„Dukla je velmi silný soupeř. Konsolidované mužstvo s kombinačním stylem fotbalu. Práce Luboše Kozla se v týmu projevuje, mužstvo se snaží hrát útočně a v lize se mu daří. Čeká nás těžké utkání," uvedl trenér Kolína Roman Veselý.

Kolín nečeká lehká práce, zvlášť když měl na přípravu krátkou dobu.

„Příprava na Duklu je kratší než obvykle, protože ještě 
v neděli jsme hráli ČFL, ale naši hráči budou mít dostatek informací. Na útočný styl Dukly je těžké se připravit, protože se hodně hráčů zapojuje do útočné fáze, jsou hodně sehraní a rotují na útočné polovině. Já osobně mám na Duklu dobré vzpomínky, protože za mého působení na Žižkově se nám proti ní výsledkově dařilo. Věřím proto, že i tentokráte můžeme najít na hru Dukly recept," věří si Veselý, který osobně styl Dukly sledoval.

„Byl jsem na zápase se Slováckem a k dispozici máme i video ostatních utkání," upozornil.

Hráči Kolína mají o motivaci postaráno - přijede osmý tým Gambrinus ligy. Bohužel otazník visí nad účastí dvou hráčů – Hartiga a Jelínka.

„Lukáš Hartig odstoupil po ostrém faulu, jeho zranění ovšem nechci specifikovat, každopádně  věřím, že bude k dispozici. Horší je stav Jelínka, který má velkou tržnou ránu na čele po likvidačním zákroku jednoho z roudnických hráčů. Vím, že Martin je velký bojovník, ale o jeho startu přeci jen bude muset rozhodnout až náš klubový lékař. Ostatní hráči jsou doufám natěšeni na ligového soupeře," objasnil Veselý.

Nabízí se možná spolupráce s Mladou Boleslaví. To však Roman Veselý nevidí reálně. Na žádné překvapení zřejmě nedojde.

„Tak překvapením by byl jistě náš postup do dalšího kola. Budu hráče motivovat, aby se o to pokusili. Mají přeci jedinečnou šanci se zviditelnit a já věřím, že předvedou sebevědomý výkon. Co se týká posil z Mladé Boleslavi, tak teď bohužel nemůžeme počítat 
s nějakou velkou výpomocí, protože Boleslav má hodně zraněných," podotkl.

Ani hosté neberou zápas na lehkou váhu. Kouč Dukly Luboš Kozel totiž osobně přihlížel nedělnímu mači proti Roudnici.

„Nečeká nás nic lehkého, protože jsem se na Kolín byl 
v neděli podívat a je to velice ambiciózní soupeř, který postoupil do ČFL a má ambice hrát nahoře.  Na tuto úroveň má velice zkušené mužstvo. Někteří hráči tam mají i ligové zkušenosti, proto musíme 
k tomuto utkání přistoupit 
s maximální odpovědností. Samozřejmě je to pohár, takže dostanou příležitost hráči, kteří teď v lize tolik nehráli. Bude to pro ně příležitost ukázat, že se s nimi dá počítat i do ligové sestavy," řekl před utkáním na klubovém webu trenér Dukly Luboš Kozel.

„Ani my nebereme pohárový duel na lehkou váhu. Respektujeme sílu soupeře a budeme se snažit dělat na hřišti vše pro dobrý výsledek. A to, že nás Luboš Kozel sledoval, svědčí o tom, že se na tento duel Dukla poctivě připravuje, ostatně stejně jako my," hlásí Roman Veselý.

Jeho tým má za sebou nedělní duel s Roudnicí. Nováček ČFL nakonec získal bod za remízu 2:2, což hosté kvitovali.

„Z těch tří duelů, co jsme zatím odehráli, byl tento nejkvalitnější. Domácí mají svou kvalitu i ambice. Po chybě gólmana, který špatně vyběhl, jsme inkasovali jako první, ale podařilo se nám srovnat. Rozhodující byla podle mě neproměněná penalta. Místo vedení jsme o chvíli později inkasovali, i když jsme hráče právě na Štočka upozorňovali. V poločase jsme si v kabině zdůraznili, že na to máme. Kolín už nebyl tak nebezpečný, něco jsme si vypracovali i my a dokázali vyrovnat Macháčkem. Ten se posunul na pozici podhrotového hráče za Šilhana, kterého při rozcvičení píchlo v koleně. Machy se ale se svou novou rolí vypořádal parádně, dal obě branky a zajistil alespoň bod, kterého si na hřišti Kolína ceníme," řekl trenér Roudnice Pavel Janeček.