Nouzák), Rohn (77. Smolík) – Pačes, Bázlík, Fott, Hrstka – Hybner (58. Lanc), Sochor.
Tuchoraz: Matoušek – Jurka (87. Hanzl), Trnka, T. Černý, Bílek – A. Vosecký, Doksanský, Bereš, Borovička (90. Borkovec) – Rybařík, Vostrovský.