Hosté pak překvapili v minulém kole v Chrudimi a navíc je nevede nikdo jiný než exligista Roman Veselý. Tedy trenér, který se spolupodílel jako hráč na vzestupu Záp z kraje do vyšších soutěží.

Zápy - FK Kolín 1:2

Do utkání vstoupili aktivněji domácí, kteří hrozili především ze standardních situací, což uznal trenér hostí Roma Veselý. „Mohu k tomu jenom dodat, že jsme měli při jedné standardce štěstí, kdy míč vykopával z brankové čáry Jiří Biško," uznal.

Jeho protějšek Václav Hradecký byl spokojen se hrou i s tím, jak se mužstvo dostávalo před bránu Kolína. „Jak se mi tak derby jeví, bude to o jedné brance. Nerad si hraji na falešného proroka. Nehněval bych se, kdybychom v tlaku pokračovali a utkání zužitkovali v náš prospěch a potvrdili tak dosavadní neporazitelnost na vlastním hřišti," konstatoval domácí kouč.

„Teď v kabině promluvím hráčům do duše. Doufám, že se náš herní projev po přestávce očividně zlepší," poznamenal Veselý.

A domluva zabrala. Hosté hráli aktivněji. Přesto se ujali vedení domácí. Po rohu exligisty Svobody prokázal čich na góly Glasnovič.
Od tohoto okamžiku Kolín přebral iniciativu definitivně. Hostujících hráčů bylo najednou  všude plno. Brankář Pařízek řešil nejednu spletitou situaci. Na vyrovnání technickou střelou Štočka byl však krátký. Než se domácí defenziva vzpamatovala, došlo k dalšímu závaru. Akrobatickým způsobem vystřihl nůžky Jiří Biško a Kolín šel do vedení.

Domácí se sice snažili srovnat krok. Snaha je jedna věc, fotbalový kumšt to podstatnější. Hosté dál zlobili, ale Pařízek znovu prokazoval své exligové kvality. Zejména v 90. minutě, kdy technickou střelu Ondřejky k pravé tyčce vytlačil na roh.

„Přestože si jako nováček vedeme dobře, zůstáváme na zemi. Když je jeden pokorný, je to jen ku prospěchu věci. Lhal bych však, kdybych tvrdil, že nemáme z dalšího plného bodového zisku v průběhu jednoho týdne obrovskou radost," vyjádřil spokojenost celého realizačního týmu i kabiny předseda FK Kolín František Bílek.

Branky: 50. Glasnovič – 73. Štoček, 75. J. Biško. Rozhodčí: Henych. ŽK: 0:2. Diváci: 460. Poločas: 0:0.
Kolín: Hankič – Čapek, J. Biško, Šourek, Nešpor – Ondřejka, Jelínek, Novotný (88. R. Biško), Táborský – Štoček, Hartig (32. Horák).

(Mojmír Strachota)