Dá se očekávat slušná divácká návštěva, kdo by nechtěl vidět na vlastní oči celek z nejvyšší soutěže. „Pro Kolín je to určitě svátek. Ne že bychom nechtěli postoupit, ale musíme myslet na to, že v sobotu nás čeká utkání v Karviné, dlouhé cestování a musíme pošetřit síly, protože síly nejsou nafukovací. My jsme poloprofesionální klub, kdy hráči chodí do práce a nemají čas na regeneraci, takže na to musíme nějakým způsobem reagovat," říká před pohárovým utkáním trenér kolínských fotbalistů Jaroslav Veselý.

Kolín zatím sehrál jako nováček dvě utkání Fotbalové národní ligy a obě na svém trávníku prohrál. Se Znojmem 0:4, se Zlínem v neděli těsně 1:2. Tým se ale rozhodně nemá za co stydět, oběma soupeřům byl vyrovnaným soupeřem.

Kouč Kolína udělal v základní sestavě ve druhém utkání šest změn, čímž podle svých slov reagoval na způsob hry soupeře. A změny se dají očekávat i v pohárovém střetnutí proti Bohemce. „Pro nás je prioritou druhá liga, takže asi dostanou šanci hráči, kteří v posledním utkání nehráli. 
Z toho důvodu bude naše sestava jiná. Do hry naskočí hráči, kteří také určitě mohou hrát," uvedl trenér Veselý.

Klokani mají za sebou tři zápasy v první lize. První dva prohráli, naposledy ale zvítězili na půdě Jihlavy a v tabulce mají tři body.

Vítěz středečního střetnutí narazí ve třetím kole na jednoho z dvojice Brozany – Dynamo České Budějovice. Třetí kolo poháru je na programu 
v sobotu 6. září od 17 hodin.