Libodřice – Ratboř 1:3

„Po slušném výkonu v Kouřimi jsme chtěli doma potvrdit naši výkonnost. Navíc, když Ratboř v minulém kole tak ostudně doma prohrála, si pravděpodobně všichni mysleli, že zisk tří bodů nebude problém. Hned v 6. minutě utkání jsme odmítli otevření skóre, a to když Hrstka neproměnil brejk. Následně naše hra, pohyb, přesnost a nasazení úplně zmizelo. Hráči Ratboře toho plně využili. Při prvním gólu si dával Hrodek přednost s Kolářem, oba se srazili a pro hostujícího útočníka nebyl problém poslat míč do prázdné branky. Zanedlouho po nepřesné rozehrávce hosté využili okénko v naší obraně a po závaru vstřelili pomocí teče svůj druhý gól. Pak ještě další dva jasné góly dokázal Kolář vytlačit z brankové čáry. Přeskupili jsme obranu a hra se vyrovnala.
V přestávce jsme si vytkli naše chyby a chtěli zápas otočit. Hrstka opět neproměnil samostatný nájezd a po nedůrazu na druhé straně přišel trest, kdy Gembiczki unikl po naší pravé straně a naservíroval míč na penaltu, kde Vohnický už věděl, co má dělat. Přestože nám někteří vlastní fanoušci spílali, tak jsem rád, že kluci to nezabalili a hráli až do konce. Hosté polevili a my se více tlačili do šancí. Bohužel náš nemastný výkon v tomto zápase v 81. minutě zpečetil neproměněnou penaltou Batelka. V závěru jsme sice přeci jen vstřelili zasloužený gól, ale díky chybám v prvním poločase to dnes na výhru nebylo," přiznal trenér Libodřic Michal Škopek.

„Ve druhém kole jsme chtěli odčinit debakl z prvního zápasu. Začali jsme dobře. Již ve třicáté sekundě utkání pálil do tyče Dvořák. Poté jsme ze dvou jasných šancí nedokázali skórovat. I domácí si vytvořili stoprocentní příležitost, kterou neproměnili. V 15. minutě po nedorozumění libodřické obrany pohodlně do prázdné branky otevřel účet zápasu Gembiczki. Do konce poločasu jsme měli ještě několik šancí, především aktivní Vohnický. Bohužel jsme proměnili pouze jednu, když se svou slabší levou nohou prosadil Dvořák. Ošemetné dvoubrankové vedení jsme chtěli navýšit, což se nám povedlo hned zkraje poločasu, kdy se krásně z voleje trefil Vohnický. Po třetí brance jsme podlehli uspokojení a přestali hrát. Libodřice věděly, že utkání již těžko otočí, tak nás chtěly alespoň co nejvíce pokopat. Vytvořily si pár šancí, tou největší byla neproměněná penalta. V samém závěru korigovaly po samostatném úniku Hrstky na 1:3. Mrzí mne, že jsme nedokázali udržet nulu. Jinak s výkonem, především v první půli, jsem spokojen. Jen by to ještě chtělo být produktivnější, příště by nás řada promarněných šancí mohla mrzet," byl po utkání spokojen trenér Ratboře Vladimír Pěkný.

Branky: 86. Hrstka – 15. Gembiczki, 26. Dvořák, 49. Vohnický. Rozhodčí: Sedláček. ŽK: 2:3. Diváci: 120. Poločas: 0:2.
Libodřice: Kolář – M. Šafránek, Batelka, Hrodek, M. Škopek (61. F. Šafránek) – Adámek (76. P. Škopek), Heverle, Müller, Hovorka (61. Pohanka) – Němec, Hrstka.
Ratboř: Jeřábek – Skopec, Kemza (51. J. Adámek), Vančura, M. Adámek – Dolejš, Dvořák, Švarc, Gembiczki (70. Vondráček) – Kopecký (90. Sova), Vohnický.

Krakovany – Třebovle 2:2 (PK 1:4)

„Od začátku jsme měli více ze hry a podařilo se nám díky dvěma gólům Špinky i převahu zúročit. Soupeř však těsně před půlí snížil a nás mohli mrzet neproměněné šance.
V druhé půli jsme opět byli aktivnějším týmem, ale skórovat se nám již nepodařilo, naopak Třebovle vyrovnala. V penaltovém rozstřelu předvedli více umu hostující hráči a tak si odvážejí dva body. Pro nás je to jednoznačná ztráta," konstatoval trenér Krakovan Jan Špinka starší.

„Domácí byli téměř po celý zápas fotbalovější. Po zásluze se dostali i do vedení. S námi to v té době nevypadalo moc dobře, naštěstí se nám podařilo do přestávky vstřelit gól na 2:1. My jsme měli v první půli ještě tři šance Andrašíkem, ten však ani jednou nedokázal skórovat. Po přestávce se obraz hry příliš nezměnil. Rozdíl byl akorát v tom, že jsme již neinkasovali. Asi třikrát nám pomohla konstrukce branky. A když přišly na řadu pokutové kopy, v nich čaroval brankář Pokorný, který dva pokusy domácích chytil. S výkonem jsem spokojený, protože nám přinesl dva body, navíc byl o mnoho lepší než před týdnem," konstatoval trenér Třebovle Josef Kocourek.

Branky: 28. a 32. Špinka – 44. a 63. Dejl. Rozhodčí: Procházka. ŽK: 3:2. Diváci: 100. Poločas: 2:1.
Krakovany: Douděra – Šindelář (63. Robovský), Kubánek, Jaborský, Věříš – Malina, Kozel, Jelínek, Neruda – Sixta, Špinka.
Třebovle: Pokorný – Němec, Richter, Čáslava, Homolka – Andrašík, Dušek, Líbal, Bobek, Dejl – Blaščok.

Velký Osek – Zásmuky 7:2

„Na začátku zápasu nás soupeř nepříjemně překvapil svojí iniciativou. Častěji držel míč na svých kopačkách a vytvářel si brankové příležitosti. Jednu z nich v 16. minutě využil. Zásmuky byly i nadále aktivnější, ale my zlobili z rychlých kontrů. Zpočátku jsme nedokázali kvalitně zakončit. To se povedlo až ve 29. minutě Bayerem. Navíc přišel rychlý gól z kopačky Koubka. Od té doby jsme byli lepší, do poločasu přidali další branku Maškem. Důležitý byl vstup do druhého poločasu, ale i ten se vyvedl dobře hrajícímu Bayerovi a my již vedli 4:1. Navíc jsme si vytvářeli další šance a bezpečně kontrolovali vývoj zápasu. Skóre postupně ještě navýšili Koubek, Čech a Adamec. Pochvalu zaslouží až na prvních třicet minut celé mužstvo a důležité také bylo, že střídající hráči výborně nahradili ty ze základní sestavy," uvedl trenér Velkého Oseka Jiří Sodoma.

„Zápas jsme rozehráli dobře. Dali jsme gól a měli jsme ještě dvě velké šance. Zřejmě došlo v hlavách hráčů k určitému uspokojení a zhruba od dvacáté minuty to byl nepochopitelný kolaps až do konce utkání. Většina obdržených gólů bylo z kategorie velmi laciných po hrubých chybách," zlobil se po utkání trenér Zásmuk Václav Jindra.

Branky: 29. a 49. Bayer, 31. a 63. Koubek, 45. Mašek, 77. Čech, 82. Adamec – 16. Sobotka, 74. Durňák. Rozhodčí: Pikner. ŽK: 0:0. Diváci: 50. Poločas: 3:1.
Velký Osek: Kalinec – Špaček (62. J. Karban), L. Černý, Plášil, Šmiřák (72. M. Černý) – Koubek, D. Adamec, Polák (30. Šindelář), Koška ml., Mašek – Bayer (65. Čech).
Zásmuky: Sedlařík – Macek (46. Chábera), Roth, Durňák, Derka – Mašín (46. Olah), Benda, Kraus, Vokáček – Borovička, Sobotka (64. Žemba).

Pečky – Jevany 7:2

„Ze soupeře jsme měli trochu obavy, protože porazil vysoko Velký Osek, a tak jsme si řekli, že vzhledem k parnu se pokusíme soupeře rychle posadit do kolen, což se nám povedlo a poločas skončil 6:1. I když úvod byl trochu dramatický, v druhé minutě 1:0, ve třetí vlastní branka na 1:1. Ale pak jsme spustili kanonádu a do poločasu jsme přidali pět gólů. Hned na začátku druhé půle jsme dali krásný gól na 7:1 a i přes některé loženky jsme již neskórovali a povolili soupeři devět minut před koncem snížit na 7:2," řekl po utkání trenér Peček František Hovorka.

„Utkání ve velkém vedru začalo velmi svižně na branky. Domácí se ujali vedení už ve 2. minutě. Naše odpověď na sebe nedala dlouho čekat.
O minutu později zahrál Krejčík velmi dobře volný přímý kop a domácí si dali vlastní branku. Další přímý kop v podání Krejčíka skončil v 13. minutě na tyči domácí branky. Bohužel zbytek poločasu už kralovali jen domácí a skóre se zastavilo na hrůzostrašných 6:1 pro Pečky. Do druhého poločasu vstoupili domácí opět brankou a upravili stav zápasu na 7:1. V 76. minutě Krejčík z přímého kopu trefil jen spojnici branky domácích. Poslední slovo zápasu měl po přihrávce Kouly Popelka a snížil na konečných 7:2. Rozhodujícím momentem zápasu bylo rozmezí mezi 15. a 38. minutou prvního poločasu, kdy nám Pečky vstřelily pět branek a zaslouženě zvítězily," uznal trenér Jevan Jan Lahoda.

Branky: 2., 17., 21., 39. a 47. Růžička, 14. Hanzelín, 25. Jedlička – 3. vlastní Hovorka, 81. Popelka. Rozhodčí: Kinčl. ŽK: 2:3. Diváci: 130. Poločas: 6:1.
Pečky: Hemmer – Hovorka (64. Havelka), Ružinský, Malý, Macháček – M. Ontl (71. Šteffen), Modrovič, Dolejš, Hanzelín – Růžička (52. Materna), Jedlička.
Jevany: Tolstikov – Sochůrek, Jásek (55. Matas), Moravec, Chaloupka – Tichý, Krejčík, Novák (60. Honka), Končický – Koula (87. M. Moravec), Popelka.

Nučice – Český Brod B 1:6

„Opět se nám zápas hrubě nevyvedl. Utkání bylo prakticky rozhodnuté již v prvním poločase, kdy jsme svými individuálními chybami soupeři usnadnili jeho hru. Po přestávce jsme trochu přeskupili řady, ani to však nepomohlo. Je už potřeba zabrat, aby nám neujel vlak," konstatoval trenér Nučic Pavel Krutský mladší.

„Do zápasu jsme opět vstoupili výborně. Po deseti minutách jsme vedli 2:0, poté jsme přidali další dvě branky, mimochodem obě krásné a
o zápasu bylo rozhodnuto. Náš výkon byl velice dobrý až do 70. minuty, kdy jsme přestali hrát, místo toho, abychom přidali další branky a zahráli si fotbal do poslední minuty, tak jsme to vypustili, což se mi vůbec nelíbilo. A mrzí mě i inkasovaná branka, která byla úplně zbytečná," našel některé mouchy ve hře týmu trenér Českého Brodu B Zdeněk Šmejkal mladší.

Branky: 60. Šulc – 3. Moravec, 10. vlastní Novák, 25. Kulvajt, 35. a 70. Kozlíček, 61. Makovský. Rozhodčí: Tavara. ŽK: 0:1. Diváci: 70. Poločas: 0:4.
Nučice: T. Krutský – Miňovský, Hurtík, Jelínek, Vedral – Stárek (46. Podolák), Šulc, Chromý, Jícha (58. Pekárek) – Kubalík, Novák.
Český Brod B: Vymazal – Bouma (60. Morávek), Mrázek, Procházka, Böhm (46. Čermák) – Musílek (60. Bubník), Moško, Kulvajt (60. Skořepa), Makovský – Moravec, Kozlíček.

Plaňany – Kouřim 3:2

„První domácí zápas přinesl rekordní návštěvu na našem hřišti, rivala z Kouřimi a průměrný fotbal z obou stran. Vliv mělo úmorné vedro, které některé hráče donutilo končit zápas zcela vyčerpané. Kouřim skórovala již v 5. minutě po naší chybě ve středu hřiště. Bojovnost a střelecká potence Proskočila nám pomohla otočit výsledek do poločasu na 2:1. Po změně stran Kouřim z ojedinělého protiútoku vyrovnala. Po vyloučení kouřimského hráče jsme však v 80. minutě zápas opět zvrátili na naši stranu. Zápas byl
z obou stran veden velmi slušně, s respektem k soupeři. Naše vítězství považuji za zasloužené. Kouřim jsme do dalších příležitostí nepustili. Zajímavostí je neproměnění penalt na obou stranách," řekl po zápase trenér Plaňan Tomáš Kučera.

„Hrál se vyrovnaný zápas, kdy se hra přelévala z jedné strany na druhou. Domácím se ale více dařilo dotahovat útočné akce, my jsme nebyli schopni dát finální přihrávku a vytvořit si šance. Naši útočníci bohužel nedostali pořádný balón, se kterým by něco mohli udělat. Obě naše branky padly po střelách za vápnem, bohužel jsme za stavu 1:1 neproměnili penaltu. Stejně dopadli ale domácí, Havránek penaltu chytil. Zápas ovlivnilo naše vyloučení dvacet minut před koncem, kdy jsme místo ohrožení domácí branky museli výsledek bránit, což se nakonec nepodařilo a po chybné rozehrávce a faulu jsme nakonec ještě dohrávali v devíti," popsal utkání trenér Kouřimi Martin Snížek.

Branky: 14. a 46. Proskočil, 77. Debnár – 5. Pazderec, 60. Snížek. Rozhodčí: Vlk. ŽK: 2:2. ČK: 70. Snížek, 80. Svoboda (oba Kouřim). Diváci: 170. Poločas: 2:1.
Plaňany: Hradecký – Kruliš (46. Bug), Bercík, Břichnáč (48. M. Freund), Nágl – Debnár (85. Mbemba), Vinš, Kozdera (46. V. Javorský), Švehla, Češner (68. Handanagič) – Proskočil.
Kouřim: L. Havránek – Svoboda, Snížek, M. Havránek (74. Klégr) Světnička – Charvát, Holub, Královský (82. Burian), Keltner (46. Dufek, 88. Bug) – Pazderec, T. Ružinský.

Konárovice – Jestřabí Lhota 0:0 (PK 3:4)

„Zjednodušeně se dá říci, že hrajeme fotbal po velké vápno soupeře. Potom nám chybí vice odvahy pro překvapivou nahrávku nebo střelecké zakončení. Hráči bojují a snaží se, ale zatím nejsme v koncovce úplně v pohodě. Ve druhém poločase jsme si vytvořili během dvaceti minut několik brankových příležitostí, ale bohužel ani jednu jsme neproměnili. I proto zápas skončil bez branek. V penaltovém rozstřelu jsme tentokrát byli úspěšnější, a proto si odvážíme dva body," uvedl trenér Jestřabí Lhoty Petr Sixta.

Rozhodčí: Ledvina. ŽK: 1:2. ČK: 86. L. Týma (JL). Diváci: 50.
Konárovice: Svoboda – Brunclík, Žídek (70. Jandák), Vokoun – Kopecký, Kahoun, J. Pokorný, Havlíček (60. Stempák), Sojka – R. Pokorný (60. Patočka), M. Černík.
Jestřabí Lhota: Málek – Beran (65. V. Soukup), Skalický, Pavelka, L. Týma – Martínek, Mikeš, Klička (46. Mojžíš), Kesner – Krupka, Procházka.

1. Český Brod B⋌ 2 2 0 0 0 17:2  6
2. AFK Pečky⋌ 2 2 0 0 0 16:3  6
3. Plaňany ⋌ 2 2 0 0 0  6:3  6
4. Velký Osek⋌ 2 1 0 0 1  9:7  3
5. Krakovany ⋌ 2 0 1 1 0  4:4  3