Ačkoliv se Českobrodští zatím střelecky v nové sezoně trápí, očekávalo se, že body zůstanou doma.

Úvod střetnutí naznačil, že domácí by své ambice rádi naplnili, protože až do 20. minuty v podstatě svého soupeře k ničemu nepustili. Ale ta koncovka! A tak mohlo udeřit na druhé straně, když se na hranici šestnáctky opřel do balonu Zemánek, ale jeho pumelici pod břevno vytěsnil brankář Polomský konečky prstů na roh.

V závěru prvního poločasu šel po zákroku hostujícího obránce Valty ve vápně k zemi Fikejz, hlavní sudí Erlebach však jen ukázal, pokračujte ve hře.

V úvodu druhého dějství to zkoušeli nejprve domácí Skořepa a hostující Lacek, ale v prvním případě stačili nadějný střelecký pokus z velkého vápna včas zblokovat obránci, v tom druhém střela z malého vápna minula levou tyčku Polomského branky.

Po hodině hry se ale přece jen více jak stovka domácích fandů dočkala. Z přímého kopu z 25 metrů se trefil přesně k levé tyči Michálek.

Zanedlouho v podstatě ze stejného místa zahrávali domácí další standardku. Té se tentokrát ujal Hrdlička, ale jeho střelu do levé šibenice gólman Chadraba efektně vyrazil na roh.

A protože se do konce utkání neujal už žádný ze střeleckých pokusů, ani tutovka Suka, připsali si domácí do tabulky další tři body za hubenou výhru 1:0.

„Proti běhavému nováčkovi to byly vydřené tři body. Bohužel si nejsme schopni vypracovat trvalejší tlak na soupeře, s výjimkou první dvacetiminutovky, pak to začíná být strašně upracované. Jsem nakonec rád, že nás hráči České Lípy nepotrestali za okénka v záloze i obraně a že jsme těsné vítězství uhájili,“ ulevil si trenér Zdeněk Šmejkal starší.

Asistent trenéra českolipského Arsenalu Martin Šimon po zápase litoval, že nevyužili z minima maximum.

„Myslím si, že jsme Českému Brodu byli více než vyrovnaným soupeřem a že ve vytváření gólovek jsme za ním nezaostali. Oni měli štěstí, že jim to tam po jedné ze standardek padlo, nám bohužel ne. Když se podíváte na soupisku, máme mladý mančaft, ve kterém je nejstarším útočník Kýček, jenž se narodil v roce 1992 a tihle kluci, kteří ještě vloni hráli krajský přebor, se musí v soutěži o kvalitu výš otrkat. Naším cílem je samozřejmě soutěž udržet, získat na zkušenostech a v příštím ročníku se třeba pohybovat už v horních patrech tabulky.“

„Chybí nám herní kreativita, ale i agresivita, obranou počínaje, přes střed pole a pomalou útočnou fází konče. Jednoduše není forma. Ironií ale je, že hned v úvodním kole jsme si šance vytvořili a prohráli, v posledních dvou minimálně a vyhráli,“ konstatoval prezident domácího SK Luboš Holý.

Branka: 61. Michálek. Poločas: 0:0.
Český Brod: Polomský – Smola, Hrdlička, Šmejkal, Moravec (82. Slicho) – Makovský (62. Křelina), Skořepa (90. Marek), Michálek, Medek, Suk (89. Hanzl) – Fikejz (79. Skuhravý).

(Mojmír Strachota)