„Týmy byly rozlosovány do dvou skupin po sedmi.  Skupiny se odehrály klasickým systémem každý s každým a postoupily vždy nejlepší čtyři týmy do vyřazovacích bojů," nastínil herní plán jeden z organizátorů Ladislav Krejčí.

Červenou skupinu vyhrál domácí pořadatelský tým SKMK pouze o skóre před silným, taktéž téměř domácím týmem MKL United. Dalšími postupujícími ze skupiny byly celky Dynamo Libice a Kouřim.

Modrou skupinu vyhrál tým FC Taverna před překvapením turnaje Policií Milovice, která byla složena téměř výhradně z hráčů, kteří nehrají žádnou registrovanou soutěž. Dále prošly do vyřazovacích bojů ještě týmy Teplic a Judo club Čelzí.

Nástrahami čtvrtfinále prošli všichni papíroví favoriti postoupivší z prvních a druhých míst skupin.

V semifinále se utkali domácí borci SKMK s Policií Milovice a zvítězili poměrem 3:2. „Nutno ovšem podotknout, že na soupeři se již znatelně projevila únava a netrénovanost a nebýt brankáře Milana Bíži, mohl být rozdíl tohoto semifinále daleko vyšší," podotkl Ladislav Krejčí.

V druhém semifinále se utkaly týmy MKL United s FC Taverna. „V tomto zápase došlo po několika minutách k vážnému zranění kotníku hráče Taverny Pepy Vašíčka, který musel být přímo na hřišti ošetřen a poté byl převezen na bližší vyšetření do kolínské nemocnice. Tímto bych chtěl Pepovi popřát brzké uzdravení a rychlou rekonvalescenci," uvedl Ladislav Krejčí.

Po dlouhé pauze tým MKL United přehrál lehce nekoncentrovanou Tavernu 3:0 a postoupil do finále.

Souboj o třetí místo se proměnil v „one man show" Lukáše Poláka, který již v prvním poločase, zatížil konto Milovic pěti brankami a vyhnal gólmana z brány. Střelecká muška Lukáše Poláka se zastavila až na sedmi brankách a z ničeho nic se dostal do průběžného vedení v tabulce střelců, které do té doby vévodila dvojice domácích hráčů Krejčí – Kafka. Výsledek utkání by šel tedy vyjádřit Policie Milovice – Lukáš Polák 1:8.

Finále nabídlo ze začátku opatrný, nicméně velmi pohledný fotbal, který narušila až šestá minuta prvního poločasu, kdy MKL United špatně střídali a jejich počínání hasil na poslední chvíli brankář, který ve vyložené  šanci Velenského zasáhl rukou mimo pokutové území a byl vyloučen. Tento okamžik ovlivnil zbytek finálového klání a MKL United zápas dohrávalo o čtyřech hráčích.

SKMK přesilové hry využil ve zbytku prvního poločasu a čtyřmi brankami šel do trháku. Hráči MKL United nic nevzdali a velmi sympatickým a bojovným výkonem dokázali snížit až na rozdíl jediné branky. Nicméně tři minuty před koncem Krejčí dovršil finálový hattrick, dostal se zpět do čela tabulky střelců a definitivně zlomil odpor MKL United. Borci SKMK poté ještě přidali jednu branku a po výsledku 6:3 vyhráli první ročník Městec Cupu.

Padesátilitrový sud piva a kýta tak zůstaly na domácí půdě.  „Touto cestou bychom chtěli poděkovat všem účastníkům turnaje. Všem lidem, kteří se celý den podíleli na klidném průběhu turnaje, správci panu Mojžíšovi za skvěle připravenou hlavní hrací plochu pro finálová klání a doufám, že se opět za rok setkáme přibližně v tomto termínu na druhém ročníku," uzavřel druhý z organizátorů  Tomáš Novák.

Statistika

Červená skupina: 1. SKMK, 2. MKL United, 3. Dynamo Libice, 4. Kouřim, 5. Fernet parta, 6. FC Wixi, 7. Stará garda.
Modrá skupina: FC Taverna, 2. Policie Milovice, 3. Teplice, 4. Judo club Čelzí, 5. Stratford, 6. Kouzelná mošna, 7. Bukovina nad Labem.

Čtvrtfinále: SKMK – Judo club Čelzí 2:0, Dynamo Libice – Policie Milovice 0:3, MKL United – Teplice 4:1, Kouřim – FC Taverna 1:2. Semifinále: SKMK – Policie Milovice 3:2, MKL United – FC Taverna 3:0. O 3. místo: FC Taverna – Policie Milovice 8:1. Finále: SKMK – MKL United 6:3.

Celkové pořadí: 1. SKMK, 2. MKL United, 3. FC Taverna, 4. Policie Milovice, 5. – 8. Kouřim, Dynamo Libice, Judo club Čelzí, Teplice, 9. – 14. Stará Garda, Bukovina nad Labem, FC Wixi, Stratford, Kouzelná mošna, Fernet parta.

Nejlepší brankář: Jan Huleš (FC Taverna), nejlepší hráč: Matěj Jilemnický (MKL United), nejlepší střelec: Ladislav Krejčí (SKMK).

Tabulka střelců: 14 – Krejčí (SKMK), 13 – Polák (FC Taverna), 12 – Kafka (SKMK), 9 –  Kopa (Policie Milovice), 8 – Hamák (MKL United),  7 – Novák (SKMK), Kubelka (MKL United), Melounek (Fernet parta), 6 - Zápařka ( Policie Milovice), Černohorský (Bukovina nad Labem), Jilemnický (MKL United), Živný (MKL United).